Skocz do zawartości

Pasja/pasje I czas wolny, pasje/pasja A czas wolny


Kokarda

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, niekiedy, gdy się już powie, że na sali jest socjog/socjolożka, to dyskusja przycicha, gaśnie i nagle siedzisz przy stoliku sam/sama  ;-)

Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc. Gdyby jeszcze ktoś znalazł wolny czas, by pomówić o problemach z wolnym czasem - zapraszam.

Dobrze, mam dziś dzień dobroci, to pomogę. Ale zaznaczam, że jestem mało typowym przedstawicielem uczestników tego forum. ;-)

 

A) tak, jak unikacie tego, co masowe w stroju, tak unikacie też masowości w sposobie spędzania wolnego czasu poświęcanego na szeroko rozumianą kulturę (w tym m.in. inne pasje)

Ani tu, ani tu nie unikam masowości. Po prostu robię to na co mam ochotę. Z kultury to najczęściej koncerty (jazz, punk, reggae, rock, ska). Aczkolwiek w Trójmieście, niestety, mało jest rzeczy mnie interesujących (porządny big band raz w roku, electro swingu nie uświadczysz, a jak już trafi się reggae, to zajeżdżające rapem), a na podróże w celach muzycznych czasu nie mam (jak już sobie w zeszłym roku wygospodarowałem czas na wyskoczenie do Królewca na Inner Circle, to się okazało, że przez Schengen, nie zauważyłem, że mi się przeterminował paszport :cry:). Do tego często w termiach mi nie odpowiadających (patrz niżej) np w piątkowy wieczór. ;-)  Rzadziej wystawy (miesiąc temu z kumplem ze studiów byliśmy na wystawie XIX wiecznych grafik okolic Gdańska <podpis "manewry floty koło wsi Gdynia" rządzi ;-) >, po czym, dla utrzymania równowagi yin i yang, kupiliśmy w Biedronce wino za 9,99 i obaliliśmy na terenie resztek stoczni ;-)). Tutaj też mało tematów mnie interesujących, np o ile kilkanaście lat temu dość często były fajne wystawy w Muzeum Etnograficznym (np tybetańskich tank), to od dawna nic mnie tam nie zainteresowało. W kinie byłem ostatni raz na "Zemście Sithów", chyba, żeby liczyć seanse w ramach Dni Kultury Japońskiej na uniwerze, to wtedy nie tak dawno. ;-) W teatrze nie pamiętam kiedy, na wernisażu parę miesięcy temu, ale tylko dlatego, że kumpela się wystawiała. Zostają książki, w których mam coraz większe zaległości.

 

...kiedy ten tak zwany czas wolny macie – o ile w ogóle i..

U mnie to wygląda bardzo nietypowo. Prowadzę klub sztuk walki i w tygodniu wolne mam przedpołudnia. Z weekendami różnie bywa, bo dość często zdarzają mi się wyjazdy na zawody, czy seminaria.

 

A dżentelmen podczas Open'era? Albo na gminnym festynie?

Ten konkretny o Openerze ma kiepską opinię.Ostatnio bywał na Gdynia Blues Festival, koncertach jazzowych w muszli  na sopockim molo, Gentlemanie ;-) na gdyńskiej plaży i paru koncertach "garażowych" kapel punkowych.. Globalticę sobie darował, bo samemu mu się nie chciało jechać. Na pewno wybierze się w grudniu na Orkiestrę Glenna Millera, a być może za dwa tygodnie na Róże Europy i Sztywny Pal Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Czasem tak się składa, że wykształcenie narzuca, albo też wynika z pewnego "skrzywienia", bądź "błogosławieństwa" estetycznego, trudno oddzielać. Wzgląd na kwestie estetyczne jest równie obecny podczas pracy, jak w czasie tzw. "wolnym". Pisze miłośnik gesamtkunstwerku ;)

Ciekawym aspektem socjologicznym byłaby dla mnie też kwestia wpływu jednostek bardziej wyczulonych na w/w kwestie na otoczenie oraz to, na ile w/w wynika ze środowiska w jakim osobnik wyrastał i znów jak bardzo na np. zasadzie buntu, czy może częściej kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pasją od dzieciństwa jest koszykówka. Wiąże się to z uprawianiem tego sportu, oglądaniem meczów NBA oraz kolekcjonowaniem butów Air Jordan.

Drugą pasją związaną już bezpośrednio z pracą jest kolekcjonowanie ziół z całego świata. Tutaj więcej o tym: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/jak-stosowac-miete-w-kuchni,145172.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.