Skocz do zawartości

Clements & Church


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

C&C ma obecnie ciekawą ofertę wyprzedażową na eBay. Korzystając z okazji kupiłem bardzo dużo koszul w cenie 20 - 30 GBP za sztukę. Materiały stosowane przez tego producenta są rewelacyjne. W Polsce koszule tej jakości kosztują powyżej 300 PLN. 

c8.thumb.jpg.450bc6dea3aa62dbccb18b47a7ecf502.jpgc7.jpg.b7ff15740f39f1faaebcecca1a326e7a.jpgc6.jpg.72f5e0a919598008d93a6200836012ff.jpg

Kupiłem również kilka marynarek, garniturów i płaszczy w cenach podobnych do cen wyprzedażowych polskich sieciówek, np Bytom czy Prochnik. Oczywiście materiały i jakość wykonania jest zupełnie inna

c5.thumb.jpg.055b52a53c6c4b202f5b11bf5d45cf00.jpgc4.thumb.jpg.1fd134df96afad1910035d70e32d22f2.jpgc3.thumb.jpg.c41455f8aa0582e7686142b874309b61.jpgC2.thumb.jpg.b2c90ab07624d76857fe685a15939f6f.jpgC1.jpg.a25cf5e4c75b805986f9c784ba42f767.jpg

 

Polecam

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo-ten producent nie jest tani. Uważasz, że RTW garnitur w regularnej cenie 899 - 1899 Funtów, koszule 149 - 230 Funtów, buty od 400 GBP w górę, to tanio. Należy podkreślić, że nie jest to producent, który zawyża ceny, aby sprzedawać w wyprzedaży, gdyż wszystko jest szyte w bardzo małej ilości: 20 - 40 sztuk. Wyprzedaż jest tylko 2 x w roku na ebay.co.uk-wyprzedają to, co zostało w sklepach przed wyminą kolekcji. Jak wspomniałem normalne ceny sklepowe są bardzo wysokie i sprzedają bardzo dobrze. Mają 5 sklepów stacjonarnych dla kolekcji RTW. Jednak ich główny pion działalności to Bespoke.

Wzornictwo-mam zupełnie inne zdanie. Mają ciekawe wzory, piękne materiały widących producentów, które nie "biją nudą" jak nasi polscy producenci. Oczywiście to kwestia gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i znalazłbym łącznie kilka marynarek i koszul (4-5), które nie są aż takie złe. Nie wiem jednak w czym rzecz (może faktycznie we wzornictwie, może w jakiś szczegółach, nie chcę mi się zagłębiać), ale - i tu przepraszam za sformułowanie - dla mnie te rzeczy są trochę "kiczowate" i mam dziwny niedosyt, który całkowicie zniechęca mnie do zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma inny gust i inny styl ubiory, i myśłę że to jest bardzo dobre. Należy podkreślić, że zdjęcia na eBay.co.uk nie są najlepsze i nie oddają kolorów i kroju np marynarek. Towar jednak trzeba zobaczyć na żywo. 

Wyprzedaż jest od końca grudnia, więc klasyczne białe, błękitne koszule czy piękne klasyczne garnitury dawno temu się sprzedały. W C&C zawsze staram się kupować, modele nietypowe, których nie dostanę w np. w Polsce. Klasyczny garnitur szyję u krawca, gdyż to jest zupełnie inny temat. 

Jeżeli będziecie mieli okazję odwiedzić sklep Clements & Church to gorąco namawiam. Jakość wykonania, jakość i wzornictwo tkanin są najwyższej jakości. Same sklepy robią ogromne wrażenie.

Oczywiście nie wszytko jest idealne. Przykładowo, ja zawsze wymieniam guziki oraz usuwam kolorowe obszycia dziurek.

Patrząc na to egoistycznie, to dobra wiadomość, że rodakom styl C&C się nie podoba. Mniejsze ryzyko powtórki na ulicy, gdyż większość będzie w Vistuli, Bytomiu, Próchniku i SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy. :-D Świadczy to tylko o słabej promocji marki w sieci, gdyż wątki zawsze są stymulowane przez firmę/dystrybutora a później podtrzymywane przez użytkowników. Chyba, że jest to zamierzone działanie. Nie wiem
Jak mówi mój znajomy, To, że nie widziałeś zebry, nie oznacza, że zebra nie istnieje".
Moje spostrzeżenia są takie, im produkt droższy, tym mniej wpisów na forach. Wystarczy popatrzeć na nasze Forum. Dlaczego buty tańsze, czy tańsza odzież ma więcej wpisów? Pewnie właścicielom tych zakupionych produktów, brakuje wolnego czasu, lub zwyczajnie im się nie chce. To jest przyczyna, dlaczego wpisów na temat G&G lub Saint Crispin's praktycznie nie ma na naszym forum. Czy na temat Zaremby, tylko w sekcji bespoke. A np. Yanko - dlaczego ma ponad 60 ston? Bo jest to przyzwoity producent, który ma bardzo dobrego dealera, który dba o promocję.

Ja piszę o C&C tylko z czystej chęci podzielenia się dobrą ofertą naprawdę dobrej odzieży. Nie mam tam udziałów ani planów dystrybucji. Wiedząc, że marka praktycznie nie istnieje w naszej świadomości, próbuję przybliżyć ją potencjalnym klientom. Przykładowo garnitury, które w obecnej wyprzedaży z 1500 - 1800 Funtów kosztują 250 Funtów -  tkanina z której są uszyte, kosztuje więcej niż cena wyprzedaży.

Entuzjazmu dla marki C&C nie ukrywam, gdyż produkuje odzież mniej standardową, z najwyższej jakości tkanin w rewelacyjnym wykonaniu. Oczywiście kwestia gustu.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię kilka zdjęć, tego co już do mnie dotarło.

Odnośnie rozmiarówki, to nie mam pojęcia, gdyż pierwsze przymiarki robiłem u nich w sklepie i na tym bazuję. Z rozmów pamiętam, że ich rozmiarówka odpowiada standardowym rozmiarom UK. 

W moim przypadku 182 cm wzrostu, normalna budowa ciała, w Bytomiu zamawiam zazwyczaj 176/100 regular i slim (slim zawsze są bardzo opięte) . W przypadku C&C zamawiam 40R i wypada rozmiarowo  pomiędzy rozmiarami Bytomia 179/100 Regular i Bytom 176/100 . Zawsze możn zadzwonić do sklepu stacjonarnego w UK i podać swoje wymiary to podpowiedzą. Ewentualnie napisać do Emmy na ebay.

Koszule 15 1/2 to jak 41 regular. Ich koszule casualowe mają zawyżoną rozmiarówkę, np. 15 1/2 odp rozmiarowi S. M to już będzie jak 16 - 17.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta - fajnie by było, jakbyś zmierzył ichniejszą marynarkę 40R i podał szerokość w ramionach/klatce/talii i długość z tyłu. Na tej podstawie nawet osoby noszące inne rozmiary będą mogły mniej-więcej wydedukować dopasowanie, generalnie wiadomo ile marynarki rosną/maleją co numer.

Jeśli faktycznie nie ma problemu z przeróbkami typu obszycie dziurek (nie ma ryzyka, że zniszczy się materiał?) to niektóre marynarki wyglądają całkiem-całkiem, podobnie jak casualowe koszule, zwłaszcza te z poprzedniej strony wątku. Tym, że marka jest nieznana tutaj ani nawet na StyleForum akurat bym się wcale nie przejmował, znając swoje doświadczenia z Yooxa  - można trafić zaskakująco ciekawe rzeczy w dobrych cenach, acz proces odsiewania ziarna od plew jest dość czasochłonny :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię kilka zdjęć, tego co już do mnie dotarło.

Dziękuję.

Koszule 15 1/2 to jak 41 regular. Ich koszule casualowe mają zawyżoną rozmiarówkę, np. 15 1/2 odp rozmiarowi S. M to już będzie jak 16 - 17.

Na pewno?
15,5" to powinno być 39 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszulach krajowych producentów jak Lamber 40 reular, lub 41 slim, Osovski & Mr V poprzednia kolekcja 41 slim, Czy Miller 41 Slim. Najlepsze fasony dla mojej sylwetki z ww producentów ma dla mnie Lamber, potem Osovski i na koncu Miler.

W CC wybieram 15.5 i jest super  i jestto najlepiej dopasowany dla mnie krój. 

 

Jutro podam przykladowe wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary robione b szybko. Koszula i marynarka mierzone były od tyłu:

- koszula 15.5:

Ramiona od szwu do szwu - 47.5 cm

Pachy - 57.5 cm

Talia - 55 cm

- marynarka 40R:

Ramiona od szwu do szwu rękawa- 48 cm

Długość od szyi do szwu - 15.7 cm

Pachy od szwu do szwu - 50 cm

Pachy-całkowita szerokość pod pachami - 57 cm

Długość - 77 cm

Jutro mogę zrobić dokładniejsze pomiary.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zapewne trudno będzie zmącić Twój entuzjazm odnośnie tej firmy, to trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - kołnierzyki wyglądają słabo, jak z jakiegoś Reserved albo jeszcze gorzej. Guziki od kołnierzyka są w trzech z nich położone na stójce?

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do patrzenia prawdzie w oczy, to zakładam, że znasz powiedzenie o 3 prawdach: mojej, Twojej i trzeciej prawdzie. 

Odnośnie do kołnierzyków, 3 z pokazanych koszul posiadają guzik w stójce i m.in.z tego powodu je wybrałem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z bardzo wielu powodów. Najważniejszy to taki, że idąc do biedronki, do znajomych, do knajpy nad morzem czy mazurach, lub na jacht, wciąż mogę ubrać koszulę, gdyż bardzo lubię, i nie wyglądać jak bym wyszedł dopiero z biura. Nie są to koszule pod krawat czy do marynarki - są to koszule do swobodnego spdzania czasu. Jak zauważałeś takie rozwiąznianie może się nie podobać, jednak ja nie widzę obecnie lepszego rozwiązania na rynku. 

Mojego entuzjazmu nie jest w stanie zmienić opinia innych osób, które dokonują oceny produktu, na podstawie zdjęć i personalnych preferencji, nie uwzględniając faktycznego posiadania i fizycznego doświadczenia z produktem. Wartość takich opinii jest bardzo niska i wiem to z własnego doświadczenia. Wcześniej byłem bardzo zainteresowany zakupem marynarek oraz garniturów SS (zainteresowanie było efektem zachwytu na forum i b dobrych zdjęć producenta). Jednak wizyta w sklepie w Rydze oraz bezpośrednia ocena 3 garniturów posiadanych przez kolegów, spowodowała, że przestałem śledzić wątek i usunąłem mój Email z newslettera SS. Zwyczajnie zachwyt znikł w wyniku bezpośredniej oceny produktów z perspektywy ceny, i towarów, które moge kupić za te pieniądze.  Może zmienię zdanie, jeżeli w wyprzedaży będę mógł kupić koszule za 20 E, marynarki za 70 E a garnitur między 100 - 150 E.

Idąc tym tropem, należy podkreślić, że mój zachwyt Clemets& Church jest również subiektywny, jednak jest on wynikiem doświadczenia z marką i osobistych preferencji. Posiadam bardzo dużo koszul, marynarek, garniturów, spodni i krawatów od tego producenta. Uważam, że jest to godny uwagi producent, z powodu:

- najwyższej jakości tkaniny, które są spotykane w markach premium
- dopasowanie marynarek i garniturów - idealne, niemalże szyte na miarę - oczywiście w przypadku mojej budowy ciała.
- dopasowanie koszul (formalnych oraz sportowych) - nie mam szytych na miarę koszul, jednak większość koszul które posiadam, czyli Lambert, OsovskiOsovski & Mr Vintage oraz Miler - zawsze muszę przerabiać, jeżeli zależy mi na eleganckim wyglądzie koszuli do garnituru. W przypadku C&C skracam tylko rękaw. Parząc na zdjęcia szytych koszul na miarę, umieszczane przez kolegów z forum, to nie ukrywam, że C&C z wieszaka wyglądają dużo lepiej.
cena - uzyskiwane przeze mnie ceny w trakcie wyprzedaży są na poziomie wyprzedaży w Wolczance 
- kolorystyka i wzory -bardzo lubię ten aspek C&C.

Mając na uwadze, że odzież proponowana przez C&C nie należy do klasyki, wręcz łamie wiele stereotypów, powoduje, że się podoba lub nie. Ja należę do tej pierwszej grupy i nigdy nie będę namawiał do podobnego stanowiska. Jednak zawsze jestem w stanie wyjaśnić, dlaczego mam takie zdanie i poprzeć to argumentami.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.