Skocz do zawartości

[Genua]


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście :)

W Finollo kupiłem bardzo ciekawą rzecz, do rozpowszechnienia u nas...

Dla TJ mam próbkę kruponu garbowanego roślinnie od Fratelli Rocca. Garbarnia funkcjonuje od ponad 100 lat w Varazze a w Genui mają jedyny sklep oferujący buty na ich kruponach (to relatywnie nowy biznes - od połowy lat 90-tych. Trafiłem akurat na przy gotowania do wyprzedaży więc w sklepie był lekki bałagan.

post-12-0-18709800-1404642323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem jeszcze jednego koszulnika w Genui. Sklep był zamknięty - we Włoszech wiele prywatnych sklepów jest nieczynnych w godzinach 12.30 - 15.30 - ale w witrynie były cenniki. Np. Koszula od 160 eur, w tej cenie jest zapasowy kołnierz i mankiety. Dziurki obszywane ręcznie + 15 eur, inicjały haftowane ręcznie + 15 eur. Guziki z masy perłowej + 10 eur. Więcej zdjęć nam z kamery, opublikuję po powrocie

post-12-0-72629900-1404974185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłem więc będę w miarę możliwości uzupełniał wpisy. ...

 

Wspomniany krawiec dział pod szyldem "ANTINEA". Po raz pierwszy przechodziłem obok zakładu w zeszłą sobotę około 10.00 i akurat krawiec opuszczał zasłonę na witrynę (w sobotę chyba w ogóle nie pracuje), gdybym był z 5 min. wcześniej byłaby okazja porozmawiać. Za drugim razem byłem w okolicy innego dnia, w tygodniu, wczesnym popołudniem i tylko zdjęcia zrobiłem. Zakład warty zbadania, tym bardziej, że łatwo tam trafić. Jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Genova Brignole - który odbija się w witrynie :) krawiec mieści się w budynku dokładnie pomiędzy hotelem Moderno Verdi a kinem Cinema Centrale (orientacyjny adres: Piazza Giuseppe Verdi 6). Do dworca można dojechać też metrem. Od tego krawca do Finollo - o którym napiszę dalej - jest bardzo blisko, 15 minut na piechotę.

 

post-12-0-68231900-1405200569_thumb.jpg

 

post-12-0-76242100-1405200879_thumb.jpg

 

Krawiec oferuje również krawaty (najdroższe to z malowanego jedwabiu), spinki węzełki ( od 10 eur) oraz muszki (30 eur)

post-12-0-97223200-1405200735_thumb.jpg

 

post-12-0-96356100-1405200933_thumb.jpg

 

post-12-0-79898200-1405201112_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wyrobów z wysokiej klasy lnu irlandzkiego i uważam, że są warte każdej złotówki (a raczej funta), którą za nie dałem. To rzeczywiście jest mercedes (Jaguar?), co nie zmienia faktu, że len włoski z wysokiej półki to może być Ferrari...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Za ponad miesiąc ruszam na wypoczynek do Genui. Przy okazji jeden dzień spędzę w Mediolanie, więc jak będzie czas to zawitam gdzieniegdzie. Ale to już do poczytania w odpowiednim wątku.

Wracając do Genui. Był ktoś ostatnio? Pojawiły się nowe ciekawe miejsca rzemieślnicze? Udało Wam się coś upolować ciekawego? Będę miał kilka dni więc na pewno sam coś poszukam, ale byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.