Skocz do zawartości

Klasyczny garnitur zakup problem z romiarówką


steve777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do szanownych kolegów wielka prośbę o pomoc i doradzenie jakieś sensownej opcji.Doroslem w końcu do zakupu prawdziwego garnituru. Ponieważ będzie on pierwszy wiec idę w opcje gładki granat o składzie jedwab 100% . Budżetowo koło 1200. W tam tym roku już zrobiłem jedna przymiarke pod ten temat ale okazało sie ze jest pewien problem. Otóż w vistuli która w tym pułapie cenowym uważam za całkiem przyzwoita marynarka od garnituru była ok z rozmiaru niżej niż spodnie . Oczywiście pani w sklepie przekonywała mnie ze opadają marynarka w lini ramion czy inne braki dopasowania sa ok i tak wielu klientów kupuje jednak ponieważ trochę czytam forum tych bajek nie kupiłem. Teraz niestety muszę już cos kupic bo kilka okazji sie zbliża i co mam zrobic? Czy znacie jakieś sensowne w sklepy gdzie np można kupować zestaw oddzielnie i w ogóle co polecacie w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lancerto wiele garniturów można kupić ze spodniami od innego rozmiaru. Ja kupowałem taki (granatowa flanela), którego oficjalnie nie dało się zdekompletować, ale obsługa stanęła na wysokości zadania i jednak się "udało". Mr. Vintage zdaje się wspominał, że warto u nich zaglądać do outletu bo mają tam bieżącą kolekcję w cenach promocyjnych.

 

Nie wiedziałem, że Vistula ma garnitury 100% jedwab, nie świeci się za bardzo? Nie masz obawy o trwałość materiału?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy aby na pewno mówimy o jedwabnym garniturze? Chyba lepszą opcją, bardziej uniwersalną i wytrzymalszą będzie wełna.

2. W tej półce cenowej Bytom, Vistula, Próchnik - o ile mi wiadomo, ale mogę mieć informacje sprzed około roku, wszystkie te 3 firmy oferują przeróbki krawieckie w cenie garnituru (skracanie nogawek spodni również).

3. Tak jak kolega wyżej napisał, Lancerto, ale jeżeli przejdziesz się po dużej galerii handlowej to znajdziesz kilka takich firm(pozwalających na dekompletowanie rozmiarów). Sporo zależy od obsługi i właściciela sklepu.

4. No i pamiętaj, że spodnie łatwiej przerobić niż marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z rozpędu napisałem ... Miała być wełna

Jeśli chodzi o Bytom jakoś nic na mnie nie leżało i ogólnie obsługa nie miała pojęcia o tym co sprzedaje - przykre ale prawdziwe

Lancerto nie znałem - jaka jakość w porównaniu do vistuli np ? I jak cenowo , na zdj garnitury wyglądają calkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, dla mnie jakością garniturów nie dostają od Vistuli, ich oferta wydaje mi się ciekawsza i odważniejsza (ale nie w sensie modowych udziwnień): flanelowe garnitury, marynarki w kratkę, ale to może tylko kwestia tego sezonu. Podoba mi się praktyczne podejście - spodnie z innego rozmiaru, możliwość dokupienia kolejnej pary spodni osobno.

Koszule za to odradzam, w ich outlecie były sprzedawane z logo innej marki, z domieszką.

Edit: cent trudno porównywać przy braku sklepu internetowego. Ja kupiłem garnitur w outlecie za ok 1300zł. W stacjonarnym kosztował wtedy chyba 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co powoduje problem ze spodniami. Ja kupiłem marynarkę ze zbyt wąskimi w nogawkach spodniami gratis, zaniosłem do krawcowej i spisała się znakomicie - pomimo nieiwlkich marginesów materiału udało się spodnie poszerzyć tak, że mam jednak pełny garnitur. W pasie czasami też da się nieco poszerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa rozbija sie o obwod w pasie ;( w vistuli w spodniach jest regulacja około 6 cm może ciut więcej natomiast ogólnie mi wtedy brakowało z 12 cm czyli ogólnie spodnie o numer większe i to jeszcze właśnie podregulowane na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy byłem w ostatnich dniach w lancerto konkretnie w outlecie no i sprawa wyglada następująco - obsługa bardzo miła wmiare wie co sprzedaje no i można kupic oddzielnie marynarkę a spodnie z tego samego garnituru . Mieli akurat granaty w cenie 900 zł niezłe dopasowanie ale skład wełna 90 a 10 domieszki wiec no nie wiem mni to zraziło w tej cenie natomiast pani sprzedawczyni starała sie mnie przekonać ze jest to kwestia ze garnitur będzie bardziej wytrzymały no i sie nie bd tak gniotl a taka mała domieszka wiele nie zmienia . Mnie to nie przekonuje ciekawy jestem Waszej opini. Potem zaproponowała mi z garnitur welniany w 100% 140s swietnie leżał i w ogóle naprawdę ok ale niestety był tylko w wersji czarnej i w cenie 1500 wiec już naprawdę sporo. I stanąłem trochę w miejscu bo sam nie wiem co dalej. W vistuli nic na mnie nie ma niestety , spróbuje jeszcze Bytom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Bytom, ale tam chyba może być drożej, chyba że w outlecie, ale jak ostatnio byłem (factory Ursus) to była strasznie przetrzebiona rozmiarówka. Koledzy zaraz Ci powiedzą, że jakakolwiek domieszka sztucznych tkanin w garniturze jest dyskwalifikująca - i nawet będą mieli rację, nic nie zastąpi 100% wełny (chyba, że z domieszką jedwabiu, ewentualnie lnu lub bawełny). Ale skoro w budżecie 1000 zł (co raczej jest minimum za garnitur do zaakceptowania - ja nie widziałem taniej, chyba, że na jakiejś megapromocji) znalazłeś coś, co dobrze leży, to nie warto kruszyć kopii o kilka procent poliestru, zwłaszcza, jeśli masz tego garnituru używać często (to naprawdę przedłuży jego trwałość, co nie znaczy, że będzie supertrwały, jeśli wełna jest słaba). Nie dajmy się zwariować.

A czarny garnitur jest dobry do trumny, albo na bardzo szczególne okazje (np. we francuskiej Conseil Constitutionnel jest formacja, która tradycyjnie zasiada ubrana wyłącznie na czarno - widocznie nie czytają forum :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu przeglądałem ofertę Bytomia (sam powoli szukam garnituru) i mają zakładkę "szycie na zamówienie". Cena za garnitur granatowy była 1299, więc zajrzyj na stronę, albo do najbliższego salonu i zapytaj o szczegóły.

 

Dodam, że Michał Kędziora właśnie taki zaprezentował na blogu:

MrVintage-pl-Poradnik-%C5%9Blubny-8.jpg

http://mrvintage.pl/2014/05/poradnik-slubny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wszystkie porady. Niestety nie było czasu na ta opcje z mtm ale gdyby był czas jak najbardziej ;) szczególnie ze cena jest ok mam nadzieje ze pozostaną przy niej to myśle ze będzie bardzo wielu chętnych ;) Natomiast u mnie ostatecznej stanęło na tez garniturze z Bytom - okazało sie ze jest możliwość oddzielnie spodnie a marynarka ;) jeden model co prawda ale ciemny granat 100 % wełna 110s made in italia , marynarka jest ok tylko rękawy za długie ciut ,spodnie do skrócenia i zwężenie na pewno . Cena 1200 minus rabat 30% wiec ogólnie myśle ze końcem końców wyszło nie najgorzej. Jutro jeszcze pójdzie zamowienie na loake ( wiedenki) i zestaw podstawowy gotowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obiecalem to wrzucam

Sry za jakosc nic lepszego nie mam narazie

r0zinq.jpg

Ps. Wiem jest trochę za ciasny na wysokości mostka jak go mierzyłem nie wziąłem krawata i była bardzo cienka koszula i jakoś było szerzej , wiec tu trochę jest zawalone ale już trudno

Ciekaw jestem jak sie wam ogólnie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rękawy sa ok gdyby nie były poszły do skrócenia

Co do ramion może ciut za szerokie ale ogólnie na zdj to bardziej widać na żywo wyglada lepiej

Co do miejsca zapięcia guzika tak za wysoko ale to typowe dla polskich Marek

Ogólnie ładny krój ma lancerto ale możliwość rozkompletowania akurat jak byłem wtedy na etapie zakupu dotyczyła garniturów w domieszka wiec odpuściłem i wybrałem bytom

Ps jeśli chodzi jeszcze o ramiona na żywo układa sie to tak jak na lewym ramieniu na zdj , to prawe wyszło takie wklesle bo tak jakoś sie marynarka ulozyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.