Skocz do zawartości

[Warszawa/Mokotów] Dopasowanie garnituru


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Za podszeptem Mr Vintage kupiłem garnitur na wyprzedaży w Vistuli. Leży całkiem nieźle. Na moje, niewprawne, oko wymaga jednak kilku poprawek:

  • zdecydowanie skrócenia spodni,
  • prawdopodobnie delikatnego wytaliowania,
  • raczej skrócenia rękawów o centymetr, może dwa,
  • być może też samej marynarki.
Generalnie, garnitur jest na 182cm, a ja mam 180cm wzrostu.

Gdzie najlepiej go zabrać, żeby otrzymać fachową poradę i dopasować w rozsądnej cenie? Chciałbym to zrobić jeszcze w marcu i najchętniej w okolicach Mokotowa (Śródmieście, Ursynów).

Przy okazji, ten garnitur nadaje się do biura, prawda? Jaką byście do niego założyli koszulę, krawat?

t419VmB.jpg

Buty czarne czy raczej brązowe? Ciemno brązowe czy jaśniejsze?

I czy założenie go bez paska to byłoby faux pas? (Ma szlufki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyjamentowski, niebieskie i białe koszule zawszę będą dobrym wyborem. Zanim zaczniesz eksperymentować z innymi kolorami skupiłbym się na nich. Buty mogą być zarówno czarne jak i brązowe. Postaraj się dopasować ich kolor do pozostałych skórzanych elementów. Nie rezygnuj z noszenia paska. W zależności od konkretnego krawca i sposobu przeróbek liczyłbym się z wydatkiem rzędu 200-500 złotych. O krawcach poczytaj w przewodniku miejskim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej go zabrać, żeby otrzymać fachową poradę i dopasować w rozsądnej cenie? Chciałbym to zrobić jeszcze w marcu i najchętniej w okolicach Mokotowa (Śródmieście, Ursynów).

 

Widzę że jesteś poniekąd moim ziomalem więc spróbuj uderzyć do krawcowych urzędujących przy Quattro (ul.Dembowskiego 8).

Garnituru co prawda tam nie robiłem lecz tylko marynarkę z tweedu (pokazywaną na tym forum), zabieg polegał na całkowitym zmniejszeniu jej (o dobre 2 rozmiary) i wyszło to BARDZO DOBRZE. Koszt 130zł. Jest to filia krawca mieszczącego się w Megasamie na Surowieckiego, (w Mega robi sam szef, a przy Quattro 2 panie ok 50-ki). Pana szefa również mogę polecić w kwestii dopasowywania koszul oraz spodni (chinosy a nawet jedne jeansy Evisu). Mam gdzieś tel jakby co.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niestety numer komórkowy gdzieś mi się zapodział (zapomniałem wstukać do fona, postaram się odszukać wizytówkę) ale znalazłem w necie numer do pracowni na ul. Dembowskiego, uderz tam albo wydzwoń i Panie powinny Ci podać numer do szefa. 

tel. 22 641 63 29

Super dziękuje. Będę dzwonił na tygodniu. Letnia szafa wymaga trochę wyszczuplenia. Od ostatniego sezonu jakby uciekło mi nie tylko w pasie ale i w ramionach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 years later...
On 3/11/2014 at 11:01 PM, Federalles said:

 

Widzę że jesteś poniekąd moim ziomalem więc spróbuj uderzyć do krawcowych urzędujących przy Quattro (ul.Dembowskiego 8).

Świetna porada, za którą, widzę, nawet wtedy nie podziękowałem. Od tego czasu zlecałem wiele drobnych poprawek paniom z Dembowskiego i wszystkie wyszły świetnie (od poprawek garnituru i zwężania koszul po łatanie jeansów) za bardzo nieduże pieniądze. Obsługa zawsze przemiła. Dzięki i też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.07.2017 o 21:06, Dyjamentowski napisał:

Świetna porada, za którą, widzę, nawet wtedy nie podziękowałem. Od tego czasu zlecałem wiele drobnych poprawek paniom z Dembowskiego i wszystkie wyszły świetnie (od poprawek garnituru i zwężania koszul po łatanie jeansów) za bardzo nieduże pieniądze. Obsługa zawsze przemiła. Dzięki i też polecam.

Dzięki za info, też myślę żeby się tam wybrać. Czy skracałeś może rękawy od garnituru? Jeśli tak - to było skracane od góry czy od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.