Skocz do zawartości

sygnet rodowy


blaz_k

Rekomendowane odpowiedzi

Dość często da się usłyszeć głosy, że noszenie sygnetu współcześnie nie jest najwłaściwszą rzeczą. Za wyjątkiem sygnetów związanych z uczelnią, wojskiem czy innymi ważnymi okolicznościami. 

Może więc zamiast robić nowy sygnet rodowy warto by znaleźć informacje o tym, czy w rodzinie był jakiś "ważny" przekazywany młodszym pokoleniom sygnet i poszukać go po sklepach z antykami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wznowić lub wręcz powołać taki zwyczaj w rodzinie. Posiadanie sygnetu nie oznacza ostentacyjnego się z nim obnoszenia. 

 

Odnalezienie takiego drobiazgu w antykwariatach w mojej opinii graniczy z cudem.

 

Jeśli chodzi o miejsce, to od dziecka znam lokalizację warsztatu, który ma w swojej witrynie podobne precjoza - Warszawa Świętojańska/Dziekania (przy Bazylice Św.Jana Chrzciciela - Stare Miasto). Niestety nic nie wiem na temat zdolności tego jubilera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en zakład uchodzi za najlepszy w Warszawie i z największymi tradycjami ale osobiście nie polecam. Kiedyś u nich robiłem kilka drobnych rzeczy i za każdym razem podejście do mnie było na odwal. Robotę zrobili dobrze, ale wg swojego widzimisię a nie moich sugestii. Potem wszystkie rzeczy jak grawerunek lub naprawy wykonywałem na Nowym Świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie nie pownno być problemu, jeśli dobrze kojarzę to na ul. św. Tomasza (przy Placu Szczepańskim) i na Szewskiej (bliżej plant, po stronie prawej idąc od Rynku). Który lepszy i jacy jeszcze działają nie wiem, trzeba się przyjrzeć temu co prezentują.

 

Choć zastanawiam się, czy może z sygnetem nie poczekać na lata absolwenckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mogę polecić zakład na Świętojańskiej(o którym wspominają Hargin i Tytus), wykonywałem tam sygnet herbowy właśnie. Pani właścicielka bardzo miła, wykonali wszystko wg moich sugestii aczkolwiek w pewnych kwestiach ugiąłem się pod opinią pani mi doradzającej, bo jednak to ona ma 40 lat doświadczenia w tych sprawach, a nie ja ;) 

 

Ciekawostką jest, że zakład na Nowym Świecie o którym wspomina Tytus należy do brata pana, który miał zakład na Świętojańskiej(teraz prowadzi go jego żona, o ile dobrze pamiętam). O ile to o ten zakład chodzi(J.Panasiuk). 

 

Dodałbym zdjęcie tego sygnetu ale forum mi nie pozwala. Jeśli to coś da, to mogę powiedzieć, że wykonywałem w srebrze i stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mogę polecić zakład na Świętojańskiej(o którym wspominają Hargin i Tytus), wykonywałem tam sygnet herbowy właśnie.

 

Temat mnie zainteresował, mam pytanie do Ciebie Ingvar- jakie są orientacyjne ceny takiego zamówienia? Z pobieżnego przejrzenia Allegro wnioskuję, że mowa o minimum 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.