Skocz do zawartości

[POZNAŃ], Jaki Krawiec?


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...
Gość Filipja

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum, w którym chciałbym się podzielić informacją na temat mistrza krawieckiego jakim jest p. Adamczak.

Dwa miesiące temu zamówiłem u niego garnitur na miarę. Rezultat bardzo dobry, garnitur dopasowany, niestety nie posiadłem całego słownictwa, którym operujecie tutaj na forum więc nie mogę opisać go w pełni.

P. Adamczak dysponuje 'swoimi' materiałami, wiec jest to wybór dla leniwych, którzy nie chcą szukać materiału sami.

Koszt garnituru (marynarka+spodnie) 1700 zł.

adres: Malwowa 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam,

Dzwoniłem na tą ul. Malwową. Hmm no sam nie wiem. Spodnie 140 zł + koszt materiału. Materiały, ma u siebie i Bielsko-Biała i Scabal (scabal 1 mb 100zł, nie wiem ile kosztuje na mieście).

Był ktoś może u tego pana w międzyczasie?

Spodnie 140 a garnitur 1700? Jakoś dziwne dysproporcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzwoniłem na tą ul. Malwową. Hmm no sam nie wiem. Spodnie 140 zł + koszt materiału. Materiały, ma u siebie i Bielsko-Biała i Scabal (scabal 1 mb 100zł, nie wiem ile kosztuje na mieście).

Był ktoś może u tego pana w międzyczasie?

Spodnie 140 a garnitur 1700? Jakoś dziwne dysproporcje.

Ja nie pytałem o cały garnitur :) Cenę całego garnitury podał kto inny. Pamiętać jednak trzeba, że garnitury to spodnie, marynarka i kamizelka.

No i podana cena 1.700 co pewnie razem z materiałem. Tutaj spodnie z materiałem kosztują powiedzmy 140 + 1,5 mb scabala = 290 PLN.

Tak więc po prawdzie spodnie 290 a garnitur 1.700 :)

Niemniej jednak same spodnie 140 zł + koszt materiału.

EDIT: teraz doczytałem, że ten garnitur był bez kamizelki... Hmm.. no nie wiem. Mnie podał za same spodnie cenę 140 zł.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metr Scabala za 100 zł? Na pewno mówimy o wełnie czesankowej, a nie np. o podszewce?

Witam,

Dzwoniłem na tą ul. Malwową. Hmm no sam nie wiem. Spodnie 140 zł + koszt materiału. Materiały, ma u siebie i Bielsko-Biała i Scabal (scabal 1 mb 100zł. W Merino średnio 120-140 zł).

Był ktoś może u tego pana w międzyczasie?

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o spodnie i materiał na nie. Powiedział, że ma wełnę i mieszanki i z Bielska-Białej i ze Scabala i inne.

Telefon do krawca: (061) 867-856-69

Metr Scabala za 100 zł? Na pewno mówimy o wełnie czesankowej, a nie np. o podszewce?

Witam,

Dzwoniłem na tą ul. Malwową. Hmm no sam nie wiem. Spodnie 140 zł + koszt materiału. Materiały, ma u siebie i Bielsko-Biała i Scabal (scabal 1 mb 100zł. W Merino średnio 120-140 zł).

Był ktoś może u tego pana w międzyczasie?

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zamówiłem wczoraj u mistrza Adamczaka garnitur. To moje pierwsze zamówienie bespoke, więc sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Rzeczywiście (jak twierdzili bardziej doświadczeni użytkownicy forum) jest dreszczyk emocji związany z oczekiwaniem ;).

Pan Adamczak jest bardzo miły - wzbudza we mnie szacunek i zaufanie, a obsługa przypadła mi do gustu. Jest też otwarty na propozycje klienta. Ja tychże nie miałem zbyt wiele (choć dzięki czytaniu tego forum mogłem nawet zabłysnąć użyciem słowa 'kozerka' ;) ) i poprosiłem mistrza o rady i sugestie. Oczywiście ogólną wizję mam, a dodatkowo do momentu przymiarek, zamierzam się nadal doszkalać.

PS. koszt jest jak zwykło się tu określać 'budżetowy' (połowę taniej niż u najbardziej znanego poznańskiego krawca). Materiały są dostępne na miejscu w dobrych cenach i wg właściciela w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na przymiarce u Pana Adamczaka. Rezultat poniżej. Przepraszam za jakość zdjęć, ale dysponowaliśmy tylko aparatem w komórce a i światło nie było najlepsze. Ja się bardzo dobrze czuję w tym garniturze, ale mam porównanie jedynie do takich kupowanych z wieszaka. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Jeśli się uda, to zastosuję je przy tym zamówieniu, a jeśli nie, to przy kolejnym.

post-3182-13658922037618_thumb.jpg

post-3182-13658922037978_thumb.jpg

post-3182-13658922038296_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby krawiec trochę bardziej przyciął już ramiona, byłoby lepiej je widać. Ale jeżeli chce je skroić tak jak biegnie biała linia to powinno być ok, może lekko za szerokie. Kozerka też może wypaść trochę za nisko. Wyłogi lecą od guzika trochę za prosto, powinny rozwidlać się bardziej oplywowo, bo z tą kozerką tworzy trochę "cegłowaty' wygląd i obniża odbiór całości. Trochę też na barkach można by zebrać materiału.

W zależności od Twojego poczucia komfortu był spróbował jeszcze trochę wytaliować ją, ale to trzeba już indywidualnie sobie dobrać poziom taliowania do budowy, bo potem będziesz rozpuszczał ;)

Klatkę ciężko jest oceniać we wczesnej fazie, bo po wszyciu rękawów i włożeniu portfela / komórki dopiero pokazuje swój realny kształt i poziom dopasowania ;)

Popracowałbym też nad dolną linią klap marynarki, trochę ostrzej z dołu mogłyby się otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

podnoszę temat z podobnego powodu, dla którego auto go założył. Nie chce natomiast tworzyć nowego tematu.

 

Na wstepnie Witam wszystkich, jestem tu od niedawna i przede wszystkich czytam, a od dziś zaczynam tez pisać.

W krawiectwie miarowym nie mam dużych doświadczeń, a zważając na fakt, że chciałem nabyć kamizelkę casualową...

życie wepchneło mnie na ścieżkę krawiectwa miarowego.

 

Niestety z przykrością stwierdzam, że są z tym pewne problemy. Jako że jest to pierwsza kamizelka szyta na miarę

bardziej traktuje to jako eksperyment i doszlifowanie swoich " wymagań" niż nastawienie na efekt..

Szukam więc krawca w poznaniu:

Pan Nieszczęsny - bardzo chętnie lecz terminy siegają kilku miesięcy...

Pracownia Krupa&Rzeszutko, cena 500 zł + materiał ( tu jestem prawie 100% pewności, że efekt mnie zadowoli, lecz nie wiedzą

do końca jak faktycznie chciałbym widzieć tą kamizelkę + nie jestem pewien czy to będzie "to" chyba nie zdecyduje się na taki koszt)

 

pytanie do Państwa, czy znacie dobrego i elastycznego krawca, który w "rozsądnej cenie" podejmie się uszycia kamizelki?

 

pozdrawiam

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz uszyć kamizelkę poniżej ceny 500zł za robociznę i do tego nie czekać zbyt długo :) ?

To kolego musisz szukać w Polsce, a nie w Poznaniu.

 

Nie szyłem w Poznaniu, ale przekładając to na na rynek bespoke 500zł wydaje się bardzo rozsądną propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

W sumie szacowałem, że uszycie kamizelki to koszt ok 300 zł, niemniej jednak mogłem się mylić i dziekuję za wyprowadzenie z błędu.

Poszukam jeszcze innych pracowni krawieckich oraz opinii z samej ciekawości. Z natury nie lubie chodzić tam gdzie bywają wszyscy,

więc może uda mi się odszukać jakąś " perełkę"

 

jeszcze raz dziękuje za pomoc!

 

pozdrawiam

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.