Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke


Bogol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po paru dniach przemyśleń.

Dziękuję wszystkim za uwagi. Myślę, że zdjęcia wyszły dosyć krzywdząco w stosunku do rzeczywistości (biegałem od do aparatu i z powrotem). Przy lustrze pomarszczeń jest dużo mniej, ale zdarzają się.

Nawiązując do waszych uwag mam kilka wątpliwości:

a) czy marynarka na jeden guzik nie będzie zbyt formalna do strojów skoordynowanych?

B) kolejna marynarka to byłaby znowu flanela albo wełna w jakiś wzór - pytanie co lepiej i czy robić na płótnie? Pomoże to przy mojej sylwetce?

c) klapa w tej chwili w najszerszym miejscu ma 8,5 cm - ile szerzej zrobić?

d) rozcięcia z tyłu mają 20 cm, również o ile dłuższe zrobić i o ile dłuższa marynarkę polecacie - 2-3 cm?

e) rękaw marynarki ma obwód 32 cm, rękaw koszuli około 23-24 cm, mocno węższe rękawy przy kolejnym zamówieniu?

Pytania być może banalne albo trudne do oceny na odległość, ale dopiero szukam właściwego stylu.

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) czy marynarka na jeden guzik nie będzie zbyt formalna do strojów skoordynowanych?

Nie jestem przekonany co do idei formalności 'jednego guzika'. Wywodzenie tego stąd, że smoking tak ma i jest to w związku z tym formalniejsze rozwiązanie to tylko dorabianie teorii (imho). W Twoim przypadku odrzuciłbym to rozwiązanie z innego powodu. Mam podobną budowę do Twojej i taki guzik jest jak wisienka na torcie. Ewentualnie wygląda jak antenka na berecie ;)

B) kolejna marynarka to byłaby znowu flanela albo wełna w jakiś wzór - pytanie co lepiej i czy robić na płótnie? Pomoże to przy mojej sylwetce?

Od końca, oczywiście że robić na płótnie. Rodzaj tkaniny to już raczej zależy od zawartości Twojej szafy, planowanych zastosowań, pory roku etc. Co do wzoru to posłużę się swoim doświadczeniem: krata o dużym rozstawie (windowpane) przy układzie pionowym (mam na myśli prostokąt wyżej niż szerzej) wygląda dobrze. Odradzam prążki czy też gęste wzory - będzie ich na Tobie za dużo.

c) klapa w tej chwili w najszerszym miejscu ma 8,5 cm - ile szerzej zrobić?

W jednej ze swoich ostatnich marynarek mam nawet 10-11 ale nie sugeruj się tym. Przy otwartej klapie polecam do połowy odległości do ramienia. Przy zamkniętej nawet dalej.

e) rękaw marynarki ma obwód 32 cm, rękaw koszuli około 23-24 cm, mocno węższe rękawy przy kolejnym zamówieniu?

Oprócz szerkości rękawa znaczenie ma 'głębokość pachy', kąt wszycia, nie jestem w stanie powiedzieć z dokładnością do 1 cm ile powinno być. Koszulą bym się aż tak bardzo nie sugerował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry jestem tutaj nowym forumowiczem i jest to moj pierwszy wpis wiec chciałbym sie przywitac oraz zapytac o opinie na temat pracowni Pana Piotra Kaminskiego czy warto skorzystac z jego usług pozdrawiam i będę wdzieczny za pomoc

Mam bardzo dobrą opinię. Zarówno ze swoich zamówień jak i zamówień w których asystowałem (edit: teraz do mnie dotarło że zwrot 'pomagałem koledze' będzie chyba odpowiedniejszy). Warto skorzystać z usług Pana Piotra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek chcialbym powitac kolegow na forum i przeprosic, ze dosc spory czas nie odzywalem sie ale tylko zagladalem od czasu do czasu (przy jego permanentnym braku):)

Dzisiaj siadlem na spokojnie przed komputerem i zaczalem przegladac zdjecia.

Troszke sie naogladalem garniturow i jesli moje rady bylyby uznane za pomocne, bylbym bardzo szczesliwy.

Pierwsze spostrzezenie:

Granatowy garnitur ma stebnowke a znajac mozliwosci polskich krawcow, w wiekszosci przypadkow stebnowka jest poza ich finansowym zasiegiem.

Stad tez pytanie, Bespoke czy MTM?

Drugie spostrzezenie:

Stan marynarki granatowej jest za wysoko. W Twoim przypadku gorny guzik powinien byc przeniesiony w dol o mniej wiecej polowe odleglosci miedzy guzikami, poniewaz stan marnarki zawsze musi wedrowac za 'opadajaca tarczyca' czyli brzuszkiem. Poly powinny byc podkrecone poniewaz wtedy beda ladnie wchodzily pod brzuszek.

Trzecie:

Marynarka jest zwichrowana, to widac na plecach: Lewa strona jest czysta a prawa pomarszczona i moze to wynikac z faktu, ze prawe ramie masz polozone nizej niz lewe ( a przynajmniej tak wyglda na tych zdjeciach zrobionych, jak to ujales, z doskoku). Jaka jest na to rada?

1. Wyrownanie watowaniem ramion co spowoduje rownomierne rozlozenie sie 'sil' na materiale.

2. Skrocenie pleckow/barkow z prawej strony (podgonienie/podciagniecie plecow na wysokosci pachy )

Te dwie operacje pozwola uniknac marszczen.

Czwarte:

Marynarka krzyczy. Masz niedopasowany kolnierz marynarki i jest to cecha marynarek MTM. W bespoke takie rzeczy sie nie zdarzaja lub zdarzaja sie bardzo rzadko.

Szlice:

Marynarke masz za waska w biordach od tylu. Najwyrazniej, chciales ja miec dopasowana na pleckach, albo ktos Ci tak doradzil, lecz w Twoim przypadku takie mocne dopasowanie nie jest wskazane, plecy powinny byc raczej luzniejsze i wtedy przekladaloby sie to na rozluznienie szlicy.

Uwagi kolegow dotyczace szlicow: Dla tego typu sylwetki, ze wzgledu na duze skoki w objetosci ( niestety, rozmiary robia swoje) dwa szlice sa chyba jedynym wyjsciem, by calkiem sympatycznie wygladac, poniewaz kazde przybranie w brzuchu (po jedzeniu, piciu) rozklada sie na dwa rozwarcia a nie jedno i co za tym idzie, jest mniej zauwazalne.

Spodnie:

Spodnie, jak widze, masz bardzo luzne, byc moze tak lubisz, ale widze, ze zwisaja z w okolicach pupy wiec az sie prosi o ich wyprofilowanie, zeby pupa zgrabnie wygladala, bo jest to czesc ciala, na ktora przede wszystkim zwracaja uwage kobiety a to dla nich sie ubieramy:)

Druga marynarka: za ciasna w biodrach i talii ( z tylu ) stad tez rozchodzenie sie szlicy.

Ogolnie zestaw calkiem smaczny, tylko naprawde trzeba zwrocic uwage na polozenie pierwszego guzika, czyli stanu. Powinien byc nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne uwagi.

I garnitur i marynarka to zdecydowanie bespoke. W obu przypadkach uczestniczyłem w kilku przymiarkach i widziałem jak stopniowo powstają :-)

Małe pytanko - jak rozumieć poly powinny być podkręcone? Mniejsze otwarcie marynarki dołem? to był niestety mój pomysł i jak się okazuje nietrafiony.

Zwichrowanie marynarki dotyczy marynarki a nie garnituru tak? Jeśli marynarki to podświadomie czuje ze coś jest nie tak ale obstawiałem raczej rękawy....

Jeszcze raz dziękuje za uwagi i ewentualne wyjaśnienia. Wkrótce kolejne zamówienie i mam nadzieje że dzięki waszej pomocy będzie jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne uwagi.

I garnitur i marynarka to zdecydowanie bespoke. W obu przypadkach uczestniczyłem w kilku przymiarkach i widziałem jak stopniowo powstają :-)

Małe pytanko - jak rozumieć poly powinny być podkręcone? Mniejsze otwarcie marynarki dołem? to był niestety mój pomysł i jak się okazuje nietrafiony.

Zwichrowanie marynarki dotyczy marynarki a nie garnituru tak? Jeśli marynarki to podświadomie czuje ze coś jest nie tak ale obstawiałem raczej rękawy....

Jeszcze raz dziękuje za uwagi i ewentualne wyjaśnienia. Wkrótce kolejne zamówienie i mam nadzieje że dzięki waszej pomocy będzie jeszcze lepsze.

Zaczne od tego, ze odnosze sie do zdjec, ktore zostaly zrobione z biegu wiec moze byc troszke znieksztalcen spowodowanych niedokladnym ulozeniem marynarki.

Jednak widac, ze jest roznica w poziomie ramion i ona powoduje inne przyciecie tylu marynarki w okolicy barka/pachy.

Co do rekawu, to jego marszczenie jest wynikiem wlasnie lekkiego 'zwichrowania' bo jak sam widzisz na zdjeciach wlasnie okolice prawego boku sa tutaj mocno pomarszczone. Wystarczy podciagnac ten bok w gore(jakies 2cm) i wszystko bedzie ok, marynarka bedzie tylko nieco krotsza.

Podkrecone poly robi sie lekko naciagajac material, zeby zachodzil po linii napiecia a nie odstawal do przodu. Bedzie to ulatwione takze przez obnizenie stanu(pierwszego guzika).

A mozna wiedziec gdzie szyles ten garnitur?

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adwa - Jesteś krawcem? Jeżeli tak to napisz o sobie coś więcej. Byłoby super jakbyś zaprezentował jakieś swoje dzieła.

Granatowy garnitur ma stebnowke a znajac mozliwosci polskich krawcow, w wiekszosci przypadkow stebnowka jest poza ich finansowym zasiegiem.

Stad tez pytanie, Bespoke czy MTM?

Masz na myśli specjalną maszynę? Bo nawet jeżeli jest poza finansowym zasięgiem krawców to chyba igła i nitka już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adwa - Jesteś krawcem? Jeżeli tak to napisz o sobie coś więcej. Byłoby super jakbyś zaprezentował jakieś swoje dzieła.

Granatowy garnitur ma stebnowke a znajac mozliwosci polskich krawcow, w wiekszosci przypadkow stebnowka jest poza ich finansowym zasiegiem.

Stad tez pytanie, Bespoke czy MTM?

Masz na myśli specjalną maszynę? Bo nawet jeżeli jest poza finansowym zasięgiem krawców to chyba igła i nitka już nie?

Nie jestem krawcem, dlatego tez wiedzac, ze nie mam poparcia w dyplomie mistrzowskim raczej nie wyskakuje przed szereg poniewaz nie moge byc z automatu autorytetem:)

A pomoc koledze zawsze warto, tym bardziej ze wystarczy prosty zabieg i swiadomosc swojej sylwetki by ladnie lezalo.

A co do wzmocnienia zwanego potocznie AMF/Stebnowka, to widac rowne szlaczki wiec albo byla to maszyna, albo niezwykle czasochlonna i dokladnia praca krawca.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Niebawem tak jak pisałem będę zamawiał kolejną marynarkę więc spróbuję namówić krawca, aby się wypowiedział w wątku. Myślę, że będzie to łatwiejsze ze względu na fakt, że ostatnie komentarze są "mniej krytyczne".

Co do marynarki od garnituru to w Firmie gdzie go szyto podobno do tego zlecenia został oddelegowany najlepszy krawiec :) więc być może bardzo dokładna robota.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poniewaz nie moge byc z automatu autorytetem:)

Spoko, na tym forum nikt nie może być autorytetem z automatu :D

Jeżeli szyjesz amatorsko to też coś zaprezentuj. Takich cudaków też tu mamy :lol:

Mam pare zdjec na komorce, forma przejsciowa. Fotografie zrobione by widziec i pamietac co poprawic, zeby nic nie umknelo uwadze.

Najpierw musze odszukac a pozniej wladowac na jakiegos imageshack albo cos w ten desen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.