Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

@Aron

ok dzięki za informacje, w takim razie muszę odesłać obydwa garnitury...

 

orientujesz się może czy w ss jest możliwość wymiany na inny rozmiar czy też trzeba odesłać i złożyć nowe zamówienie? chodzi mi o kwestię straty na przewalutowaniu.

oraz czy jest szansa na to, że uzupełnią rozmiary z kolekcji wiosna/lato? chodzi mi o niebieskie modele lazio

 

@sko

Mogę zrobić ale obawiam się, czy zdjęcie robione telefonem w wątpliwym świetle chociaż trochę odda kolor i fakturę tego garnituru... Na pewno lepiej posłużyć się opcją FABRIC na stronie ss

Jeśli to nie problem to bardzo będę wdzięczny za te zdjęcia. Również rozważam zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marv0lo - pytanie zatem, czy tkanina jest całkowicie jednolita czy ma melanż innego koloru (choćby delikatny) ?

 

Wygląda jednolicie.

 

 

@sko

Może te zdjęcia chociaż minimalnie przybliżą Ci fakturę. Kolor oczywiście mocno się różni na żywo z uwagi na użycie flash'a do zdjęcia.

post-8420-0-31657700-1458756637_thumb.jp

post-8420-0-94196400-1458756760_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompletowaną przez lata dość solidną bazę garniturów i marynarek, ale czas ją uzupełnić. Dlatego moja uwaga zwraca się w stronę Suit Supply - ładne modele, przystępne ceny. Zgrzyt pojawił się wtedy, kiedy chciałem coś kupić - wszystko, co mi się podoba w "moim" rozmiarze (którego w SuSu jeszcze na 100% nie znam) jest już wyprzedane, a przecież sezon dość niedawno się zaczął... I co ja mam teraz począć, czekać do przyszłego sezonu...? Dziwi mnie to, że w marcu już wszystko wyprzedane.

 

Moje wymiary nie są może absolutnie standardowe (182/116/98), ale przecież mieszczą się w normie!

 

Niestety, po prezentacji kolekcji następuje posucha... będą uzupełniać popularne modele (np. York czy Napoli są uzupełniane kilka razy w roku). Będą też się pojawiać pojedyncze modele i kolekcje z wyższych linii (np.Jort). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompletowaną przez lata dość solidną bazę garniturów i marynarek, ale czas ją uzupełnić. Dlatego moja uwaga zwraca się w stronę Suit Supply - ładne modele, przystępne ceny. Zgrzyt pojawił się wtedy, kiedy chciałem coś kupić - wszystko, co mi się podoba w "moim" rozmiarze (którego w SuSu jeszcze na 100% nie znam) jest już wyprzedane, a przecież sezon dość niedawno się zaczął... I co ja mam teraz począć, czekać do przyszłego sezonu...? Dziwi mnie to, że w marcu już wszystko wyprzedane.

 

Moje wymiary nie są może absolutnie standardowe (182/116/98), ale przecież mieszczą się w normie!

@ swordfishtrombone:

Mam bardzo podobne wymiary - 187/118/90, dwa lata temu zamówiłem garnitur w SS, ale w spodniach 52 mogłem się utopić, marynarka niby ok, ale do zwężenia w pasie... machnąłem ręką i wymieniłem na bosmankę XL i ledwo zapinam na koszulę, nie mówiąc o marynarce:)

Od tej pory oglądam Wasze zdjęcia i widzę, że niektóre rzeczy są ekstra, ale boję się zaryzykować z rozmiarem:) Na opcje Mtm szkoda mi pieniędzy, zastanawiam się nad samymi marynarka mi...

czy ktoś mając podobne wymiary do moich zzamawiał SS i poprawiał?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste rozwiązania są dwa -wybór osobno spodni i marynarki:

- separates (np. havana traveler),

- własny projekt (399€ za 2-cz, z tkaniny VBC),

 

w innym wypadku, przy tak dużej dysproporcji pomiędzy klatką, a obwodem pasa, raczej podarowałbym sobie eksperymenty z garniturami.

 

ps. nie rozumiem, jak w ogóle zmieściłeś się w marynarkę 52 :shock:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/pl/search?q=separates- gotowe garnitury, z możliwością doboru spodni i marynarki w osobnych rozmiarach,

 

http://eu.suitsupply.com/on/demandware.store/Sites-INT-Site/pl/ProductCustomSuit-Show?tid=suitconfigurator- to co powyżej, z opcją wyboru kroju i materiału - drożej, ale więcej możliwości

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wapGO: nie idż na łatwiznę i czytaj inne posty w wątku - 6 wiadomości wcześniej komentowałem tą wełnę VBC.

kamizelka potrzebuje trochę miejsca, więc pomoże zniwelować nadmiar - resztę wybierze krawiec. Przy tej różnicy i konfiguracji, nie powinno być problemów.

@Hargin - nie idę na łatwiznę, widziałem Twojego posta o VBC.

Mi bardziej chodziło o porównanie Lazio z wełny VBC do Zignone. Dzięki za poradę o kamizelce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompletowaną przez lata dość solidną bazę garniturów i marynarek, ale czas ją uzupełnić. Dlatego moja uwaga zwraca się w stronę Suit Supply - ładne modele, przystępne ceny. Zgrzyt pojawił się wtedy, kiedy chciałem coś kupić - wszystko, co mi się podoba w "moim" rozmiarze (którego w SuSu jeszcze na 100% nie znam) jest już wyprzedane, a przecież sezon dość niedawno się zaczął... I co ja mam teraz począć, czekać do przyszłego sezonu...? Dziwi mnie to, że w marcu już wszystko wyprzedane.

 

Moje wymiary nie są może absolutnie standardowe (182/116/98), ale przecież mieszczą się w normie!

Sugeruję kontakt z obsługą klienta. Ja niedawno wysłałem pytanie czy model lnianego garnituru,który mnie się spodobał a brak było już mojego rozmiaru będzie jeszcze dostępny. Tego samego dnia dostałem odpowiedź, że zlokalizowali jeszcze jedną sztukę dla mnie. Potwierdziłem chęć zakupu, podesłali odpowiedni link i teraz czekam na przesyłkę :) To się nazywa dbałość o klienta - jestem pod wrażeniem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wrażenie. Marynarki są węższe, a rękawy dłuższe (na podstawie Havany i Hudsona).

Potwierdzam - do tej pory brałem 52 ale ostatnio zamowilem lniany garnitur w tym rozmiarze i marynarka była poprostu za ciasna; uprzedzając sugestie kolegów - moje wymiary nie uległy zmiany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zamawiałem rozmiar 46, ostatnie zakupy:

1. Marynarka Havana Traveller bez podszewki - 46 za mała, za wąską w talii i ramionach, wymieniona na 48.

2. Marynarka Havana lniana z pół podszewką - od razu zamówiłem 48.

3. Wełniany (wełna "tropical" VBC) garnitur Lazio, standardowo z pełną podszewką - 46 marynarka za wąska przede wszystkim w ramionach, opięta w talii, wyżej umieszczony guzik niż dotychczas, albo marynarka się podnosi z przodu. W tym wypadku nie zamówię większego rozmiaru, bo spodnie będą o 5 - 6 cm za szerokie pasie i szersze w udach. Marynarka jest u krawcowej, ramiona już są poprawione.

 

Napisałem w tej sprawie do obsługi klienta, dam znać jak odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilość uzyskanych centymetrów, to faktycznie niewiele. Jednak z marynarki, która była przykładowo za wąska w ramionach, czy zbyt opinała się w talii uzyskałem takie, w których jest mi wygodniej. Ilość centymetrów nie przekłada się wprost na odczucia noszącego :) Mówimy oczywiście o sytuacji gdy marynarka jest na styk, albo przekracza już tą granicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie , że chce wam się powiększać za małe marynarki  , chyba niewiele można zyskać na obwodach ? 

 

Na tym polega dopasowanie. Czasem trzeba zwęzić, a czasem poszerzyć. Nie jest wszystko jedno czy weźmiemy rozmiar większy do zmniejszenia, czy odwrotnie. Jest kilka kluczowych parametrów (barki, klatka, talia, długość marynarki/rękawa), które trzeba zgrać z własnymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy zauważyliście te zmiany? W sezonie zimowym kupiłem garnitur havana 54 i jest świetnie dopasowany (jedyne poprawki to długość rękawa i fałda). Obecnie jedzie do mnie marynarka havana w tym samym rozmiarze i mam nadzieje, że nie będzie węższa bo wtedy moge mieć problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tej sprawie do obsługi klienta, dam znać jak odpiszą.

 

Otrzymałem odpowiedź, w sumie nic niewyjaśniającą:

"Thank you for your e-mail. Unfortunately I have to inform you that the Havana and Lazio fit hasn't changed therefore the size charts are still the same. I was wondering if you ordered shorter or longer sizes before? Because these measurements has been changed. They are not slimmer and wider in the waist anymore. Have you experienced difference in one specific items or more items? It might be that one item had a product failure."

 

Jeszcze mógłbym mieć jedną teorię. Problemy występują w lekkich (np. len) i ciężkich (np. zimowe wełny) tkaninach. Produkty wykonane z pośrednich (jeżeli chodzi o grubość) "standardowych" tkanin wydają się być w porządku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.