Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wybraniu bardziej eleganckich butów.


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Zastanawiam się nad zakupem bardziej eleganckich butów, ale nie mają  to być buty stricte garniturowe, tylko raczej takie bardziej eleganckie, ale do noszenia na co dzień.
Bardziej eleganckiego ubrania jeszcze nie mam, bo dopiero mam zamiar kupić, ale pewnie będą to spodnie typu chinosy albo podobne i jakaś koszula, więc nie styl stricte oficjalny ale smart casual.


Co do budżetu na buty, to nie mam pojęcia. Na pewno nie buty za 5k, bo to nie na moją kieszeń, by tak szaleć. Może kiedyś, ale póki co nie.
Ale też nie wiem ile trzeba minimum wydać na porządne buty, nie najwyższych lotów ale porządne buty, dobrze zrobione i w bardziej przyziemnej cenie. Ale od ilu zaczynają się takie buty, to nie wiem, dlatego Was pytam o to. 
I też nie chciałbym, żeby te buty wyglądały jakoś dziadkowo.

Przeglądałem jakie są typy butów i jakie są buty w ogóle, ale Wy na pewno macie większe obeznanie dlatego do Was się zwracam z prośbą o polecenie czy to konkretnych butów czy konkretnych marek czy linii butów konkretnych marek.

Najlepiej gdyby sklep z butami był w Łodzi, bo pierwszy raz kupując buty, które nie są typowymi butami z sieciówek, to ciężko będzie mi na oko dobrać rozmiar, więc początkowo wolałbym móc, gdzie je przymierzyć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to mi się podoba. Zwykle nowi użytkownicy proszą o pomoc w znalezieniu butów za 300 zł i ciężko im pomóc bez przekraczania budżetu trzykrotnie. Jeśli piszesz, że buty za 5K na razie nie, z przyjemnością polecimy coś za 4,5K😉

W Łodzi praktycznie nie można nigdzie przymierzyć tego typu butów, chyba że mają kilka par w PewienPan na Nawrot (chodzę tam często po poprawki krawieckie, ale nie zwracałem uwagi na buty).

Najłatwiej kupić tam, gdzie najłatwiej zwrócić, czyli np. Patine.pl

Tutaj piszemy głównie o butach szytych ramowo, a takie buty są sztywne (nie muszą takie być, ale wtedy będą kosztować właśnie 3K-5K). Cena to kwestia indywidualna, ale wydaje się, że progiem zadowolenia jest tysiąc złotych; buty tańsze (mowa o cenie regularnej) są z reguły kompromisem, co oznacza, że łatwiej się do klasycznych butów zniechęcić, niż złapać bakcyla. Wiem co mówię - prawo jazdy robiłem na kaszlaku odpalanym z podłogi i w efekcie nie jeżdżę obecnie samochodem, tylko z buta - klasycznego.

Poleciłbym na początek coś tego typu:

https://www.poszetka.com/product-pol-8193-Zamszowe-Brazowe-Chukka.html?curr=PLN&country=1143020003&selected_size=H&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1&gbraid=0AAAAAC7eNDFk7ghp_Q711Yfz-h0uUKfiE&gclid=CjwKCAjw3624BhBAEiwAkxgTOraKhuTOlzz6tqHlEl6N9TSCND1ykzVmu0k4SFWB4xyV8_L67wPsmBoC9DAQAvD_BwE

Jeśli takie też są "dziadkowe" to sorry, musisz pytać kogoś młodszego🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łodzi masz najbliżej do Warszawy a tam jest już całkiem spory wybór do przymierzenia i pooglądania.
Na przykład „klasyczne buty” w czy inne miejscówki.
Jako uniwersalne na początek polecam sztyblety albo loafersy.
Pasują teoretycznie zarówno do jeansów jak i do bardziej formalnego mundurka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nehero napisał:

Zastanawiam się nad zakupem bardziej eleganckich butów, ale nie mają  to być buty stricte garniturowe, tylko raczej takie bardziej eleganckie, ale do noszenia na co dzień.
Bardziej eleganckiego ubrania jeszcze nie mam, bo dopiero mam zamiar kupić, ale pewnie będą to spodnie typu chinosy albo podobne i jakaś koszula, więc nie styl stricte oficjalny ale smart casual.

Podaj proszę więcej szczegółów. Czy maja to być buty za kostkę? Czy zainteresował Cię jakiś typ skóry podczas przeglądania oferty? Czy chciałbyś je nosić bardziej w chłodniejsze czy cieplejsze miesiące?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuje wycieczkę do Warszawy. Jest Loake na Chmielnej, sa Klasyczne Buty w Elektrowni Powiśle. Na pewno będziesz mógł przymierzyć kilka(naście) par i choć zorientować się w rozmiarówce - bo większość klasycznych butów to koło 1-1,5 rozmiara mniej niż adidasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2024 o 10:26, lubo69 napisał:

 buty tańsze (mowa o cenie regularnej) są z reguły kompromisem, co oznacza, że łatwiej się do klasycznych butów zniechęcić, niż złapać bakcyla. 

 

No kiedyś do garnituru miałem takie buty na studniówkę. Jesus najgorszy syf, śliskie, twarde i niewygodne i jedyne co to bałem się by się nie wywrócić w nich. 
więc jestem świadomy że zbyt tanio nie może być

 

W dniu 13.10.2024 o 10:26, lubo69 napisał:

Jeśli takie też są "dziadkowe" to sorry, musisz pytać kogoś młodszego🙂

 

Te podlinkowane jak najbardziej nie są dziadkowe. Dzięki 

 

W dniu 13.10.2024 o 17:56, d_k napisał:

Podaj proszę więcej szczegółów. Czy maja to być buty za kostkę? Czy zainteresował Cię jakiś typ skóry podczas przeglądania oferty? Czy chciałbyś je nosić bardziej w chłodniejsze czy cieplejsze miesiące?

Na pewno przydała by się jedna para na lato i w ogóle cieplejsze pory roku i jedna na zimę i chłodniejsze pory roku
Na lato i cieplejsze pory roku raczej przed kostkę, by nie grzać niepotrzebnie nogi, a na zimę za kostkę. 

Na zimę oczywiście przydały by się buty z odpowiednią podeszwą, ale takie też rzuciły mi się w oko podczas przeglądania, więc to obecnie zapewne nie problem. 
 

Co do skóry to w sumie podoba mi się zarówno klasyczna skóra jak i zamsz. 
A co do koloru to podobały mi się trochę ciemniejsze skóry niż stricte jasne czy jaśniejsze, coś wpadającego w taki brąz i okoliczne kolory brązu. 
Bo czarne to albo na pogrzeb albo dla Goth-ów 🤔


 

W dniu 13.10.2024 o 18:05, Velahrn napisał:

Ja też proponuje wycieczkę do Warszawy. Jest Loake na Chmielnej, sa Klasyczne Buty w Elektrowni Powiśle. Na pewno będziesz mógł przymierzyć kilka(naście) par i choć zorientować się w rozmiarówce - bo większość klasycznych butów to koło 1-1,5 rozmiara mniej niż adidasy.

To skoro w Łodzi nic faktycznie nie ma, to będę musiał przejechać się do Warszawy po prostu. Na szczęście faktycznie daleko to nie jest.
Dzięki za podanie sklepów gdzie można się udać. 
 

Czy poza tym warto jeszcze zwrócić na coś uwagę podczas wyboru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nehero napisał:


 

Czy poza tym warto jeszcze zwrócić na coś uwagę podczas wyboru? 

Buty mają być komfortowe od razu. To prawda, że buty skórzane mogą na początku być mniej wygodne (nazywamy to "rozchodzeniem) - ale podczas użytkowania, tj. chodzenia! Nie mogą Cię nigdzie uciskać, wpijać się itd.

Natomiast przez pierwszy tydzień dwa, podczas użytkowania, jak najbardziej mogą wydawać się sztywne czy np. obetrzeć piętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował jeszcze jakieś derby, mogą być w skórze groszkowej żeby podkreślić casualowy charakter. Albo split toe albo brogsy (ja jestem fanem longwingów). To buty, w których chodzę 70% czasu.

W relacji jakość/cena uważam że Patine i Yanko przy łatwości zwrotów to zdecydowany go to.

https://patine.pl/yanko-741-niger.html
https://patine.pl/yanko-980y-chesnut-marron.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.