Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiam taka nazwe tematu, bo moze bedzie zbiorczym watkiem dla ludzi z takimi rozterkami.

Ad rem: Mam do wydania 500/600 pln na buty. Chce kupic klasyczne czarne wiedenki lub angielki.

Lepiej kupic np. Loding lub jakies Herring shoes czy zamówic cos u pana Duranca? (Rozważałem zakupy via ebay, ale chyba chcialbym je najpierw przymierzyc)

Moje pytanie dotyczy oczywiscie jakosci wykonania czyli wygladu, a także wytrzymałości.

Niestety w watku dot. pana Duranca, zdjecia sa kiepskiej jakosci i nie wiem co sadzic o wygladzie tych butów.

viewtopic.php?f=2&t=389

Co radzicie? :) Jakies inne pomysły, linki?

Z góry dziekuje za wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Shipton & Heneage po obnizce http://www.shiptonandheneage.co.uk/almo ... 391-0.html (robi je chyba Cheaney - super buty)

Na Pediwear maja wyprzedaz Alfred Sargent www.pediwear.co.uk

Zawsze mozesz szukac cos w Loake 1880 Collection (inne kolekcje Loake sa gorsze)

Ale lepszy od owych innych kolekcji Loake (poza 1880) jest Sanders

W cenie Cie interesujacej, to Sanders Ambassadors http://www.brogueshoes.co.uk/Sanders-Ambassadors.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupić. Loding i Herring to chyba rozsądne wyjścia w tej cenie.

Ze wzgledu na jakosc wykonania? Szycia zamiast koleczkowania, lepszej jakosci skóry, zgrabniejszego kopyta?

Ile kosztuje wysyłka Lodingów? Pytam, bo wydaje mi sie ze ta droga zamawiales - chyba ze cos pokrecilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupić. Loding i Herring to chyba rozsądne wyjścia w tej cenie.

Ze wzgledu na jakosc wykonania? Szycia zamiast koleczkowania, lepszej jakosci skóry, zgrabniejszego kopyta?

Ile kosztuje wysyłka Lodingów? Pytam, bo wydaje mi sie ze ta droga zamawiales - chyba ze cos pokrecilem:)

To, co podalem jako linki ...Sanders, Shipton and Heneage to wszystko Good Year
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Shipton & Heneage po obnizce http://www.shiptonandheneage.co.uk/almo ... 391-0.html (robi je chyba Cheaney - super buty)

Na Pediwear maja wyprzedaz Alfred Sargent http://www.pediwear.co.uk

Zawsze mozesz szukac cos w Loake 1880 Collection (inne kolekcje Loake sa gorsze)

Ale lepszy od owych innych kolekcji Loake (poza 1880) jest Sanders

W cenie Cie interesujacej, to Sanders Ambassadors http://www.brogueshoes.co.uk/Sanders-Ambassadors.html

Dzieki, tylko ze 150Ł i w góre to 700 w góre, a ostatnio kupilem troche rzeczy i wole ciac wydatki, szczegolnie ze na wiosne mam kilka rzeczy w planach do kupienia. Chociaz napewno rozważe wydanie kilkudziesieciu/kilkuset PLN wiecej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupić. Loding i Herring to chyba rozsądne wyjścia w tej cenie.

Ze wzgledu na jakosc wykonania? Szycia zamiast koleczkowania, lepszej jakosci skóry, zgrabniejszego kopyta?

Ile kosztuje wysyłka Lodingów? Pytam, bo wydaje mi sie ze ta droga zamawiales - chyba ze cos pokrecilem:)

Kupując buty masz pewny efekt. Idąc pierwszy raz do szewca nie znasz jego stylu. Proces szycia na miarę zawsze jest trochę nieprzewidywlny. Jakość skóry u polskich szewców też jest dyskusyjna.

Potrzebujesz podstawowego stylu butów, który ma w ofercie każda dobra firma. Większość sklepów internetowych daje szansę wymiany pary jeśli nie pasuje rozmiar, więc nie ma żadnego niebezpieczeństwa. W pediwear na przykład dla ułatwienia dołączają nalepkę z adesem zwrotnym gdyby trzeba było wymienić parę.

Nie pamiętam ile kosztuje wysyłka z pediwer.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez na Sanders Uniform Shoes and Boots tutaj http://www.brogueshoes.co.uk/Sanders-Uniform-Shoes.html badz na pediwear

Kupujac zas Loake ... radzilbym Ci to robic via http://www.pediwear.co.uk, gdyz zostajesz czlonkiem klubu Loake i dostajesz prawidla za darmo

Tego nie wiedziałem, a Sanders Uniform Shoes nawet nie wykraczaja za bardzo poza moj wlasny limit. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Shipton & Heneage po obnizce http://www.shiptonandheneage.co.uk/almo ... 391-0.html (robi je chyba Cheaney - super buty)

Na Pediwear maja wyprzedaz Alfred Sargent http://www.pediwear.co.uk

Zawsze mozesz szukac cos w Loake 1880 Collection (inne kolekcje Loake sa gorsze)

Ale lepszy od owych innych kolekcji Loake (poza 1880) jest Sanders

W cenie Cie interesujacej, to Sanders Ambassadors http://www.brogueshoes.co.uk/Sanders-Ambassadors.html

Dzieki, tylko ze 150Ł i w góre to 700 w góre, a ostatnio kupilem troche rzeczy i wole ciac wydatki, szczegolnie ze na wiosne mam kilka rzeczy w planach do kupienia. Chociaz napewno rozważe wydanie kilkudziesieciu/kilkuset PLN wiecej;)

Ok ... zwroc zatem uwage na Sandersy i Loake w granicach 100 funtow. Ja wzialbym Sandersy majac do wyboru Loake (inne niz 1880) i Sanders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się którekolwiek z butów znalezionych w sieci to wydrukuj ich zdjęcie i zanieś je do Duranca. Ja w ten sposób uszyłem na próbę kilka par i byłem bardzo zadowolony. Za mniejszą cenę Duranc zrobi Ci but idealnie pasujący do stopy i zdecydowanie lepiej wykonany. Bądź co bądź w półce cenowej <500-600 zł to nie kupisz nic poza zwykłą seryjną produkcją fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się którekolwiek z butów znalezionych w sieci to wydrukuj ich zdjęcie i zanieś je do Duranca. Ja w ten sposób uszyłem na próbę kilka par i byłem bardzo zadowolony. Za mniejszą cenę Duranc zrobi Ci but idealnie pasujący do stopy i zdecydowanie lepiej wykonany. Bądź co bądź w półce cenowej <500-600 zł to nie kupisz nic poza zwykłą seryjną produkcją fabryczną.

Taki mialem zamiar, szczegolnie ze mysle o czyms bardzo klasycznym i uniwersalnym - takie lubie, a poprzednie koncza zywot. Tyle, ze np. Macaroni ma inne zdanie na temat jakosci tych butów i ryzyka zwiazanego z dopasowaniem.

Masz moze jakies zdjecia swoich butów od Duranca? Czy jakosc skory jest porównywalna do tych w powyzszych linkach podanych przez gccg?

Mysle jeszcze nad brazowymi/czekoladowymi lub burgundowymi, a szczegolnie lotnikami, ale chyba rozsadek w tym miesiacu wygra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się którekolwiek z butów znalezionych w sieci to wydrukuj ich zdjęcie i zanieś je do Duranca. Ja w ten sposób uszyłem na próbę kilka par i byłem bardzo zadowolony. Za mniejszą cenę Duranc zrobi Ci but idealnie pasujący do stopy i zdecydowanie lepiej wykonany. Bądź co bądź w półce cenowej <500-600 zł to nie kupisz nic poza zwykłą seryjną produkcją fabryczną.

Taki mialem zamiar, szczegolnie ze mysle o czyms bardzo klasycznym i uniwersalnym - takie lubie, a poprzednie koncza zywot. Tyle, ze np. Macaroni ma inne zdanie na temat jakosci tych butów i ryzyka zwiazanego z dopasowaniem.

Masz moze jakies zdjecia swoich butów od Duranca? Czy jakosc skory jest porównywalna do tych w powyzszych linkach podanych przez gccg?

Mysle jeszcze nad brazowymi/czekoladowymi lub burgundowymi, a szczegolnie lotnikami, ale chyba rozsadek w tym miesiacu wygra :)

Macaroni o ile mi wiadomo nigdy nie zamawiał u Duranca a tylko zerknął na wystawę. Duranc specjalizuje się właśnie w wiedenkach i naprawdę warto u niego zamówić ten model. Moje wiśniowe wiedenki na podwójnej skórzanej podeszwie są nie do zdarcia i są zrobione bardzo dobrze. Udaj się do Duranca w ramach rekonesansu, to przecież nic nie kosztuje i przymierz kilka butów z półki. Byłem ostatnio i było kilka ciekawych modeli. Jego zimowe sztyblety wyglądają niezwykle solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze np. Macaroni ma inne zdanie na temat jakosci tych butów i ryzyka zwiazanego z dopasowaniem.

Z tego co wiem to Macaroni nie posiada żadnych butów od Duranca. Ja posiadam trzy pary, wydaje mi się że kolega Zaki co najmniej jedną.

Jakość skór? Oczywiście Duranc posiada tylko i wyłącznie skóry ze Skoczowa. Zdania na ich temat są wśród warszawskich szewców podzielone. Kurkus, Januszkiewicz i Kamiński twierdzą, że na klasyczne półbuty lub nieażurowane wiedenki (w przypadku skór gładkich) jest to jeden z najlepszych wyborów. Kielman również szyje bardzo dużo butów na tych skórach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w takim razie, dlaczego Kurkus konsekwentnie namawiał (i nadal namawia pod kątem następnego zamówienia) na znacznie droższe skóry angielskie, argumentując, że są o niebo lepsze od tańszych polskich.

Tyle, ze np. Macaroni ma inne zdanie na temat jakosci tych butów i ryzyka zwiazanego z dopasowaniem.

Z tego co wiem to Macaroni nie posiada żadnych butów od Duranca. Ja posiadam trzy pary, wydaje mi się że kolega Zaki co najmniej jedną.

Jakość skór? Oczywiście Duranc posiada tylko i wyłącznie skóry ze Skoczowa. Zdania na ich temat są wśród warszawskich szewców podzielone. Kurkus, Januszkiewicz i Kamiński twierdzą, że na klasyczne półbuty lub nieażurowane wiedenki (w przypadku skór gładkich) jest to jeden z najlepszych wyborów. Kielman również szyje bardzo dużo butów na tych skórach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się którekolwiek z butów znalezionych w sieci to wydrukuj ich zdjęcie i zanieś je do Duranca. Ja w ten sposób uszyłem na próbę kilka par i byłem bardzo zadowolony. Za mniejszą cenę Duranc zrobi Ci but idealnie pasujący do stopy i zdecydowanie lepiej wykonany. Bądź co bądź w półce cenowej <500-600 zł to nie kupisz nic poza zwykłą seryjną produkcją fabryczną.

Taki mialem zamiar, szczegolnie ze mysle o czyms bardzo klasycznym i uniwersalnym - takie lubie, a poprzednie koncza zywot. Tyle, ze np. Macaroni ma inne zdanie na temat jakosci tych butów i ryzyka zwiazanego z dopasowaniem.

Masz moze jakies zdjecia swoich butów od Duranca? Czy jakosc skory jest porównywalna do tych w powyzszych linkach podanych przez gccg?

Mysle jeszcze nad brazowymi/czekoladowymi lub burgundowymi, a szczegolnie lotnikami, ale chyba rozsadek w tym miesiacu wygra :)

Macaroni o ile mi wiadomo nigdy nie zamawiał u Duranca a tylko zerknął na wystawę. Duranc specjalizuje się właśnie w wiedenkach i naprawdę warto u niego zamówić ten model. Moje wiśniowe wiedenki na podwójnej skórzanej podeszwie są nie do zdarcia i są zrobione bardzo dobrze. Udaj się do Duranca w ramach rekonesansu, to przecież nic nie kosztuje i przymierz kilka butów z półki. Byłem ostatnio i było kilka ciekawych modeli. Jego zimowe sztyblety wyglądają niezwykle solidnie.

Nie chodzi o Duranca. Gdyby kolega chciał zamówić u Wielądka powiedziałbym to samo. Ostatnio dochodzę do konkluzji, że zamawianie butów na miarę ma sens tylko jeśli określonego stylu nie możemy dostać w RTW.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o Duranca. Gdyby kolega chciał zamówić u Wielądka powiedziałbym to samo. Ostatnio dochodzę do konkluzji, że zamawianie butów na miarę ma sens tylko jeśli określonego stylu nie możemy dostać w RTW.

Nawet jesli sa w porównywalnej cenie, porownywalnej jakosci?

Czy jednak wartoscia butów na miare nie jest ich lepsze dopasowanie i brak zmartwien, bo nie musimy zamawiac przez internet?

Buty Sanders wklejone przez gccg sa super, ale zastanawiam sie czy nie skorzystac z uslug pana Duranca i nie martiwc sie o rozmiar, odsyłanie w razie problemu itd. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle..ale trudno mi uwierzyc,ze za 100 funtow ktos zrobi ladniejsze buty od tych szyte Good Year

Jedyne co bym zrobil, to kupujac te buty udalbym sie do szewca, zeby zmienic obcas z gumowego na skorzanu z kawalkiem gumy z tylu (ale to kosztuje "grosze")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

No taka oferta to szczerze mówiąc zniechęca do wychodzenia w ogóle z domu i chodzenia po galeriach handlowych u nas i oglądania jakichś koszmarków za praktycznie takie same pieniądze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.