Jump to content

Zimowe kolory


Misza
 Share

Recommended Posts

To dobre pytanie. Z jednej strony, "tradycyjne" kolory zimy (podobno w pismach kobiecych urodę przyporządkowuje się porom roku?) są jasne - niebieski, granatowy, biały itd. Z drugiej strony, ja wychodzę założenia, że skoro:

1. Jestem warszawiakiem.

2. Jeżdżę zazwyczaj komunikacją miejską.

3. Niektóre okolice mojego miasta, nawet w Centrum, przypominają w okresie jesienno-zimowym rzeki błota (np. okolice Placu Zawiszy i PKP Ochota).

To wybieram takie kolory, na których zabrudzenia nie będą tak widoczne. Czyli ciemne. Wszelkie odcienie ciemniejszej szarości, brązy, granaty itd.

Link to comment
Share on other sites

Jasne spodnie zimą w mrozie ok, ale jak mamy pluchę to jest nieciekawie. Moje beżowe flanele czekają częste wizyty w pralniach. Dlatego jak ktoś chce obstalować jasny garnitur na jesień/zimę to chyba nie obędzie się bez extra spodni bo jedne będą ciągle w pralni. Chyba że delikwent garażuje się w podziemiach i nie wychodzi w ogóle na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

@Koval, ograniczenia budżetowe sprawiają, że wolę inwestować w rzeczy bespoke bardziej pod kątem "wyjątkowe (ładne)" niż "praktyczne". Jak już w mojej garderobie takie ubrania będą codziennością, zakupię "woły robocze" na ostrą zimę. :)

edit: konty, kątom nierówne...

Link to comment
Share on other sites

@Koval, ograniczenia budżetowe sprawiają, że wolę inwestować w rzeczy bespoke bardziej pod kontem "wyjątkowe (ładne)" niż "praktyczne". Jak już w mojej garderobie takie ubrania będą codziennością, zakupię "woły robocze" na ostrą zimę. :)

:shock: i nie chodzi mi o kont tylko, że przy tym warunku inwestowałbym jednak w rzeczy praktyczne: buty w dobrym rozmiarze są praktyczne, buty ładne ale dwa numery za małe są tylko ładne ;)
Link to comment
Share on other sites

Nie przekonałeś mnie :) Tym bardziej, że nie pisałem o długości spodni, a jedynie o kolorze: wyobraź sobie Twoje spodnie od Kruszewskiego w zwykłym szarym kolorze a nie płowym. Zakładam, że ten płowy bardziej Ci się podoba ale szary byłby bardziej praktyczny.

Podobnie możemy z butami. Mój przykład był skrajny ale kiedyś pewien forumowicz powiedział mi że wziąłby 'te buty dla siebie mimo iż były 2 czy 3 numery za duże' dla niego. Po prostu mu się podobały jak rozumiem. Ale możemy rozmawiać o butach tez bardziej realnie. W temacie o egzotykach wkleiłem czerwoną płaszczkę, moim zdaniem piękne ale ten sam fason w czarnym czy brązowym cielaku byłby bardziej praktyczny.

PS poza tym nietrafny :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jak będę miał wolne środki na ciemne woly robocze bespoke na jeden sezon, obiecuję, że sobie takie sprawię. W innym wypadku, biorąc pod uwagę rady z forum: prać raz do roku, nie prasować w domu, nosić najwyżej raz na dwa dni, a najlepiej rzadziej, wolę inwestować w spodnie na kilka sezonów, a woły kupić na przecenie. :)

ps. ja bym nawet najpiekniejszych butów za małych/dużych o dwa rozmiary nie kupił. Może stąd brak zrozumienia porównania :D.

Pod takim kontem, czy też innym kątem, polej. ;)

Link to comment
Share on other sites

Misza, a żaden ciemny kolor nie znajduje Twojego uznania jako (jak to wyraziłeś) wyjątkowy?

Bo myślę, że Pan Kruszewski uszyłby równie ładnie, z każdego koloru materiału, jaki byś mu dostarczył... :twisted:

Ps. Masz fajne, jasne spodnie - ani ja, ani Pirat (jak rozumiem) tego nie podważamy.

Ale proszę - nie brnij w tą argumentację, bo jest niespójna logicznie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.