Jump to content

Marka Bally


Michał
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem, że na forum nie pojawiła się dotąd dyskusja na temat obuwia produkowanego przez ww. markę.

Sam nie jestem jakimś wielkim apologetą tej marki. Posiadam, jednak parę tych butów - podwójne monki, które od nowości miały podeszwę podszytą gumą i świetnie sprawdzały się zimą na warszawskich lodowiskach (chodnikach ;) ).

Wcześniej miałem też czarne angielki, chyba źle dobrałem rozmiarowo (kupowałem przez internet o wiele taniej, niż pierwszy model kupiony w sklepie stacjonarnym) i po wielu cierpieniach zdecydowałem się ich pozbyć :).

Podsumowując, sądzę, że są to jedne z ładniejszych butów, jakie można nabyć w Polsce w sprzedaży bezpośredniej (mam na myśli sklepy stacjonarne w Polsce). Czy uważają Panowie tę firmę, jako solidną alternatywę dla marek angielskich czy raczej drogi brand z kategorii "fashion"? Jak plasowałaby ona się w klasyfikacji stworzonej w innym poście?

Ma ktoś jakąś głębszą wiedzę na temat ich kolekcji MTO? Tutaj pytam akurat bardzo instrumentalnie, bo mam możliwość skorzystania z okazji zamówienia pary na korzystnych warunkach.

PS. OT: Muszę z dumą zakomunikować, że na Dolnym Śląsku również upamiętnia się syrenami godzinę "W" (sądziłem, że ma to miejsce tylko w stolicy).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obecnie Bally to już raczej cień niegdyś bardzo dobrej firmy oferującej skórzane dobra. Najbardziej zmieniła się przede wszystkim jakość skóry, obecnie przy produkcji butów są używane głównie skóry typu top-grain, których to powierzchnia jest szlifowana i dodatkowo barwiona lub lakierowana. Wszystko zależy do jakich butów innych producentów przyrównać Bally. Moim zdaniem większość butów tej marki warto jest nabyć w przedziale 500-600 złotych, ale takich okazji jest bardzo mało.

Odnośnie pytania o MTO, z tego co wiem Bally obecnie nie prowadzi sprzedaży butów w takim formacie za wyjątkiem podwykonawstwa dla domu mody Façonnable.

Link to comment
Share on other sites

W kwestii jakości, nie wypowiem się od strony teoretyczno-technicznej - po prostu nie znam się :). Mogę natomiast podzielić się spostrzeżeniami z punktu widzenia użytkownika (chociaż po braku odzewu sądzę, że bally nie są tu zbyt popularne :) ). Mianowicie w tym samym okresie (sroga zeszłoroczna zima) nosiłem bally, sanders diplomat i tricker's JS (te ostatnie po drugiej wywrotce niechlubnie podkleiłem gumą :)). W opisywanym zestawieniu bally prezentowały się zdecydowanie najlepiej: odporność na wilgoć, zero białych zacieków, a przy okazji komfort. Sanders zdecydowanie gorzej pod każdym względem (faktem jest, że nosilem je już kilka sezonów, a bally były nowe).

Tak więc ja, jako dyletant zapewne (szczególnie w stosunku do Ciebie :)) umieściłbym bally na tej samej półce, co porównywane modele angielskie. Z reszta alternatywnie rozważałem church's z PK3, które w Waszej tabeli stoją na tej samej półce co powyżej opisane marki. Tylko, że w church's nie mieli wyboru monksów (a tym bardziej podwójnych).

Na pewno na korzyść trickersów czy sandersów przemawia bardziej ponadczasowy design (bally ma, widać, tendencje do eksperymentowania z noskami).

500 PLN ... No, w tym przedziale to szukałbym raczej z rękawiczek tej marki :), szczególnie mając na uwadze ceny w PL (chociaż monksy udało mi się stosunkowo nieźle upolować).

Rozumiem więc, że z Twojej wypowiedzi płynie konstatacja, że bally obecnie, to nie są buty, które można nosić latami??

Aha, co do MTO, istnieje taka seria, nazywa się Scribe. Na stronie można nawet uruchomić filmik traktujący o produkcji tej serii (BTW nie wyglada to na pewno na tradycyjną szewską robotę). Ja co prawda jednak zrezygnowałem z zamówienia, o którym pisałem, ale wiem, że usługa ta sprowadza się do wyboru większości parametrów wizualnych obuwia i materiału.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.