Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Krawiec Kazimierz Łomża


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Kazimierz Łomża

Tego krawca nie było u nas na forum, o ile dobrze pamiętam.

Stary Mokotów, Wołoska 52.

Cena igły 2000 pln + materiał

Krawiec niezbyt chętnie udziela informacji przez telefon - może odczuł powrót do bespoke i telefon się urywa ...

Dla zdeterminowanych - telefon i namiar "google map" a stronie Scabala:

http://www.scabal.pl/store_locator.php

Czy ktoś zamawiał u Pana Kazimierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Byłem, uszyłem i mam:) Poniżej obiecane zdjęcie marynarki uszytej u p. Kazimierza Łomży wg. wykroju przygotowanego przez p. Tadeusza Wasaka, o czym pisałem tutaj:

viewtopic.php?f=2&t=127&p=7831&hilit=wasak#p7831

Marynarka szyta na płótnie, bez żadnego klejenia. Niesamowicie lekka i miękka. Materiał kupiłem tutaj: http://www.huddersfieldcloth.com/index.asp Mógłby być grubszy, bo jest strasznie delikatny, ale pewnie jego zalety odczuje przy wyższych temperaturach.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ładnie - dobrze leży w ramionach, jest wytaliowana, prawidłowa długość. Rekawy chyba ciut za długie, ale to nie problem. Szkoda tylko, że Cię przekrzywiło na zdjęciu.

Jeśli to nie jest niedyskretne pytanie, chętnie poznałbym ceny (wykrój i szycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torunianin, a jak oceniasz sam wykrój. Ile było przymiarek i poprawek? Czy był sens takiego dzielania pracy? A może marynarka wyszłaby tak samo dobrze gdyby krawiec zrobił ją sam od początku?

Sama marynarka wygląda b. dobrze wg mnie. Nie bardzo podoba mi się tylko kołnierz i kozerka, ale to kwestia stylistyczna. Ogólne proporcje bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torunianin, a jak oceniasz sam wykrój. Ile było przymiarek i poprawek? Czy był sens takiego dzielania pracy? A może marynarka wyszłaby tak samo dobrze gdyby krawiec zrobił ją sam od początku?

Sama marynarka wygląda b. dobrze wg mnie. Nie bardzo podoba mi się tylko kołnierz i kozerka, ale to kwestia stylistyczna. Ogólne proporcje bardzo fajne.

W moim przypadku zdecydowanie się opłaciło, bo udało się uszyć marynarkę, która dobrze leży w ramionach i czuję komfort. Myślę, że w dużym stopniu to zasługa wykroju Wasaka, który dokładnie obmierzył moje ramiona, barki i klatkę. Ale jest to też efekt tego, że wcześniej Łomża poprawiał mi marynarki uszyte u innych krawców i wiedział, jaki jest problem.

Podsumowując, jak ktoś ma niestandardową sylwetkę, to wykrój zrobić warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byłem, widziałem, pogadałem. P. Kazimierz od 1956 roku w zawodzie. Zaczął w wieku 14 lat. Od 1978 roku jest na Wołoskiej (d. Komarowa). Mówił, że ostatnio przybywa mu klientów, co są wrogami konfekcji ;) Wspominał o użytkowniku Torunianin. Tym razem o ceny nie pytałem, ale myślę że można się potargować.

Dostępne materiały to Scabal i od dzisiaj Harrisons of Edinburgh z następujących próbników: Grand Cru Collection, Premier Cru, Sunbeam, Frontier, Glorious Twelfth, Fine Classics, Conquest, Millionaire Cashmere, Glenroyal, Overcoatings. Można śmiało przyjść, pooglądać i podotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, w razie przygotowań do zamówienia u danego rzemieślnika, lub prezentacji finału zamówienia, proszę o zakładanie osobnych wątków w dziale Bespoke i ew. zostawienie linka w temacie danego rzemieślnika w przewodniku.

Unikniemy bałaganu i damy szansę zauważenia wszystkim, że któryś z nas ptzygotowuje się do kolejnego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.