Skocz do zawartości

Majorka - kupujemy buty


Kyle

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Majorka to dość popularny kierunek wczasowy, warto przy okazji załatwiać tam "nasze" sprawy na korzystnych warunkach ;), i stąd pomysł na mini przewodnik (notabene coś mi się majaczy, że był wątek poświęcony producentom z wyspy, ale za nic nie mogę znaleźć - ewentualnie proszę o przeniesienie wpisu). Oczywiście przed wyjazdem zasięgnąłem informacji od Wiadomo Kogo :) (gracias) . Czasu za dużo nie miałem (tropiliśmy m. in. ślady naszego rodaka-dandysa Chopina :) ), więc odwiedziłem tylko kilka miejsc (zdjęcia absolutnie nie pretendują do CMDNS, zwłaszcza wobec ostrych ostatnio zasad tamże panujących ;) , stopki założyłem tylko ad hoc, zresztą gorąc niemiłosierny panował).

1. Outlet George's w Inca:

Było w szczególności mnóstwo loafers'ów (zamsz, licówka, tassel i nie-, co dusza zapragnie) od 50 euro, kilka par monków, sporo sznurowanych także w przystępnych cenach. Sklep niepozorny, ale jest klimatyzacja, można płacić kartą, pani dobrze mówiła po angielsku (chociaż oczywiście uważała, że my Ruskie). Generalnie trudno czegoś nie nabyć (vide nowe nabytki). Uwaga - tylko obuwie męskie, połówce można to wynagrodzić wizytą w sklepie LV w Palmie (wejście i "spasiba" na wyjściu za darmo :lol: ).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2. Dwa outlety firmy Lottuse w Inca: coś tam z klasyki można było trafić (widziałem różne loafers'y, ciekawe zielone monki), ale na pewno nie powinien to być podstawowy cel wizyty (generalnie wybór sporo mniejszy niż w George's).

3. Carmina w Palmie: co tu dużo gadać, byłem tylko oglądaczem.

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właśnie wróciłem z "biznesów" na Majorce, tu i ówdzie byłem, to i owo widziałem.
W Ince wylądowałem niestety w sobotę, toteż całowałem klamki. Dowiedziałem się, że słynny skórzany targ, który odbywa się tamże we wtorki, opanowany jest głównie przez Murzynów sprzedających turystom torby Luj Witą, paski Kelwina Klajna itp., więc można odpuścić.
Klasycznych butów w handlowych ulicach miast, również Palmy, można by szukać ze świecą, a te dobrze wykonane znaleźć jeszcze trudniej. W galeriach el Corte Ingles w Palmie (taki ichni Royal Collection, tylko wiekszy i bogatszy) z butów są m. in. Sebago, Camper, Lottusse, a także Yanko - tyle że jakieś z lekka koszmarkowe, klejone fasony.
Wizyta u Carminy oczywiście obowiązkowa. Piękne buty, przemiły pan z obsługi. Uwagę zwróciła promocja na penny loafersy - z 200 na 160eur. Mimo brania pod uwagę zakupu jakiegoś w miarę codziennego obuwia na złotą jesień wyszedłem z pustymi rękoma - moja stopa okazała się być dokładnie "między rozmiarami" w interesujących mnie kopytach.
Nie wyleciałem jednak z Majorki bez zakupu - przypadkiem napotkany kierunkowskaz na "handmade shoes" zawiódł mnie do studia firmy Monge.

Mały, nieco zapuszczony placyk nieopodal Plaza Mayor.

post-4040-0-46845300-1377642265_thumb.jp

 

Na regałach lekkie, ciekawe, kolorowe pomysły bliżej i dalej od klasyki, zachwycające jakością wykonania, która to prawdę powiedziawszy zwróciła moją uwagę jeszcze bardziej niż podczas wizyty u Carminy.

post-4040-0-73106300-1377642231_thumb.jp

Po przespaniu się z pomysłem, następnego dnia zamówiłem u nich ciemnobrązowe, bardzo casualowe (poprosiłem o podzelowanie cienką gumką marki Vibram, jak to miał jeden z egzemplarzy na wystawie) oksford brogsy (takie jak te czarne na zdjęciu).

post-4040-0-01281800-1377642315_thumb.jp

Bajecznie wygodne od pierwszej przymiarki. Miły właściciel, pan Pedro Monge opisywał ręczne wykonywanie medalionów itp. A co tam, pomyślałem, i zamówiłem :)

Przyjdą za parę tygodni. Mimo, że ceny na ich stronie internetowej (www.mongestudio.com)są znacznie wyższe, zapłaciłem na miejscu 290eur plus przesyłka do Polski.

Przy okazji - jakby ktoś zawędrował do studia Monge - 10m obok dają fantastyczną i niedrogą paellę w knajpie o nazwie Calixto :)

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam Szanownych Forumowiczów! Po ponad dwutygodniowym pobycie na Majorce postanowiłem nieco odświeżyć powyższy temat i dodać coś od siebie.

Obowiązkowa wizyta u Carminy zakończyła się fiaskiem. Podobnie jak pafcio0 nie wstrzeliłem się rozmiarem stopy w interesujące mnie buty tak więc wyszedłem boso. Ceny od ok. 300 Euro w górę. Generalnie wizyta w Palmie zakończyła się fiaskiem ale nie ma co płakać w kaszkiet - Inca okazała się dużo łaskawsza, a właściwie Outlet George's w Ince :) Poniżej kilka zdjęć outlet'u, który robi naprawdę przyzwoite wrażenie. Sam sklep znajduje się nad fabryką butów, w której pracę można spokojnie "podglądać" z ulicy (upał ->otwarte okna :) ).

post-2773-0-72337400-1402326673_thumb.jp

 

post-2773-0-01764900-1402326774_thumb.jp

 

post-2773-0-79948700-1402326792_thumb.jp

 

post-2773-0-22843200-1402326808_thumb.jp

 

post-2773-0-73831400-1402326829_thumb.jp

 

Jak widać wybór butów przyzwoity. Podeszwy w większości skórzane  ale dużo też gumowych. Ceny zaczynają się od 50 Euro a kończą na ok. 300 Euro. W ofercie sklepu znalazło się też klika modeli damskich z czego najbardziej ucieszyła się moja żona.

Poniżej zestaw butów, który przywiozłem do domu (środkowe buty to oczywiście wybór żony - ja kiepsko wyglądam na takich obcasach ;) ). Łączny koszt nie przekroczył 240 Euro.

 

post-2773-0-34377600-1402326870_thumb.jp

 

post-2773-0-60486300-1402326888_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.