Skocz do zawartości

Spodnie i spódnica - ten sam materiał


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiałem się ostatnio nad pewną kwestią. Otóż (dzięki uprzejmości Zakiego, i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności) z wełny zamówionej na spodnie zostanie jeszcze tyle materiału, że zaproponowałem mojej dziewczynie, by uszyła z tego spódnicę. I moje pytanie - czy pojawienie się jednocześnie w takim zestawieniu, kiedy oboje mamy na sobie rzeczy z tego samego materiału, jest faus pax? Zastanawiam się, czy nie podpada to pod kategorię "kochanie, kupiłam zieloną sukienkę, kup sobie taki sam krawat". Oczywiście, w tym przypadku nie byłoby tak, że ubieram się pod partnerkę, a raczej odwrotnie :), niemniej, trochę mnie to zastanawia.

Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faux pas wynika z faktu, że kupujesz gotowe zestawy typu poszetka + krawat, pokazując jak mało masz własnej inwencji, albo kiedy jedna osoba ubiera się pod drugą, bo sama nie ma własnego "charakteru".

Uszycie sobie kompletu z tego samego materiału raczej kwalifikuje się pod przedsiębiorczość i jeżeli jest to dobry materiał, stanowi jego reklamę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faux pas wynika z faktu, że kupujesz gotowe zestawy typu poszetka + krawat, pokazując jak mało masz własnej inwencji

Czyli Twoim zdaniem zrobienie poszetki i krawatu z tego samego materiału i noszenie tego, to NIE JEST faux pas? Tylko zakup? Myślałem, że faux pas to fakt noszenia tak skorelowanych rzeczy a nie ich pochodzenie, no ale...

Moim zdaniem wszystko zależy od oceniającego. 99.9% społeczeństwa odczuje to jako dopasowanie się ubiorem pod partnerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Cóż, chyba rzeczywiście lepiej nosić te rzeczy osobno. Choć świta mi jeszcze demoniczny pomysł, że moja dziewczyna mogła by zamówić koszulę w Balthazarze z tego samego materiału, co ja (szyją też damskie), kupić takie same boat shoes (w wersji damskiej) i moglibyśmy udawać parę "bliźniaków" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.