Jump to content

Spodnie i spódnica - ten sam materiał


Velahrn
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiałem się ostatnio nad pewną kwestią. Otóż (dzięki uprzejmości Zakiego, i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności) z wełny zamówionej na spodnie zostanie jeszcze tyle materiału, że zaproponowałem mojej dziewczynie, by uszyła z tego spódnicę. I moje pytanie - czy pojawienie się jednocześnie w takim zestawieniu, kiedy oboje mamy na sobie rzeczy z tego samego materiału, jest faus pax? Zastanawiam się, czy nie podpada to pod kategorię "kochanie, kupiłam zieloną sukienkę, kup sobie taki sam krawat". Oczywiście, w tym przypadku nie byłoby tak, że ubieram się pod partnerkę, a raczej odwrotnie :), niemniej, trochę mnie to zastanawia.

Jakie jest Wasze zdanie?

Link to comment
Share on other sites

Faux pas wynika z faktu, że kupujesz gotowe zestawy typu poszetka + krawat, pokazując jak mało masz własnej inwencji, albo kiedy jedna osoba ubiera się pod drugą, bo sama nie ma własnego "charakteru".

Uszycie sobie kompletu z tego samego materiału raczej kwalifikuje się pod przedsiębiorczość i jeżeli jest to dobry materiał, stanowi jego reklamę ;)

Link to comment
Share on other sites

Faux pas wynika z faktu, że kupujesz gotowe zestawy typu poszetka + krawat, pokazując jak mało masz własnej inwencji

Czyli Twoim zdaniem zrobienie poszetki i krawatu z tego samego materiału i noszenie tego, to NIE JEST faux pas? Tylko zakup? Myślałem, że faux pas to fakt noszenia tak skorelowanych rzeczy a nie ich pochodzenie, no ale...

Moim zdaniem wszystko zależy od oceniającego. 99.9% społeczeństwa odczuje to jako dopasowanie się ubiorem pod partnerkę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Cóż, chyba rzeczywiście lepiej nosić te rzeczy osobno. Choć świta mi jeszcze demoniczny pomysł, że moja dziewczyna mogła by zamówić koszulę w Balthazarze z tego samego materiału, co ja (szyją też damskie), kupić takie same boat shoes (w wersji damskiej) i moglibyśmy udawać parę "bliźniaków" :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.