Skocz do zawartości

Koszula pod swetrem


Albin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postępować z koszulą zakładaną pod sweter z okrągłym dekoltem? Czy wykładać wyłogi kołnierzyka na wierzch, czy też powinny zostać pod swetrem? Prosiłbym Forumowiczów o wypowiedzenie się w tej kwestii, najlepiej z uzasadnieniem swojego wyboru :)

Przejrzałem Internet i nie znalazłem żadnej poważniejszej dyskusji na ten temat. W dostępnej mi literaturze temat porusza tylko Bernhard Roetzel w "Gentleman. Moda ponadczasowa", gdzie opowiada się za rozwiązaniem "kołnierzyk pod swetrem". W tej samej książce zamieszcza jednak m.in. zdjęcie księcia Windsoru z wyraźnie "wyłożonym" kołnierzykiem.

Pozdrawiam,

Albin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartoszMajewski

Ja twierdzę niezmiennie od Paru lat ,że z wyciągniętym na sweter kołnierzykiem mogą chodzić tylko studenci, bo im i tak się wszystko wybacza, bo i tak wyglądają na studentów. Jeśli nie jesteś studentem albo nie chcesz wyglądać jak przeciętny Polski żak to noś kołnierzyk schowany pod swetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ani u kobiet ani u mężczyzn nie podobają się swetry z okrągłym wycięciem założone na koszule. Według mnie bardzo to skraca szyję i ogólnie jakoś "źle leży". Jeśli już jakiś pan chce się tak ubrać to ja bym chowała zdecydowanie rogi kołnierzyka pod sweter.

Wyrzucone nad sweter "okrągły" nie układają się dobrze, łamią się, odstają a wystając zupełnie wygląda się trochę karykaturalnie. Oprócz "Gentlemana" też nie czytałam nic na ten temat. Osobiście lubię męża w swetrze na koszulę ale sweter "w mały serek" i kołnierzyk pod spodem. Możesz ewentualnie założyć w kilku wariantach, obfotografować - i zobacz jak optycznie wygląda szyja, twarz i ramiona w każdym z wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja wyciągam na zewnątrz. I tak po pewnym czasie jedna strona kołnierzyka mi wyjdzie na wierzch, a jak tego nie zauważę od razu to będę wyglądał jak pół d... zza krzaka ;D więc wolę wyciągnąć. Ogólnie wyciągnięty kołnierzyk według mnie wygląda ok, pod warunkiem, że nie jest zbyt szeroki, bo wtedy robi nam się nieciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Ja wyciągam na zewnątrz. I tak po pewnym czasie jedna strona kołnierzyka mi wyjdzie na wierzch, a jak tego nie zauważę od razu to będę wyglądał jak pół d... zza krzaka ;D więc wolę wyciągnąć. Ogólnie wyciągnięty kołnierzyk według mnie wygląda ok, pod warunkiem, że nie jest zbyt szeroki, bo wtedy robi nam się nieciekawy efekt.

No właśnie tak pytałem w kontekście koszuli z włoskim kołnierzem. Bo jak nosiłem koszulę z kołnierzykiem kent do swetra to nawet nie zwróciłem uwagi i miałem i wyciągnięty, a przy włoskim już tak jakoś dziwnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak pytałem w kontekście koszuli z włoskim kołnierzem. Bo jak nosiłem koszulę z kołnierzykiem kent do swetra to nawet nie zwróciłem uwagi i miałem i wyciągnięty, a przy włoskim już tak jakoś dziwnie wygląda :D

I tu według mnie tkwi sedno sprawy - mniejsze kołnierzyki i tak nie dadzą się ujarzmić według mnie. Co zaś się tyczy koszul z większym kołnierzem, to to także uważam, że wygląda to źle, jeśli wyciągamy ten kołnierz na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.