Skocz do zawartości

[Zack Roman] Tartan blazer / spodnie


phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od dawna myślałem o kupieniu/uszyciu tartanowego blazera, postanowiłem w końcu go zamówić. Wybrałem opcję MTM, gdyż ubrania rtw leżą na mnie przyzwoicie, a modyfikacje, które oferuje Zack Roman w tej usłudze, zupełnie mi wystarczą. I tak - będzie to klasyczny blazer na 2,5 guzika z wełny od Dugdale Bros o gramaturze 310g. Marynarka o klasycznych proporcjach, z obniżoną kozerką i klapach otwartych 10 cm. Ma mieć dosyć duze otwarcie, kieszeni nakładane w kształcie kielicha, stębnowanie w kilku miejscach. Blazer będzie miał granatową półpodszewkę z cupro i złote guziki. Brustasza w kształcie łódeczki. Tak prezentuje się materiał:

7026D6C1-4B96-4576-B319-5227AEB2D53A.thumb.jpeg.735140225d7b96f3adc43c809d04979f.jpegF4E9D314-4E61-4D32-84EF-8BDE09BBB414.thumb.jpeg.8d17514e505efb1cffc919ee03d6adaf.jpeg
 

Oprócz marynarki, uszyję jeszcze spodnie do marynarki Gatsby z bieżącej oferty firmy - spodnie z wieszaka miały dla mnie za niski stan. Spodnie będą uszyte z tkaniny Huddersfield ze strukturą delikatnego twillu. Stan 31 cm dla rozmiaru 50, pas na 5 cm, regulatory, guziki na szelki, jedna zakładka.

Mareriały są już w pracowni, czekam na 1 miarę.

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Marynarka wygląda bardzo fajnie i lezy bardzo dobrze. Zawsze z przyjemnością oglądam Twoje stylizacje. Masz w ogóle farta z sylwetką, że łatwo wstrzelić ci się w rozmiarówkę, tak SuSu, jak i MTM-ową. Ja wspominam moje próby MTM (u Makarona) bardzo źle, w ogóle nie nosze tej marynarki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phantom napisał:

Marynarkę wczoraj odebrałem i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie potrzebowaliśmy z Pawłem żadnej przymiarki - marynarka przyszła w kartonie, została uprasowana, przymierzyłem i po prostu ja wziąłem ze sobą. Kilka smaczków:

- klapy na 2,5 guzika

- barchetta

- spalla

- obniżona kozerka 

- szerokie otwarcie z przodu

- mosiężne guziki

- nakładane kieszenie w kształcie kielicha 

- half canvas

- podszewka bemberg

Marynarka leży perfekcyjnie. Efekt i jej odbiór za pierwszym razem, a także świetna współpraca z Pawłem wynagrodził mi dłuższe niż zwykle oczekiwanie. 
 

Taki jest efekt:

 

No cóż, sam najlepiej podsumowałeś finalny efekt :) pozostaje tylko podpisać się pod tym. Mnie najbardziej podoba się genialna leżąca pacha tyłem, wysoko podkrojona. Czy ten element był jakoś modyfikowany? Opisz może jak przebiegał proces pomiarów - standard tzn. mierzyłeś marynarkę ze sklepu RTW i na niej korekty? Jak szeroki wachlarz personalizacji mają? 

P.S.Ze smaczków dodałbym jeszcze milanese. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Marynarka wygląda bardzo fajnie i lezy bardzo dobrze. Zawsze z przyjemnością oglądam Twoje stylizacje. Masz w ogóle farta z sylwetką, że łatwo wstrzelić ci się w rozmiarówkę, tak SuSu, jak i MTM-ową. Ja wspominam moje próby MTM (u Makarona) bardzo źle, w ogóle nie nosze tej marynarki.

Dzięki wielkie. Rzeczywiście mam duże szczęście, bo moje 177 cm i 78 kg dobrze wpasowują się w rozmiar 50 i 40 koszul. Prawie zawsze musze skrócić tylko rękawy i rozpruć zaszewki w koszulach. Ten MTM wyszedł wzorcowo - takiego dopasowania nie osiągnąłem nigdy w bespoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JDC napisał:

No cóż, sam najlepiej podsumowałeś finalny efekt :) pozostaje tylko podpisać się pod tym. Mnie najbardziej podoba się genialna leżąca pacha tyłem, wysoko podkrojona. Czy ten element był jakoś modyfikowany? Opisz może jak przebiegał proces pomiarów - standard tzn. mierzyłeś marynarkę ze sklepu RTW i na niej korekty? Jak szeroki wachlarz personalizacji mają? 

P.S.Ze smaczków dodałbym jeszcze milanese. 

Wprawne oko wszystko zauważy - tak, pacha była podkrojona jeszcze 2 cm wyżej niż standard.

Proces standardowy w MTM. Mierzyłem gotową marynarkę 50, powierzyliśmy co trzeba, Paweł zebrał trochę materiału na plecach i zrobił większe otwarcie przodem. A później już zabawa w personalizację - niższa kozerka, milanese, polpodszewka, 3 guziki na mankietach. Po 2 miesiacach przyszedłem do salonu, myslalem, ze na przymiarkę, ale nie ma co tu poprawiać, więc wziąłem ja już ze sobą. Czekam jeszcze na spodnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, phantom napisał:

Wprawne oko wszystko zauważy - tak, pacha była podkrojona jeszcze 2 cm wyżej niż standard.

Proces standardowy w MTM. Mierzyłem gotową marynarkę 50, powierzyliśmy co trzeba, Paweł zebrał trochę materiału na plecach i zrobił większe otwarcie przodem. A później już zabawa w personalizację - niższa kozerka, milanese, polpodszewka, 3 guziki na mankietach. Po 2 miesiacach przyszedłem do salonu, myslalem, ze na przymiarkę, ale nie ma co tu poprawiać, więc wziąłem ja już ze sobą. Czekam jeszcze na spodnie.

To jest jedna z większych niewiadomych jeśli chodzi o MTM, gdzie brak przymiarki jeszcze na etapie "szkieletu" marynarki. Ale doświadczenie mierzącego oraz Twoja świadomość i sylwetka dobrze wpasowująca się w tabele rozmiarowe złożyły się na bardzo dobry efekt finalny.

Aha no i zostaje jeszcze kwestia samej tkaniny. Dajmy na to mierząc w sklepie coś z wełny 120'S do zdjęcia wymiarów i poprawek, nie zawsze otrzymamy tak samo leżącą marynarkę MTM wykonaną np z flaneli, tweedu czy lnu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.