Skocz do zawartości

Pierwsze spodnie na miarę


michasacuer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, zamówiłem spodnie u krawca w Białymstoku który ma swój zakład przy Rzemieślnika II. Chciałem Was spytać, co poprawić przy następnym zamówieniu. Tak jak jestem bardzo zadowolony jak spodnie prezentują się od przodu i od boku tak nie wiem co powiedzieć panu Tadeuszowi (wiekowy pan) przy następnym zamówieniu by spodnie tak się nie załamywały z tyłu. Nogawki mają 19cm na płasko i myślę, że taka szerokość najbardziej mi odpowiada. Do zdjęć spiąłem trochę mocniej regulatory. Dzięki za pomoc

IMG_20220310_201402.jpg

IMG_20220310_200022.jpg

IMG_20220310_195942.jpg

IMG_20220310_195833.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie z ostatniego zdjęcia są wbrew pozorom wyraźnie szersze niż Twoje. Moim zdaniem załamania mogą być efektem zbyt wąskich nogawek w tym obszarze, sama tkanina również może mieć znaczenie (co to za materiał?). No i uważam, że przy Twojej budowie powinieneś rozważyć poszerzenie nogawek od kolan w dół. Teraz sponie nie wyglądają proporcjonalnie, na zdjęciu z przodu i z boku widać efekt marchewki.

Klasyczne spodnie full cut z zakładkami i wysokim stanem nie mogą być wąskie - to zawsze wygląda źle.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wodzu napisał:

Spodnie z ostatniego zdjęcia są wbrew pozorom wyraźnie szersze niż Twoje. Moim zdaniem załamania mogą być efektem zbyt wąskich nogawek w tym obszarze, sama tkanina również może mieć znaczenie (co to za materiał?). No i uważam, że przy Twojej budowie powinieneś rozważyć poszerzenie nogawek od kolan w dół. Teraz sponie nie wyglądają proporcjonalnie, na zdjęciu z przodu i z boku widać efekt marchewki.

Klasyczne spodnie full cut z zakładkami i wysokim stanem nie mogą być wąskie - to zawsze wygląda źle.

Dzięki za info, materiał kupiłem od kogoś z drugiej ręki jako kupon na spodnie. Jest to materiał Cerutti, jak napisał sprzedający "wełna z moherem o luźnym splocie tropik/treści". Gramatura 250g. Co rozumiesz przez efekt marchewki?

 

Ogólnie spodnie mi się bardzo podobają i będę nosił je przyjemnością. Są mega komfortowe. Jednak zastanawiam się, jak "zedytowac" wymiary tych spodni (krawiec sobie je zapisał) by następna para wyszła możliwe jak najlepiej.

 

Trochę obawiam się szerszych łydek. Mam wąskie barki i szerokie biodra (mam nadzieję, że trochę to widać po moich fotach), czy nie bedzie to zaburzało proporcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt marchewki, czyli nogawki przypominają kształtem marchewki - szersze u góry i zwężające się ku dołowi. Z przodu widać to bardzo dobrze. Porównaj swoje zdjęcia choćby z tym, które wrzuciłeś jako porównawcze.

 

Wąskimi nogawkami nie uratujesz proporcji, wręcz przeciwnie. Wąskie nogawki na dole uwypuklają obszerność spodni w okolicach ud i bioder. U Ciebie to bardzo dobrze widać. Węższa nogawka wygląda dobrze w spodniach z niższym stanem, bez zakładek i krojonych bliżej ciała. Tutaj w kontekście proporcji powinieneś najpierw zająć się spodniami i dopiero później odnosić je do góry. Węższe nogawki nie nadrobią wąskich barków. To możesz osiągnąć wybierając luźniej dopasowane koszule (żeby górna część ciała była wystarczająco obszerna) lub marynarki z poszerzonymi, mocniejszymi ramionami.

 

Polecam przeglądanie zdjęć całych sylwetek i analizowanie poszczególnych składowych. Z własnego doświadczenia wiem, że to wyższa szkoła jazdy i potrzeba na to czasu.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michasacuer napisał:

Jak w tytule, zamówiłem spodnie u krawca w Białymstoku który ma swój zakład przy Rzemieślnika II. Chciałem Was spytać, co poprawić przy następnym zamówieniu. Tak jak jestem bardzo zadowolony jak spodnie prezentują się od przodu i od boku tak nie wiem co powiedzieć panu Tadeuszowi (wiekowy pan) przy następnym zamówieniu by spodnie tak się nie załamywały z tyłu. Nogawki mają 19cm na płasko i myślę, że taka szerokość najbardziej mi odpowiada. Do zdjęć spiąłem trochę mocniej regulatory. Dzięki za pomoc

Spodnie wyglądają bardzo dobrze. Te załamania w okolicach zgięcia kolan mogą być spowodowane kilkoma zmiennymi, natomiast uważam, że głównie chodzi o wprasowanie nogawek pod linią pośladków, aby tkanina "wstąpiła się" na tej części. Inną rzeczą może być wspomniana szerokość spodni na linii ud lub łydek, czyt. są tam za ciasne. Szczególnie jeśli o łydki chodzi. Natomiast sam "fit" jest uważam bardzo dobry.

 

10 godzin temu, Wodzu napisał:

Spodnie z ostatniego zdjęcia są wbrew pozorom wyraźnie szersze niż Twoje. Moim zdaniem załamania mogą być efektem zbyt wąskich nogawek w tym obszarze, sama tkanina również może mieć znaczenie (co to za materiał?). No i uważam, że przy Twojej budowie powinieneś rozważyć poszerzenie nogawek od kolan w dół. Teraz sponie nie wyglądają proporcjonalnie, na zdjęciu z przodu i z boku widać efekt marchewki.

Klasyczne spodnie full cut z zakładkami i wysokim stanem nie mogą być wąskie - to zawsze wygląda źle.

Co do budowy ciała się zgodzę, być może zbyt mocno opinają łydkę stąd marszczenia. Jednak co do efektu marchewki czy Twojego zdania, że spodnie z zakładkami i wysokim stanem MUSZĄ być szerokie dołem i NIGDY nie wyglądają dobrze, gdy nogawka jest mocniej dopasowana u dołu to absolutnie się nie zgodzę.

Jasne, że oglądając na IG spodnie od BnTailor, Rubinacciego czy chociażby zdjęcie załączone przez @michasacuer widzimy piękną linię, jednak jeśli ktoś preferuje węższą nogawkę z mankietem, a anatomia jego łydki na to pozwala to w czym problem? "Marchewy" to były bardzo fajne spodnie, dziś chyba przyjęły nazwę Tappered i jest to mój ulubiony krój dżinsów, bo dają sporo miejsca w udzie i jednocześnie przyjemnie zwężają się ku dołowi. Przy loafersach, mokasynach dla kierowców czy innych "lżejszych" butach wygląda to sporo lepiej IMO.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Efekt marchewki, czyli nogawki przypominają kształtem marchewki - szersze u góry i zwężające się ku dołowi. Z przodu widać to bardzo dobrze. Porównaj swoje zdjęcia choćby z tym, które wrzuciłeś jako porównawcze.

 

Wąskimi nogawkami nie uratujesz proporcji, wręcz przeciwnie. Wąskie nogawki na dole uwypuklają obszerność spodni w okolicach ud i bioder. U Ciebie to bardzo dobrze widać. Węższa nogawka wygląda dobrze w spodniach z niższym stanem, bez zakładek i krojonych bliżej ciała. Tutaj w kontekście proporcji powinieneś najpierw zająć się spodniami i dopiero później odnosić je do góry. Węższe nogawki nie nadrobią wąskich barków. To możesz osiągnąć wybierając luźniej dopasowane koszule (żeby górna część ciała była wystarczająco obszerna) lub marynarki z poszerzonymi, mocniejszymi ramionami.

 

Polecam przeglądanie zdjęć całych sylwetek i analizowanie poszczególnych składowych. Z własnego doświadczenia wiem, że to wyższa szkoła jazdy i potrzeba na to czasu.

Dobra teraz rozumiem. Zalecalbys spróbować "wyrównać" uda z biodrami przy następnym zamówieniu? Spróbuję podpatrzeć na IG, pinterescie różne realizację jak to powinno wyglądać. Wypytuje, gdyż pan Tadeusz jest bardzo w porządku i robi tak jak go prosisz ale widocznie z mojej niewiedzy wynikł efekt taki a nie inny 😜 Ale jestem zadowolony, przy chodzeniu, siedzeniu są komfortowe. Jakby były węższe w udach myślę, że mogłyby się opinać przy chodzeniu. A tak nawet wstając z pozycji siedzącej spodnie elegancko opadają na swoje miejsce co przy spodniach z sieciowek nie ma miejsca, gdyż mam grube uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tej wartościowej dyskusji i zapytam: jak określacie swiją optymalną szerokość nogawki? Ja doszedłem metodą prób i błędów do rozwiązania, że szerokość nogawki na dole powinna pozwalać na swobodne podciągnięcie nogawki powyżej łydki czyli innymi słowy obwód na dole musi być większy lub równy obwodowi łydki w najszerszym miejscu. Wtedy nogawka układa się równo i nie opina się na łydce. Ponieważ mam 39 cm w obwodzie to siłą rzeczy muszę zapomnieć o 18 cm na dole. Oczywiście to nie dotyczy dżinsów, chinosów bez kantów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pablocito napisał:

Dołączę się do tej wartościowej dyskusji i zapytam: jak określacie swiją optymalną szerokość nogawki? Ja doszedłem metodą prób i błędów do rozwiązania, że szerokość nogawki na dole powinna pozwalać na swobodne podciągnięcie nogawki powyżej łydki czyli innymi słowy obwód na dole musi być większy lub równy obwodowi łydki w najszerszym miejscu. Wtedy nogawka układa się równo i nie opina się na łydce. Ponieważ mam 39 cm w obwodzie to siłą rzeczy muszę zapomnieć o 18 cm na dole. Oczywiście to nie dotyczy dżinsów, chinosów bez kantów itd.

Podzielisz sie jakimiś zdjęciami, jak u cię je wyglądają takie spodnie? Ile zatem masz cm w nogawce na płasko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JDC napisał:

Jasne, że oglądając na IG spodnie od BnTailor, Rubinacciego czy chociażby zdjęcie załączone przez @michasacuer widzimy piękną linię, jednak jeśli ktoś preferuje węższą nogawkę z mankietem, a anatomia jego łydki na to pozwala to w czym problem? "Marchewy" to były bardzo fajne spodnie, dziś chyba przyjęły nazwę Tappered i jest to mój ulubiony krój dżinsów, bo dają sporo miejsca w udzie i jednocześnie przyjemnie zwężają się ku dołowi. Przy loafersach, mokasynach dla kierowców czy innych "lżejszych" butach wygląda to sporo lepiej IMO.

W dżinsach pełna zgoda. To jednak zupełnie inaczej krojone spodnie. Te precyzyjnie po angielsku zwane full-cut trousers wyglądają dobrze wtedy, kiedy szerokość nogawek koresponduje z luźniejszym dopasowaniem w biodrach i udach. Dla każdej sylwetki będą to inne wartości, dlatego nie operuję żadnymi konkretnymi liczbami. Przy filigranowej sylwetce będzie to zupełnie inaczej wyglądało, przy masywniejszej również.

 

Godzinę temu, michasacuer napisał:

Dobra teraz rozumiem. Zalecalbys spróbować "wyrównać" uda z biodrami przy następnym zamówieniu? Spróbuję podpatrzeć na IG, pinterescie różne realizację jak to powinno wyglądać. Wypytuje, gdyż pan Tadeusz jest bardzo w porządku i robi tak jak go prosisz ale widocznie z mojej niewiedzy wynikł efekt taki a nie inny 😜 Ale jestem zadowolony, przy chodzeniu, siedzeniu są komfortowe. Jakby były węższe w udach myślę, że mogłyby się opinać przy chodzeniu. A tak nawet wstając z pozycji siedzącej spodnie elegancko opadają na swoje miejsce co przy spodniach z sieciowek nie ma miejsca, gdyż mam grube uda

Jeśli miałbym cokolwiek doradzać, to spróbowałbym Cię przekonać do szerszych nogawek od kolan w dół.

23 minuty temu, pablocito napisał:

Dołączę się do tej wartościowej dyskusji i zapytam: jak określacie swiją optymalną szerokość nogawki?

Przy obwodzie łydek ~43cm u mnie jest to 21-22cm.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd noszę ubrania, w tym wypadku spodnie, szyte indywidualnie preferuję te z wyższym stanem i również nieco eksperymentowałem z szerokością nogawek. Dla przykładu lniane uszyte zostały w całości luźniejsze, ale flanele na zimę czy lżejszą wełnę zamawiałem węższą dołem (uda bez zmian, mam rozbudowane, a do tego jeszcze nad tym pracuję na siłowni). W obu wersjach czuję się dość dobrze, ale obstawiam, że w tych węższych nie przeciągnę nogawki przez łydkę. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie i nie zauważyłem, aby nadmiernie wypychały się w kolanach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu @JDC @pablocito dzięki za pomoc, myślę że za miesiąc wrócę tutaj z kolejnym zamówieniem. Na pewno poszerze nogawki u dołu o przynajmniej 1cm. Jeszcze pomyśle, czy nie zwęzić bioder też o 1cm (w kolejnych planuje zrobić dwie zakładki zamiast jednej co siłą rzeczy zwiększy przestrzeń w okolicach kroku) ale to już wyjdzie w praniu ;d

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.