Jump to content

Don Cherry


Brzydalllo
 Share

Recommended Posts

Dołączona grafika

Zapodaję temat jako ciekawostkę. Ostatnio przeglądałem jakiś blog modowy, jedyne co zapamiętałem to przezwisko "Don Cherry". Człowiek jest komentatorem telewizyjnym hokeja w Kanadzie. Uwagę zwracają jego ekscentryczne stroje, co sądzicie Panowie o jego stylu? Dla mnie jest śmieszny i ciut groteskowy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://img532.imageshack.us/img532/4545/doncherry01.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/1462/doncherry.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/112/dcherry.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/7599/cherry1.jpg

http://img707.imageshack.us/img707/4418/247074689325d1bb9dc4.jpg

http://img408.imageshack.us/img408/6097/21247123ebe3da519c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kilka z tych zestawów uważam za całkiem udane i sympatyczne - mam na myśli te spokojniejsze. Co do reszty, mi się te kwiatowe wzory przykro kojarzą z tapetami, niemniej jednak ten pan ma odwagę i bardzo nietuzinkowy styl za co szacunek mu się należy. ;) Notabene widać, że człowiek doskonale się orientuje w tym co robi i nie ma tu niczego przypadkowego, a co za tym idzie, to już styl a nie brak gustu. :)

Te zdjęcia Dona wyglądają jak... fotomontaz:)

Prawdą jest, że dzisiaj ze zdjęciem da się zrobić dosłownie wszystko, jednak żadne z nich na perfidny fotomontaż nie wygląda, zresztą po co ktoś miałby sobie zadawać tyle trudu jeśli są ludzie którzy faktycznie ubierają się w podobny sposób. Za przykład niech służy wspomniany tu już Szymon Majewski czy Elton John.

A tak zupełnie na marginesie - uważam że i tak wygląda lepiej niż część polskich polityków. I to co najwyżej w całym tym temacie może być śmieszne/smutne.

Link to comment
Share on other sites

Guest MarcinHas

Z tym fotomontażem, to był oczywiście żart:) Po prostu te "cudaczne" marynarki tak kontrastują z resztą otoczenia, że odnieść można takie wrażenie...

Link to comment
Share on other sites

Guest MarcinHas

Ok. Ale jeśli to faktycznie styl (a nie - delikatnie mówiąc - nie najlepszy gust), to jest to raczej styl weterana "muzyki rozrywkowej" z kasyna w Las Vegas:)

Link to comment
Share on other sites

de gustibus non disputandum est

czasami jest to kwestia gustu, czasami to kwestia świadomej chęci wyróżnienia się w show biznesie

oczywiście można powiedzieć, że sposobów na zabłyśnięcie i odróżnienie się w tłumie jest wiele, ale ten na pewno najszybciej zapadnie w pamięć; poza tym niektórzy swoją pozycję budują na kontrowersjach, co widać zresztą po wpisach w tym temacie - nikt z nas pewnie by się tak nie ubrał, ale wszyscy zapamiętamy z czego słynie Don Cherry :)

Link to comment
Share on other sites

Maćku, myślisz, że Don Cherry nosi pagoda shoulders? Tak mi to wygląda.

Bóg Jeden w Niebiosach raczy wiedzieć co on tam ma, ale te dwurzędówki mogą mieć pagody, przedyskutuję jeszcze z moimi fachowcami :)

A tak BTW: wykonanie strojów Dona jest i tak lepsze niż kreacje naszych gwiazd, że przypomnę chociażby stroje z "Tańca z Gwiazdami" - kolorowe, błyszczące smokingi opinające ciało nienajszczuplejszego pana Gąsowskiego, co daje cudny efekt błyszczącego baleronu... plus niewątpliwa "elegancja" pana Galińskiego ...

http://www.pudelek.pl/artykul/23704/gas ... linskiego/

http://www.pudelek.pl/artykul/22030/gas ... na_swieta/

Don stanowi swoisty "folklor" w swoim kraju, mnie tymczasem zdarzają się wizyty panów, którzy uważają pana Gąsowskiego za ikonę elegancji i wręcz proszą o "taki błyszczący, jak ma Gąsowski w Tańcu z Gwiazdami"... .

W jakimś wywiadzie ktoś mówił też, że podczas jednego z odcinków Gąsowskiemu pękło ubranie, nie pamiętam tylko czy spodnie, czy marynarka... czyli wykonanie i dopasowanie do sylwetki na poziomie :)

Dla ścisłości: nic nie mam do pana Gąsowskiego, ale jakoś akurat on przyszedł mi do głowy, nie jest on bynajmniej gorzej ubrany niż cała reszta, ale jakoś mierzi mnie, to co widzę w telewizorze, tym bardziej, że o wygląd tych ludzi dbają przeciez jacyś fachowcy...

Link to comment
Share on other sites

Guest wizerunekblox

Ten facet ma swoj styl! Ale nie jest juz tylko stroj ale raczej przebranie i doskonale sprawdza sie w telewizji bo przyciaga uwage, jest kontrowersyjne i niecodzienne. Z pewnoscia jednak nie jest to styl do nasladowania, gdyz w sytuacjach oficjalnych czy biznesowych jest zupelnie nie na miejscu. Przyznam, ze rowniez w nieformalnych sytuacjach towarzyskich budzil by raczej smiech.

Niewatpliwie jednak Don Cherry ma pomysl na siebie i przyklada duza wage do detali. Wszystko strasznie cukierkowe ale skoorynowane i podane jako zgrabna calosc.

Moja przestroga dla wszystkich - nie ubierajmy sie w tkaniny obiciowe!

Link to comment
Share on other sites

Tu się nie zgodzę, że ubranie Dona Cherrego sprawdza się w telewizji. Ubrania do telewizji powinny być przezroczyste- czyli nikt nie zwraca na nie uwagi, bo są takie jak powinny być. Jeśli ktoś się ubiera jak Don Cherry to skupia uwagę na stroju, a nie na tym co mówi.

Założę się, żeby jakbyśmy zrobili badanie i spytali, co zapamiętali z komentarza Cherry'ego to większość mówiłaby, jaki miał strój. A treść? Z tym byłoby gorzej. To jest dokładnie tak jak kobieta występuje w TV z dużym dekoltem i próbują mówić o merytorycznych rzeczach.

No chyba, że komuś zależy, żeby ludzie nie słuchali tego, o czym mówi w TV...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.