Skocz do zawartości

[WARSZAWA] Gdzie garnitur szyty do 2,5 tys??


kolektk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem osobą b. szczupłą, wręcz kościstą i wysoką z nieco szerszymi barkami. Pragnę sprawić sobie mocno dopasowany i wytaliowany czarny (bądź ciemny granat) garnitur. Na ta chwilę zastanawiałem się nad vistulą mtm. Co możecie mi polecić w Warszawie w budżecie do 2,5 tys? O czym powinienem wiedzieć jako laik w tym temacie?

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa informacja, która powinna do Ciebie trafić - czarny garnitur jest idealny na pogrzeby, a także niektóre imprezy odbywające się po zmierzchu. Jest natomiast bardzo mało uniwersalnym garniturem i w wielu sytuacjach nie znajduje zastosowania [wliczając w to zastosowanie w pracy czy przy większości uroczystości typu śluby]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj podobne wątki (o dopasowaniu marynarki). Osobiście próbowałbym najpierw czegoś z wieszaka - różne firmy szyją na różne sylwetki; są i takie, które szyją na barczystych, a przynajmniej mają odpowiednie modele garniturów (na pewno Hugo Boss). Garnitur można dopasować w rozsądnym zakresie. Zaleta jest taka, że widzisz, jak garnitur wygląda, jak jest wykończony itp.

Ostatnio jeden z kolegów wrzucał zdjęcia z próbowanymi garniturami i forum pomogło. O wstępnej selekcji (na co zwrócić uwagę) przeczytasz we wcześniejszych wątkach.

Budżetowe zamówienia, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamawiający nie wie, co i jak, rzadko kończą się sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, więc sądzę, że inni mogą udzielić lepszej rady, ale...

Jak zostało już napisane, czarny garnitur raczej nie jest polecany - najlepszy jest ciemny granat.

Sądząc po budowie to mamy podobną (może poza wzrostem bo nie wiem ile to dla Ciebie 'wysoki' ja mam 180 cm wzrostu), garnitur kupiłem w Fashion House w Piasecznie w sklepie Albione i wydaje mi się, że pasuje co do wymagań. Ceny są różne (500-2000<). Z 2 strony miałem mniejszy budżet więc nie przymierzałem garniturów, na które Ty możesz sobie pozwolić. Przestrzegam jednak przed wyznacznikiem cenowym - droższy - lepszy, bo mimo małego doświadczenia porównując moją marynarkę Bossa z ww. garniturem różnicę widać od razu i to na korzyść garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, będę o nich pamiętał.

Byłem w Factory, w ZT, w CH BLUE CITY, mierzyłem troche i niestety nic. Jeśli marynarka jest dobra w barkach to jest za szeroka w tali, a rękawy ma za krótkie (i to w przypadku super slim). Jeśli chodzi o wzrost to 189.

Dlatego raczej jestem skazany na mtm, stąd moja prośba abyście polecili gdzie powinienem się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja także szukałem dość długo garnituru, też jestem wysoki (198 cm) i raczej szczupły, choć ostatnio przybyło trochę kg ale to na brzuch. Barki raczej wąskie. Spróbuj w salonie Vistuli, pytając od razu o dostępność określonego rozmiaru w innych salonach - bez problemu ściągają do salonu, ostatnio kolega który też ma ok 200 cm wzrostu zamówił sobie w Vistuli 2 garnitury, które mu ściągnięto z innego salonu. Grunt to mniej więcej znać swoje wymiary i według nich czegoś szukać. Budżet masz znaczny, więc pomyślałbym nad 2 garniturami z jakiejś wyprzedaży jak np właśnie Vistula, może Próchnik, Albione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też mierzyłem, i z danego modelu w określonym rozmiarze był za mały, sprzedawca mówił że więcej nie ma, chodziłem po Starym Browarze w Poznaniu i tak w Vistuli też mówili że ciężko, aż niedawno w moich rozmiarze był wybór kilku sztuk - może jest więc to efekt zaglądania co jakiś czas i dopytywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolektk - w Emanuelu Bergu (możesz ich odwiedzić w Galerii Mokotów, przy okazji wizyty w Vistuli) szyja garnitury MTM w "wersji blue". Jest to ich budżetowa oferta, garnitury ponoć kosztują około 2.5kPLN.

Nie mam wiedzy na temat jakości jak i gatunków tkanin oferowanych w tej opcji. Po prostu podczas przymiarki, słyszałem jak jeden z Panów konsultantów informował młodego człowieka o takiej opcji. Domyślam się, że canvas to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Vistuli powiesz konsultantowi, że chcesz garnitur "super slim fit". wtedy będziesz miał tak dopasowany.

Mówisz o mtm? Bo jeśli chodzi o mierzone to takie właśnie mierzyłem i niestety bez satysfakcji

Jeśli chodzi o balthazara to dzwoniłem i half canvasa już nie szyją, najtańsze zaczynają się od 2 700 więc troche ponad moje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem na myśli MTM w Vistuli. Zanim pojedziesz do Galerii, zadzwoń do Vistuli i Emanuela, i dowiedz się, kiedy dostępni są konsultanci. Inaczej poza obejrzeniem próbnika z materiałami, niewiele uda Ci się załatwić.

Ok, tak zrobię. A czy ktoś może się orientuje, który salon vistuly obsłuży mnie najbardziej profesjonalnie? W Złotych Tarasach, w Reducie czy może w Arkadii? Może nazwisko polecanego konsultanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Vistuli powiesz konsultantowi, że chcesz garnitur "super slim fit". wtedy będziesz miał tak dopasowany.

Mówisz o mtm? Bo jeśli chodzi o mierzone to takie właśnie mierzyłem i niestety bez satysfakcji

Jeśli chodzi o balthazara to dzwoniłem i half canvasa już nie szyją, najtańsze zaczynają się od 2 700 więc troche ponad moje możliwości.

Skoro na materiale Ci nie zależy, jak napisałeś kilka postów powyżej to dlaczego ma być half canvas?

Co do MTM lista telefonów do zrobienia -> viewtopic.php?f=2&t=951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na materiale Ci nie zależy, jak napisałeś kilka postów powyżej to dlaczego ma być half canvas?

Co do MTM lista telefonów do zrobienia -> http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=951

Nie zależy, ale ktoś napisał że za 2500 mogę mieć half canvasa, więc po prostu poinformowałem. 2 700 to minimalnie za dużo, a na pewno na tej kwocie i tak by się nie skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miotasz się.

Zadzwoń do Cafardini lub MS Fashion, umów się, pomacaj próbniki, porozmawiaj co i za ile mogą zrobić. MSF w grouponie jakiś czas temu mieli 2-częśiowe garnitury po 1500 (vs. normalne 3000 które między bajki można włożyć).

Nie oczekuj dopasowania jak tu -> http://www.macaronitomato.blogspot.com/ ... warty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kogoś z lepiej wyrobionym okiem pod względem doboru garnituru i jedździe razem np do Peek&Cloppenburg, Vistuli czy Bytomia. Może się okazać, że RTW z lekkimi/ławymi poprawkami (długość rękawów, taliowanie) będzie najlepszym rozwiązaniem i zostaną Ci jeszcze pieniądze na porządne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miotam się bo się nie znam.

I właśnie tak dopasowany garnitur chciałbym mieć :)

Cafardini to kosz ok. 3500 więc, za dużo. M&S Fashion to koszt od 1800 i nad tą firmą się zastanawiam, jednak z opinii wynika, że obsługa jest średnia.

Bartek pisałem, że takie ćwiczenie robiłem i nie ma w miarę dobrze leżącego garnituru który możnaby dopasować do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto wspierał Cię w tym ćwiczeniu?

2. Ktoś kto Ci powiedział, że obsługa w MS jest marna oszukał Cię.

AD. 1. Wspierały mnie pewne osoby płci damskiej, jednak nie mające większego pojęcia o garniturach. Jeśli garnitur pasuje w barkach to ma za krótkie rękawy (oczywiście mierze praktycznie tylko modele slimfit). Mimo że maja za krótkie rękawy to i tak sporo im brakuje do dopasowania, trochę zbyt dużo żeby wystarczyło z tylu ściągnąć.

Ad. 2 Wyczytałem taka opinie na forum, ze obsługa mało doradzają i trzeba konkretnie powiedzieć co się chce, ale rozumiem ze ty polecasz jak najbardziej ten salon. Z którym z tych dwóch panów lepiej się omówić? Co powinienem wiedzieć przed udaniem się na "konsultacje" i przymiarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.