Skocz do zawartości

[Z. Radlicki] Garnitur


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Kołnierz rzeczywiście lekko odstaje. Miałem podobny problem u Orciucha i Kamińskiego. Należy go zebrać na karku o 1cm.

Mam odczucie, że pierwszy guzik mógłby być wyżej położony a i marynarka mogłaby być krótsza o 1-2cm. Wydaję się być odrobinę za długa, a długie rozcięcie z przodu tylko pogłębia ten efekt. Jest nieźle, ale w sylwetce nie ma harmonii. Ile ma Leopold cm wzrostu?

PS Najlepsze są plecy. Widzę, że Pan Radlicki specjalizuje się w tym elemencie. Sam garnitur oceniam na 4. Jeśli by to było już drugie zamówienie, to trója.

Roman, o ile szanuję opinie wszystkich forumowiczów i przyjmuje je z pokorą, zaskoczyłeś mnie tym, że wystawiasz oceny. Z tego co wiem jesteś posiadaczem 2 garniturów bespoke i 3 jest w drodze. Chyba jeszcze zbyt wcześniej na takie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kamila - bardzo przyzwoita robota rzemieślnicza. Nie dostrzegam odstającego kołnierza; to raczej złudzenie powodowane krojem kołnierza koszuli, odbiegającego od najbardziej dziś rozpowszechnionego stylu włoskiego, wchodzącego pod klapy. Wąkie klapy współgrają z wąskim kołnierzem. Guzik w marynarce ewidentnie obniżony a la Turbasa. Przy wzroście Leopolda 190+ cm rozważałbym marynarkę na trzy guziki. Dla lepszego zilustrowania mojego osądu załączam fotografię krawców Ethana Bamkina i Toma Mahona z 2010 r.

post-387-13658922382882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

poproszę pokażcie mi łopatologicznie, czerwoną strzałką na fotografii odstający kołnierz. W ramach nauki.

Üxküll już wyjaśnił, że to złudzenie wynikające z niewłoskiego (wąskiego) kołnierzyka koszuli. Ten efekt widać na jednym z pierwszych zdjęć, ale trochę się dziwie, że tyle Kolegów wpadło w tę pułapkę - na pozostałych zdjęciach widać, że kołnierz ładnie przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inny aspekt, praktycznie jeżeli prezentuje się efekt pracy dobrego krawca, przydałoby się pochodzić w garniturze tak z miesiąc, dwa. I naprawdę widać sporą różnice, u mnie często świeżo odebrana marynarka odstaje od klatki piersiowej lekko, po rozchodzeniu już przylega tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołnierz rzeczywiście lekko odstaje. Miałem podobny problem u Orciucha i Kamińskiego. Należy go zebrać na karku o 1cm.

Mam odczucie, że pierwszy guzik mógłby być wyżej położony a i marynarka mogłaby być krótsza o 1-2cm. Wydaję się być odrobinę za długa, a długie rozcięcie z przodu tylko pogłębia ten efekt. Jest nieźle, ale w sylwetce nie ma harmonii. Ile ma Leopold cm wzrostu?

PS Najlepsze są plecy. Widzę, że Pan Radlicki specjalizuje się w tym elemencie. Sam garnitur oceniam na 4. Jeśli by to było już drugie zamówienie, to trója.

Roman, o ile szanuję opinie wszystkich forumowiczów i przyjmuje je z pokorą, zaskoczyłeś mnie tym, że wystawiasz oceny. Z tego co wiem jesteś posiadaczem 2 garniturów bespoke i 3 jest w drodze. Chyba jeszcze zbyt wcześniej na takie wypowiedzi.

@4inHand - a ilu szytych garniturów jesteś posiadaczem? Chciałbym poznać tą magiczną liczbę kiedy jest już ten czas.

Swoją drogą to zamówienie wyszło naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend oglądałem Bonda - The Man with the Golden Gun (1974). Prawdę mówiąc oglądałem Bondy cały weekend :twisted: I prawdę mówiąc to od czasu do czasu mam taki weekend :)

W jednej ze scen Roger M nosi garnitur, który oczywiście ma kompletnie inny krój, ale sprawił że pomyślałem o garniturze z tego wątku. Na pewno można go ciekawie osadzić w podobnych kolorach.

post-403-13658922395688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.