Skocz do zawartości

[Krupa & Rzeszutko] Garnitur


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, jeśli palną głupotę, ale czy ta marynarka w obecnym rozstawieniu guzików nie jest de facto marynarką typu padok?

Nie jest. Zwróć uwagę na to, że górny guzik znajduje się na wysokości talii lub minimalnie (1-2 cm) powyżej. Padok wg. tego co napisał zaki na blogu (wcześniej nie znałem takiego typu marynarki więc to dla mnie jedyne źródło) to de facto marynarka na 3 guziki w której nie ma dolnego guzika. Czyli w padoku dolny guzik byłby na wysokości talii (lub odrobinę poniżej) a górny ok 10 cm wyżej.

Zaki też podał ten przykład, tutaj padok nie wygląda jak marynarka na 3 guziki bez dolnego.

post-1592-13658922314224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeśli palną głupotę, ale czy ta marynarka w obecnym rozstawieniu guzików nie jest de facto marynarką typu padok?

Nie jest. Zwróć uwagę na to, że górny guzik znajduje się na wysokości talii lub minimalnie (1-2 cm) powyżej. Padok wg. tego co napisał zaki na blogu (wcześniej nie znałem takiego typu marynarki więc to dla mnie jedyne źródło) to de facto marynarka na 3 guziki w której nie ma dolnego guzika. Czyli w padoku dolny guzik byłby na wysokości talii (lub odrobinę poniżej) a górny ok 10 cm wyżej.

Zaki też podał ten przykład, tutaj padok nie wygląda jak marynarka na 3 guziki bez dolnego.

Masz rację, pamiętałem te pierwsze ilustracje. Marynarka JFK na zdjęciu które wstawiłeś to IMO zwykła marynarka na dwa guziki która z padokiem, obojętnie jak definiowanym nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Characteristics of a Paddock Coat

To put it in a nutshell, the general characteristics of a Paddock coat are:

Closed two-button front

Lower button is positioned exactly on the waistline or slightly below or above

Two outside pockets and a ticket pocket, all of which come with flaps

The sleeves show 4 buttons and occasionally turn-back cuffs

Some drape in the back, over the blades

http://www.gentlemansgazette.com/paddock-suit/

Marynarka JFK na zdjęciu które wstawiłeś to IMO zwykła marynarka na dwa guziki która z padokiem, obojętnie jak definiowanym nie ma nic wspólnego.

Ale JFK jest na padoku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna definicja by GZ - na danej wysokości albo niżej, albo wyżej. Czyli dalej nie wiadomo gdzie... Przypomina ona trochę wyrażenie "i inne" w prawodawstwie.

GZ? Nie przypomina, myślę że kluczem jest: (i)dwa guziki (ii)dolny guzik wyznacza okolice talii, a nie górny jak w 'zwykłej', dwuguzikowej, marynarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozstaw guzików w padoka u Sebastiana Żukowskiego dopasowywałem pod kątem odległości dolnego guzika od kieszeni marynarki. Im bliżej, tym bardziej przypomina to zwykłego dwu-guzikowca. Mój będzie kilka cm nad kieszenią, ale lekko poniżej linii talii. Faktycznie padok niesamowicie wydłuża sylwetkę. Za niecały tydzień odbieram garnitur i pokażę go na Szarmancie. Bazując na ostatnio zdobytym padkokowym doświadczeniu stwierdzam, że JFK jednak nie ma na sobie padoka a zwykłą marynarką na dwa guziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.