Jump to content

Tomasz Stańko - moja ikona dobrego stylu


macaroni
 Share

Recommended Posts

  • 8 months later...

Fajny temat, żeby wymieniać tu inne osoby, które albo są w takim czy innym stopniu ikonami stylu, albo po prostu w jakiś sposób przyciągają uwagę. Przyszło mi to do głowy w sumie przypadkiem, kiedy natrafiłem na portalu TVN Warszawa na fotkę Kazimierza Deyny. Zestaw - w sumie banalny, ale fotka jakaś stylowa, szarm z Mad Menów w wydaniu późnego Tyrmanda (wybaczcie luźne skojarzenie). Fryzura, jakie nieczęsto się spotyka. I to spojrzenie...

post-232-13658919375138_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:D

Co do umiejętności piłkarskich Beckham'a to raczej nie mam wątpliwości - jest dobry. Co do stylu, to faktycznie on ma własny i niepowtarzalny ale kompletnie "nie mój". Nie mój typ faceta też ;)

Co do ikon stylu - to pewnie zabrzmię banalnie ale dla mnie zdecydowanie Gustaw Holoubek - zwłaszcza w obiektywie Nasierowskiej.

Z tych "wspólczesnych-do-wzdychania-masowego" to jeśli już MUSIAŁABYM wybierać, to Pierce Brosnan - typ faceta, który we wszystkim co go się ubierze, wygląda dobrze i schludnie.

Link to comment
Share on other sites

Z tych "wspólczesnych-do-wzdychania-masowego" to jeśli już MUSIAŁABYM wybierać, to Pierce Brosnan - typ faceta, który we wszystkim co go się ubierze, wygląda dobrze i schludnie.

A ja myślę, że wśród aktorów jeden z najlepiej ubranych to Woody Allen.

Np.: Spójrzcie na to: http://blstb.msn.com/i/75/81BEC6CE435CA ... 92AF28.jpg

Z kolei, kiedy oglądam zdjęcia takie jak te: http://cdn.buzznet.com/media/jj1//2006/ ... llen06.jpg to mam wrażenie, że te ubrania ma dobrane po prostu idealnie do swojego charakteru. I o ile w przypadku każdego innego człowieka, taki zestaw to była by masakra, o tyle Woody Allen w nim wygląda, jakby każdy element był bardzo przemyślany i dobrany, tak, żeby po prostu pokazać ten jego komediowy dystans do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Komediowy dystans do siebie można wyrazić jakimś niecodziennym dodatkiem, barwnym czy oryginalnym. Ale czy noszenie za dużych ubrań (zdjęcie 2 - wielkie, workowate spodnie, przydługie rakawy) jest celowym zabiegiem? Wątpię.

Co pokazuje pierwsze zdjęcie - WA zna swój rozmiar. Tak więc zgodzę się z 1 szą ilustrację, druga przeczy tezie.

Link to comment
Share on other sites

Sean Connery, jeżeli już bardzo upieramy się przy aktorach jako ikonach stylu (chociaż Pierce Brosnan jest tez niezłym przykładem)

Woody Allen, jak większość mieszkańców obu Ameryk z elegancją (zwłaszcza klasyczną) na bardzo luźny związek, a jeżeli już opisujemy go w kontekście ikony stylu to bardzo egzotycznego

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o stylu Huberta Urbańskiego ? W Milionerach jego stylizacje zwykle mi się nie podobają z powodu marynarki o ostrych i szeroko rozchodzacych się wyłogach i przesadnie wyeksponowanej poszetki.

Wg. mnie ubiera się czasem zbyt elegancko do okazji. Uczestnicy przychodzą czasem w T-shirtach, a on w garniturze, kamizelce, krawacie... ten program po prostu nie jest na tyle elitarny, czy elegancki, żeby się tak ubierał.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.