-
Postów
876 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
15
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez bratdominik
-
Tak, co spowoduje że przy trzeciej parze za free każda wyjdzie po ok. 800 zł. (doliczyłem do ceny dwóch ship za 200 zł, zwiększyłem sumę o 40% za vat i cło).
-
Od 15.01.2021 w zarządzie komisarycznym (info z SF). Do początku lutego miały być składane oferty. Obserwujemy. Już raz w 2008/2009r. byli w tej sytuacji, ale teraz jest chyba inaczej...
-
Albo jest to cielak ze wzorem krokodyla tłoczonym, albo mamy do czynienia z literówką co daje nam bardzo ciekawy materiał na buty [emoji6]
-
Afpos daje zniżkę 15% kod JAN15. Jeśli ktoś coś chce kupić i brakuje mu do 120 funtów do darmowej dostawy, zapraszam do kontaktu i wspólnych zakupów.
- 1 673 odpowiedzi
-
- wspólne zakupy
- zakupy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podobnie, ale za to był powód do premiery AS Kelso. Pies też chciał się pokazać, że potrafi w Louboutin.
-
@Krzysiek_W 1. Może tak, może nie. Don't give a damn[emoji1] 2. Ma coś w sobie, nie powiem ze jest bez gustu. Może nie w moim stylu, ale potrafię sobie ją wyobrazić w udanych zestawach. 3. nie pomogę, nie mam doświadczenia.
-
Kelso jest już prawie nie do zdobycia, 8.5 będzie za małe. Szukałbym Hannover.
-
Co do konstrukcji to i Veldtschoen, i zug będą miały ciut lepsze właściwości w tym zakresie. Hannover jednakże to świetna skóra, więc byłbym to spokojny dopóki nie zamierzasz chodzić w głębokich kałużach. Ponadto podeszwa słusznej grubości też Cię zabezpieczy. W poprzednim poście na zdjęciach jest model Cambridge (to samo kopyto co Hannover).
-
Raczej ten sam. Ja noszę 724 w 7, tak samo 87 i 88. Długość wkładki różni się może o 2mm. Poza tym 87 i 88 są obszerniejsze w tęgości od 724 w palcach. Niemniej niektórzy różnicują między 724 a 87. Rzuć okiem na przypięty wątek o kopytach AS w dziale Buty. Na co warto zwrócić uwagę w 88 (Kelso) to lekko zadarty nosek. Ja mam drobny problem z tego powodu bo mam płaskostopie i stopa mi się inaczej układa niż w 87. Dodatkowo powiedziałbym że do 88 nie można mieć deformacji stóp gdyż dość daleko sięgające sztywne usztywnienie noska mogłoby drażnić kości palucha. Finalnie, Kelso to FX z większą ilością miejsca przy kostce (ale już w palcach jak F), za to znakomicie trzyma powyżej kostki, bardzo sztywno. Skóra bardzo solidna, but nie zawiedzie. 87, czyli Hannover/Cambridge, to przyjemny but tęgości F, równomiernie trzyma nogę na całej długości. U mnie w Cambridge wchodzi jeszcze zimowa wkładka (w Kelso nie ma szans). Miększa skóra, fajnie łapie lustro na nosku. Chyba ciut niżej sięga powyżej kostki niż Kelso. Swoje mam od kilku lat i niezmiennie się nimi cieszę. Na zdjęciach ciemniejsze to Kelso, jaśniejsze Cambridge. Widać wyższą cholewkę i inne profile w przodzie kopyta.
-
Akurat te Kelso są wodoodporne. Raz że skóra typu zug, dwa że konstrukcja Veldtschoen, trzy gruba podeszwa commando. Trzewiki Cambridge/Hannover na podeszwie Dainite to też dobry pomysł, oprócz podeszwy także ze względu na stormwelt. Sama skóra też dobrze reaguje na deszcz przy pielęgnacji - nie przepuszcza wody do środka buta i sprawnie wysycha.
-
@pablocito zgadzam się, że ta tabelka w tym punkcie może być przeszacowana miejscami. Ja wg niej musiałbym mieć but półtora numeru mniejszy niż ten, który mi pasuje.
-
To wiadomo, że trzeba dodać. Niemniej spójrz na kontekst tego co komentowałem. Kolega napisał, że tabelka ma chyba błąd bo sugerowała mu rozmiar mniejszy niż powinna (i dziwił się że rozmiar 9 jest na stopę długości 29,5cm). Ja odpowiedziałem, że tabelka podaje wartość 'długość stopy' liczoną jako długość samej stopy WRAZ z dodanymi 8mm, co zresztą jest w instrukcji obsługi tabelki napisane. To co inne firmy podają jako długość samej wkładki w NPS nazywa się długość stopy. Stąd też zaskoczenie Kolegi, któremu na ten temat odpisałem.
-
Ta tabelka zakłada, że do długości stopy dodaje się 7-8mm na zapas. Być może właśnie dlatego pasuje Ci idealnie 10.
-
@papiez_ ja wziąłem te NPS w swoim normalnym rozmiarze. Na długość po włożeniu wkładki są bardzo dobre, pomijając ich obszerność powyżej stawu skokowego, która powinna być mniejsza. Jeżeli nosisz 9, to bierz 9. Zmierzyłem wszystkie swoje trzewiki (AS, Cheaney, Patine) i wszystkie są zbieżne na długość z NPS w jednym rozmiarze. Nic tylko brać swój normalny rozmiar.
-
Sylwester przyniósł wyczekiwaną niespodziankę z fabryki AS. Gdy były robione lat temu x, były jednym tchem wymieniane w czołówce butów tej konstrukcji (veldtschoen). Prawdziwe wodoodporne czołgi, przez użytkowników po latach pracy chwalone za niezawodność i tę charakterystykę skóry, czekoladowej i pachnącej. AS Kelso. Tredders (jedno z dwóch ledwie znanych mi miejsc w sieci, gdzie jeszcze można znaleźć stare ASy w handlu detalicznym) w tym roku 1 grudnia włączył na swojej stronie i profilu IG codzienne świąteczne promocje. Gdy 1.grudnia pojawiło się -15% na cały asortyment, portfel został na miejscu tylko dzięki temu, że czekałem na dostawę modelu Kingsley z Löf & Tung (gdy już przyszły, okazało się, że są to fajne ocieplane buty, ale za krótkie i za wąskie- polecam brać pół rozmiaru większe). Codziennie obserwowałem profil Tredders, czy powtórzą ofertę (a w głowie biłem się z myślami, czy pokusić się na ASowe Hannovery w podobnej cenie, albo może Cheaneyowe analogi na Herringshoes) W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia z samego rana pojawiła się oferta -30%. Długo nie myśląc zakupiłem buty (w sumie, dzięki wcześniejszej przecenie wyszły mnie za połowę ceny wyjściowej) i czekałem na wysyłkę. Ta trochę się opóźniła, bo dopiero wczoraj o 16 buty wyjechały z magazynu w Anglii, ale za to przybyły w tempie iście błyskawicznym. Po ledwie 18 godzinach dziś rano były już u mnie. Brexitowe koszmary związane z odprawą celną przeszły koło mnie jak niechciana burza. Za to być może ostatnia nowa para Kelso w moim rozmiarze na tym świecie wylądowała u mnie wśród kolegów ze stajni. Kopyto 88, jedynie starsze modele można na nim znaleźć, wizualnie nic specjalnego jeśli chodzi o profil - ot, solidne buty. TTS choć jak do kopyta 87 wkładkę wełnianą mogę włożyć, to tutaj z nią już robi się za mało miejsca nad palcami. Tęgość FX, więc noga nie jest ściśnięta. 9 dziurek, język zintegrowany z obłożynami (bellows tongue), bardzo dobre trzymanie w pięcie. Podeszwa commando ale bieżnik nie dochodzi do samej krawędzi (jak w Löf & Tung), dzięki czemu buty są odrobinę lżejsze wizualnie. Teraz tylko zostaje czekać na śnieg Kolegom natomiast życzę Lepszego Nowego Roku!
-
Nadania w UK z tego co czytałem.
-
Jest kilka fajnych modeli.
-
Tredders.com ma dziś wyprzedaż - 30%. Jest Cambridge w 7 za 240 funtow i Hannover w 9 oraz 9,5 za śmieszne 180. Dostawa 20 funtów, płatność PayPal daje możliwość darmowego zwrotu. Wesołych od Dominika wszystkim fanom AS!
-
-
Mam ten sam model i potwierdzam - moje bardzo chude pęciny (w odróżnieniu od stóp) ledwo jestem w stanie zawiązać na maxa, czego nie mam w żadnych innych trzewikach; faktycznie od kostki w górę ten model jest bardzo wąski. Ale nie ujmuje mu to ani trochę uroku.
-
@Krzysiek_W jest odwaga, jest moc. Ja też lubię podobne wzory więc rozumiem Cię.
-
Sprawdziłem je w kolorze brązowym, ale niestety za małe więc będzie zwrot, chyba że ktoś chce je przechwycić ode mnie. Do jutra mogę poczekać z odesłaniem. PS. Spody skórzane
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
@Bogusław inaczej od Ciebie postrzegam buty Patine, u mnie jakość cholewki w moich butach jest świetna. Po pierwszych dwóch parach i dwóch latach noszenia jestem na tak. Pokazywałem na forum obie pary, więc wiadomo o czym mówię. Tobie nie podeszły - bywa. Nie ma produktu, który wszystkich zadowoli. Jeżeli twierdzisz, że dowolne produkty ze sklepu Patine mają słabe cholewki, niezależnie od marki, to masz do tego prawo. Z drugiej strony mnóstwo ludzi na całym świecie ma inną opinię. Nie chcesz pokazać swoich butów, aby pokazać co miałeś na myśli? Akceptuję to, ale dla mnie nie jesteś wiarygodny. Nie ma zdjęcia, nie ma rozmowy dla mnie. Możemy poprzerzucać się tylko opiniami bez pokrycia, ale to dla mnie strata czasu. O moich kostkach rozmawiam ze swoimi szewcami i mam wyrobioną opinię. Twoja uniwersalna rada nie ma tu zastosowania. O następne najpierw poproszę, jeśli będą potrzebne.
-
@Bogusław Kto to jest Krojczy? "wiadomo o co kaman" - nie wiadomo. Co miałeś na myśli?
-
Wracając do tematu GMTO z AS. Proponuję na początek rozważyć trzy modele z kolekcji Exclusive: adelajdy Moore, balmoral oxford Wilson oraz chukka Radwell. Równolegle zbieram chętnych także w SF AS thread gdzie kilka osób już wyraziło wstępne zainteresowanie (jeżeli taka forma jest niezgodna z regulaminem, proszę uprzejmie o usunięcie linku). Ostatnie GMTO, które AS robił poprzez AFPOS (gdy tamci jeszcze byli ich sprzedawcą) to były Moore w kolorach burgundy oraz oak. Osobiście uważam, że to ciekawa propozycja. Zdjęcia tutaj. Wilson (zazwyczaj na bardzo wygodnym kopycie 104) to rzadki model, który zazwyczaj występował w brązie. Nie jest już w ogóle chyba produkowany dla nikogo (o ile się dobrze orientuję), więc każda opcja byłaby tutaj ciekawa na zdobycie białego kruka. Radwell to rewelacyjne chukka na kopycie 724. Zazwyczaj wykonywane w kolorze oak albo w skórze hatch (także tutaj). Także chyba wycofane z produkcji w ogóle, więc przypadek Wilsona. Z tego co się orientuję AS w swojej obecnej produkcji używa następujących kolorów dla gładkich lic: czarny, brązowy (oak), burgund, orzechowy (chestnut), jasnobrązowy. Dla groszkowanych jest podobnie. W zamszach nie orientuję się, ale można dopytać. Podobnie rzecz ma się ze skórami nietypowymi - do dopytania. Czy ktoś byłby zainteresowany takim lub innym zamówieniem?
