Skocz do zawartości

Fermiol

Użytkownik
  • Postów

    148
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez Fermiol

  1. @myszy Tutaj niezupełnie takie, ale też do wpuszczania w podeszwę. https://www.ebay.com/c/1357412656 Generalnie na polskich stronach nie znalazłem takich żabek. Moim zdaniem jednak jak ktoś chce się trochę pobawić szlifierką to można przerobić te batmany na takie jak na zdjęciach powyżej.
  2. Mnie denerwuje absurdalność ograniczenia robienia zakupów w godzinach 10-12. Nie zostanę obsłużony w żadnym sklepie w tych godzinach, natomiast emeryci mogą przyjść poza tym czasem, (który jest specjalnie dla nich i NIBY to ma ich chronić) i nie zostaną wyproszeni ze sklepu tak jak wszyscy inni ludzie, którzy przyjdą między 10-12. Oczywiście emeryci nic sobie nie robią z tych godzin i można ich spotkać w sklepach o każdej porze...
  3. Fermiol

    Buty na szeroką stopę

    3010 nie są szerokie. Są węższe od 948G Yanko.
  4. Fermiol

    Marka butów: Shoepassion

    Tak
  5. Fermiol

    Marka butów: Shoepassion

    Derby są bardzo popularne w Polsce, bo uwaga, uwaga, nie każdy ma niskie podbicie i się mieści w oxfordach ze względnym komfortem.
  6. Chciał się podjąć, ale nie tego z czym do niego przyszedłem. Poszedłem do innego szewca tak jak mi tu doradzono, który zrobił to bez wydziwiania. Poza tym nabicie żabek to chyba jedna z prostszych czynności dla szewca...
  7. A ja nie polecam Szewskiej Pasji w Katowicach. Chciałem zabezpieczyć czubki moich berwicków (żabki czy coś) to gość próbował mi wmówić, że takie rzeczy można robić tylko w nowych butach, w takich się tego nie robi, a jak zrobi to będzie wystawać, jedyne co może zrobić to zelówkę na całej podeszwie. Potem pojechałem do wspomnianego szewca w Piekarach, który uzupełnił i zabezpieczył skórą czubki moich Berwicków bez narzekania.
  8. Ehh szkoda, że nie wiedziałem bo najbardziej podobają mi się te modele, które są wycofywane
  9. Damian Parzniowski Piekary śląskie.
  10. Jak 3 lata dla butów to dużo i mają prawo się rozwalić, to ja chyba zostaję przy klejonych butach... Na tym zdjęciu nie widać, żeby coś się przetarło, a rozkleiło/rozpruło.
  11. Możesz zamówić od obu producentów i zostawić te, które lepiej leżą. Jak Ci się podobają lotniki to je weź.
  12. Panowie, czy wbicie gwoździków na czubkach butów pomaga wzmocnić je i coś daje czy to tylko ozdoba? Mam nowe Yanko, wiem, że mam tendencję do zdzierania czubków i myślałem je tak właśnie zabezpieczyć.
  13. Fermiol

    Humor

    Myślicie, że będą pasować do granatowego garnituru na oficjalne okazje?
  14. Trafiły do kontenera ze względu na plamy czy co?
  15. Z czasem ten efekt będzie coraz bardziej stonowany. Tłuszcze i pasty do nubuku skutkują sklejaniem się włosków i skóra przypomina licówkę, ale zyskują na wodoodporności, więc w takich butach to duża zaleta
  16. Fermiol

    Buty, trochę taniej

    Z tych, które wrzuciłeś 3 lub 4 IMO ?
  17. Gdyby ktoś się zastanawiał jak się ma kopyto 948G do berwicków w tęgości G to wrzucam zdjęcia z berwickami 3010. Yanko są zauważalnie obszerniejsze w palcach.
  18. Hanzel ma tą zaletę, że są bardzo elastyczni, można sobie prawie całego buta dobrać.
  19. Po naprawie ?
  20. Coraz ciekawsze rzeczy można tu przeczytać. Robi się tu jak na forum audiofilów czy na elektrodzie.
  21. Meindl super perfekt, ale to nie inspirowane tylko górskie, no i nie w rozsądnej cenie
  22. @ciasteczkowy Blake.
  23. Pierwszy sezon za nimi. Nie mam zastrzeżeń puki co?
  24. Moje berwicki 3010 zaliczyły już kilka wyjść. Zaobserwowałem, że mam tendencję do ścierania czubków, więc postanowiłem je jakoś zabezpieczyć. Byłem dziś u jednego szewca (szewska pasja) w Katowicach. Miał żabki, ale stwierdził, że żabki dla takich butów to zbrodnia, robi się to tylko na nowych butach, te są już trochę starte i będzie musiał szlifować, kombinować i będzie odstawać. Zaproponował zelówki, ale u mnie podeszwa jest gruba, tylko szwy na czubku są poszarpane, więc na razie wolałem nie zelować, poza tym, proponował mi jakieś grube zelówki, vibram... Co o tym myślicie? Czy może ktoś polecić jakiegoś szewca na śląsku w Zagłębiu ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.