Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Wybieram się do krawca - do skrócenia na pewno nogawki i zapewne rękawy marynarki. W związku z tym proszę o ocenę poniższego garnituru i porady jakie poprawki można jeszcze zrobić (buty i koszulę założyłem takie jakie były pod ręką).
Na 4-tym zdjęciu rękawy są podwinięte o ok 2,5-3cm - czy tak będzie dobrze? Na wszystkich zdjęciach podwinięte są nogawki u spodni, ale też nie wiem czy na odpowiednią długość. Czy spodnie z tyłu mogą się tak marszczyć pod pośladkami (ostatnie zdjęcie)?

 

post-5430-0-17836600-1398526621_thumb.jp post-5430-0-15843000-1398526626_thumb.jp post-5430-0-22164500-1398526632_thumb.jp post-5430-0-99745300-1398526635_thumb.jp post-5430-0-26413500-1398526655_thumb.jp post-5430-0-97235300-1398526668_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się dzisiaj kupić garnitur :-P Garnitur Hampsted Vistula 176x96x82 super slim za 1500 zł. Trochę drogo dla mnie (jako studenta) ale spodobał mi się bardzo. Przez to nie wystarczyło mi pieniędzy na buty :| Proszę o konstruktywną krytykę- z góry przepraszam za skarpetki :?

Oddaj - będziesz 1500 zł do przodu. Guzik za wysoko (to już było mówione) i za krótka marynarka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak az źle... guzik za wysoko ale z drugiej strony to jest mocny slimi troche nie widze tutaj innej kontrukcji... chyba ze mówimy o 10-15mm niżej...

 

Za mało zdjęć w normalnej postawie i przede wszystkim w butach... spodnie do skrocenia sie narazie wydają tak o kilka cm.

 

marynarka za krótka "zgodnie z kanonem" ale dla mnie akceptowalnie... można chyba ją troche wydłużyc o 2cm jeśli sie nie myle...

 

poproś kogoś o zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może lniane koszule Lambert z Wólczanki i gotów jest podzielić się wrażeniami?

 

Mam koszulę Wólczanki, model z ubiegłego roku. Niestety nie zauważyłem że jest to model o standardowej sylwetce a jestem bardzo chudy, w dodatku nie było rozmiaru S. Zdecydowałem sie na rozmiar M. Okazała sie za duża. Pierwsze wyjście zaliczyła pod swetrem bawełniano-jedwabnym. Chciałem sprawdzić jak skurczy się materiał po pierwszym praniu, okazało sie że tylko troche. Kołnierzyk jest bez usztywnienia co mnie strasznie denerwowało bo w czasie chodzenia wyglądał na oklapnięty. Oddałem do krawcowej do zwężenia po bokach i w rękawie + doszycie małych guzików przy kołnierzyku by zrobić z niej button-down.

Jak z wrażeniami z noszenia? Len jak to len, gniecie się niemiłosiernie, jest trochę szorstki i sztywny. Ma świetne właściwości termoregulacyjne, jako płótno jest bardzo przewiewny no i sam w sobie jest chłodniejszy w dotyku. Jeśli nie przeszkadza Ci jego "gniotliwość" to kupuj, choć mi się podoba, taki jego urok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że granatowa. Tą w kratkę wziąłem pod uwagę, ponieważ bardzo podobają mi się garnitury Madsa Mikkelsena w serialu Hannibal, gdzie wszystkie nosi w kratkę w połączeniu z krawatem paisley i chciałem mieć chociaż namiastkę takiego stylu w szafie. Marynarka pana z tego bloga jest świetna i czegoś w tym stylu będę szukał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum, w świecie klasycznej elegancji również początkujący, stąd moje pytanie, mam nadzieje że doradzicie.

Poniżej mój garnitur, zestaw mam zamiar ubrać na komunię jako gość.

 

Problemem jest dla mnie dobór krawata. Ten ze zdjęcia to klasyczny knit, więc wydaje mi się, że zbyt mało formalny do reszty zestawu, raczej nie pasuje.

Doradźcie proszę jaki krawat dobrać do zestawu. Myślałem o bordowym, tylko nie wiem jaki będzie pasować. Poratujcie jakimiś linkami proszę! Mam jeszcze tydzień na wybór i zakup:)

 

Dodaję też zdjęcie mojej lnianej poszetki. Można ją inaczej złożyć, by było widać granatowe brzegi. Być może to pomoże w doborze odpowiedniego krawatu!

 

Dzięki z góry!

post-5455-0-08537500-1399204478_thumb.jp

post-5455-0-72133900-1399204491_thumb.jp

post-5455-0-43664800-1399204696_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, językowy offtop: Zestaw zamierzasz założyć, a nie ubrać jak mniemam ;) 
W temacie zaś: zawsze dobrym wyjściem jest gładki, granatowy krawat chociaż to opcja bardzo zachowawcza. Bordowy również powinien się sprawdzić, może poszukaj bordowego w granatowe pasy albo kratkę? Na pewno przy takiej poszetce odrzuciłbym paisley coby nie dublować wzoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się do krawca - do skrócenia na pewno nogawki i zapewne rękawy marynarki. W związku z tym proszę o ocenę poniższego garnituru i porady jakie poprawki można jeszcze zrobić (buty i koszulę założyłem takie jakie były pod ręką).

Na 4-tym zdjęciu rękawy są podwinięte o ok 2,5-3cm - czy tak będzie dobrze? Na wszystkich zdjęciach podwinięte są nogawki u spodni, ale też nie wiem czy na odpowiednią długość. Czy spodnie z tyłu mogą się tak marszczyć pod pośladkami (ostatnie zdjęcie)?

 

Jakieś sugestie ? Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie ? Bardzo proszę o poradę.

 

Na przymiarkę weź koszulę (albo, metodą Stylemana, dwie koszule) dobrze dopasowaną w nadgarstku i wymierz. Ja lubię, jak koszula wystaje 1 cm, ale np. Macaroni z reguły stosował krótsze rękawy w marynarkach. Co wolisz. Moja metoda ma tę wadę, że czasami trzeba skracać ponownie.

 

Spodnie - wg mnie najładniej wyglądają bez załamań, dopuszczalne jest jedno. Na zdjęciach widać (np. 4-te zdjęcie, lewa nogawka, czyli ta z prawej), że spodnie "chodzą" (załamują się) na boki - to jest znak, że są zbyt długie. Pamiętaj (krawiec powinien wiedzieć), że nogawki można skrócić pod skosem - z przodu krócej, z tyłu nieco dłużej. No i jeszcze jedno - spodnie na pasku nieco opadną, więc wystarczy, że podciągnięte będą się opierać o but.

 

Co do reszty - nie wiem. Marynarka z przodu wygląda nieciekawie, dość "kuso" (nie wiem, czy taka jest, ale tak wygląda). Z tyłu wygląda ok. Ramiona ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum, w świecie klasycznej elegancji również początkujący, stąd moje pytanie, mam nadzieje że doradzicie.

Poniżej mój garnitur, zestaw mam zamiar ubrać na komunię jako gość

 

Krawat typu knit nie pasuje do ciemnego (eleganckiego) garnituru. Jaki inny? Opcji jest mnóstwo; prawdopodobnie celowałbym w granatowy lub szary w drobny wzorek. Ciężko tak zdalnie doradzić, ja po prostu kładę krawat na wieszaku z marynarką i koszulą i patrzę, czy mi pasuje. Jeśli w Twojej rodzinie jest to podniosła uroczystość, wybrałbym białą koszulę i białą, lnianą poszetkę. Jeśli niekoniecznie, to można poszaleć z inną, np. tą zaprezentowaną. Ale chyba ułożyłbym ją bardziej dyskretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu regularnie przeglądam forum, w końcu przyszła pora na zadanie pytania. Planuję zakup kurtki wiosenno-letniej, która pasowałaby do casualowego ubioru, ale pod którą można swobodnie założyć marynarkę. Celuję w trencz. Ostatnio zainteresował mnie model przedstawiony poniżej, jednak mam wątpliwości czy nie będzie on za krótki do marynarki? Poza tym waham się co do koloru. Ponoć beżowy trencz to klasyk, jednak chyba nie będzie się on dobrze komponował z beżowymi chinosami, które zazwyczaj noszę w tym okresie?

 

middle_img_279324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marynarki o klasycznej długości prawdopodobnie będzie za krótki. Marynarki casualowe często są krótsze, więc pewnie się zmieszczą. Ta kurtka jednak jest już daleko idącą wariacją na temat trenczu, mocno różni się od klasycznego pierwowzoru. To samo w sobie nie jest złe, wrażenie robi całkiem przyjemne, ale dobrze, żebyś miał tego świadomość. Czinosy rzeczywiście musiałyby być ciemniejsze, takie są już w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarła do mnie wylicytowana biała lniana marynarka i po przymiarce mam obawy co do jej "spasowania" a konkretnie czy nie jest za długa.

Proszę o subiektywną ocenę czy faktycznie jest za długa (a może zauważycie inne wady, poza zbyt długimi rękawami).

 

Oto ona: 

thumb_9332716P1070581.JPG

 

ps. jest jeszcze druga kwestia: marynarka jest na 3 guziki i została zaprasowana na 2, czy pozostawić ją jak jest (ew. tylko zaprasować solidniej) czy może przywrócić ją do orginalej postaci i przy moim wzroście (185cm) nosić ją jako 3 guzikową.

Aha pozostałe części założone na szybko i tylko do zdjęcia więc przymknijcie oko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość marynarki wygląda o.k., jeśli zdjęcie nie kłamie, masz po prostu długie nogi, co też jest ok. Najważniejsze jest jednak Twoje samopoczucie, jeśli czujesz, że jest za długa, to - subiektywnie - jest za długa.

 

Wg mnie ramiona wyglądają średnio, ale czy to mankament? Taki styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.