Skocz do zawartości

garnitur


tomasz1986

Rekomendowane odpowiedzi

witam.... jestem nowy na forum i szukam uniwersalnych i sprawdzonych rozwiazań  ....szukam uniwersalnego garnituru na lato- wiosne i jesien -zima  które można rozkompletować ... czytałem ze na lato idealne są garnitury z wełny o otwartym splocie typu fresco( tropik) ale cy one nadają się do rozkompletowania?(noszenie spodni i marynarek z innymi ubraniami) jak len bawełna? tworząc zestawy smart casualowe? czy bardzie zestawy koordynowane? wiem ze na zime polecaja z flanelii garnitury  albo z tweedu marynarki....( oczywiście z nakładany kieszeniami na marynarce). pytanie czy ktoś jest w stanie polecic np.model i zdjecie  jak wyglada ten materiał? wiem ze flanela jest oczywista z wygladu alezstnawia mnie wyglad wełny na lato....  zastanawiam sie na lato zakup suitsupply traveller havana granatu ... ale nie wiem czy jest dobra do rozkompletowania? moze cosinnego polecacie?budżet ogrniczony.... nie wstydze sie kupic używany garnitur albomaynrke jak jjest w dobrym stanie i cenie:) wiec licze na jakies konkretne propozycje:) pozdrawiam i mam nadzieje ze dobrze trafilem z wątkiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zrobię offtopic, ale jestem zafascynowany takimi konstrukcjami:

49 minut temu, tomasz1986 napisał:

rozkompletowania?(noszenie spodni i marynarek z innymi ubraniami)

Po co używać jakiegoś słowa i od razu tłumaczyć jego znaczenie?

Jakbyśmy mieli jakichś językoznawców na pokładzie to chętnie poznałbym jakiekolwiek wytłumaczenie.

 

A w temacie:

Jak chcesz mieć garnitur i na wiosnę i na lato to nie kombinuj z tweedem ani tropikiem. A jak chcesz mieć garnitur który byłby i całkiem formalny i nadający się do rozkompletowania... Nie widzę tego. Po prostu w którymś (albo obu) zastosowaniu będzie zgrzytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @tomasz1986 Chcesz scyzoryk macgyver, wszystko w jednym. To tak nie działa.

Flanela latem, to chyba najgorszy pomysł i nie chodzi o wygląd, choć to też, ale przede wszystkim komfort termiczny. Z kolei traveller susu nie bardzo nadaje się do rozkompletowania.

Poszukaj na tym Forum, w poszczególnych wątkach, tematach - znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania ze swojego postu, bez konieczności zakładania osobnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1986 faktycznie ciężko się to czyta. Nie bierz tego do siebie, ale na forum o męskiej elegancji wypadałoby w kolejnych wpisać zadbać o poprawną pisownię.

Teraz ad rem: garnitur z wełny, gładki (żadne paski, kraty, jodełk itp.), nakładane kieszenie, w kolorze granatowym, z widoczną z bliska strukturą materiału.

Przykłady poniżej:0F9030DC-C37B-4AB4-B9FE-320F257810FA.jpeg.0fbf92948f1caf1651f731f3c150e4f4.jpeg71C0B054-A7DA-4FB6-BA00-593EF4626061.jpeg.eabd8c646a1401f9454d2597702099d7.jpegB86F178E-9464-4690-A08E-ABE75B28D5E7.thumb.jpeg.ef3993aa317ef57109ba4d26084f97fe.jpegF7CD5844-D0BD-45E1-BCC1-B09C01547A78.thumb.jpeg.8b7cba32ba13ab05b4c706dae0e96e48.jpeg

Pierwszy to Oscar Jacobson, drugi Suitsupply. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możne faktycznie za dużo napisałem ale chodziło mi o dobre wyjaśnienie .... po prostu szukam takiego garnituru co można go rozkompletować.... wiem ze na zimę najlepsza  jest  flanela ale na lato szukam garnituru takiej nie mocno formalnego... którego mogę łączyć z innymi element ubioru...traveller jest dobrym przykładem?a jak nie to możne coś z polskich firmy polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej. Jeszcze przecinki zamiast ... by się przydały i wielkie litery po kropce. Ę, ą, ż ś, ć też da się uzyskać, nawet w telefonie.
Zobacz w Vistuli oraz w nie cieszącym się na forum zbytnią popularnością Bytomiu. Miewają dobre tkaniny, duży wybór, niewygórowane ceny (nieustające promocje) i podobno poprawili kroje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To ja zapytam tak: czy ten garnitur: https://www.bytom.com.pl/p-bi2-01-14a-garnitur-ruben w cenie promocyjnej ujdzie jako uniwersalny garnitur budżetowy? Pytam, bo garnitur noszę rzadko (w tym roku raz założyłem), więc droższy zakup słabo się zamortyzuje. Wg opisu materiał ok, a niska cena jakoś mi rekompensuje poprawki krawieckie (raczej nieuniknione). Wolę zadać głupie pytania niż dokonać głupiego zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.