Skocz do zawartości

Po deszczu czarne przebarwienia skóry - jak usunąć?


marcheloka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, 😀😀

zwracam się do Was w imieniu małżonki 🤣 z prośbą o uratowanie jej butów. Zeszłej jesieni po kilkukrotnym przemoczeniu na deszczu na czubku buta "w miejscu gdzie kończyło się mokre a zaczynało się suche" pojawiły się czarne przebarwienia. Widać w załączonych zdjęciach jak to wygląda.

1. Była próba wyczyszczenia skóry Renomatem. 🙃 Nic to nie dało, 😬 może odrobinę pasty zeszło ale przebarwienia pozostały bez zmian.
2. Próbować jakimś może mydłem do skór? Może jakieś inne pomysły jak to ugryźć? Dodam, że te przebarwienia są jakby delikatnie wypukłe - czuć je pod palcami.

Będziemy wdzięczny za wszelkie pomysły i wypowiedzi, zapraszamy do dyskusji.

20201017_203325.jpg

20201017_203334.jpg

20201017_203340.jpg

20201017_203352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się wypowie na ten temat? 😄 Jakiekolwiek komentarze, wpisy, cokolwiek będzie pomocne. Bo nie wiemy z żoną co robić z tymi butami. Tak sporo poczytałem różne wypowiedzi na forum i chyba jak nie znajdę pomocy to po prostu tak jak ktoś napisał zrobię porządną gorącą kąpiel tym butom w wodzie z szarym mydłem i wyszoruje szczotką te czarne miejsca i purchle. Ale obawiam się, że to będzie kaplica dla tych butów bo się rozkleją, skóra się napije i będzie dramat. 😬 Ale nie mam innego pomysłu w sumie. Co Wy na to?😀🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, ze przyczyną jest kiepskiej jakości skóra korygowana która nie przyjmuje kosmetyków.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to całkowite 'zdjęcie' wykończenia i rekoloryzacja; ale zabieg jest czaso i kosztochłonny, a satysfakcjonujący efekt końcowy - niepewny, czy wręcz mało prawdopodobny. Gorąca kąpiel w szarym mydle na pewno nie pomoże.

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją wg mnie jest zmycie wykończenia (szare mydło, gąbka, namydlasz gąbkę i trzesz but, a potem płuczesz gąbkę i wycierasz nią buta póki mydło nie zejdzie i skóra będzie szorstka czyt. wypłuczesz z niej mydło) - wykończenie zejdzie i plamy też. But zostanie namoczony równomiernie, więc równomiernie wyschnie. A potem jakiś renovating cream lub malowanie - będziesz się martwić potem :D Ja bym tak zrobił, skoro i tak jak na razie buty nie nadają się do noszenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie są to ślady po soli? Oczywiście nie z deszczu, raczej z przeszłej zimy. Mocne namoczenie spowodowało wypłynięcie soli i takie ślady.

Ja miałem podobne ślady w zasolonych butach - jasne, czarne, a także purchle.

Można samodzielnie płukać buty (ale jest to dość uciążliwe i można zmyć kolor) albo oddać do fachowca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.