Jump to content

Po deszczu czarne przebarwienia skóry - jak usunąć?


marcheloka
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, 😀😀

zwracam się do Was w imieniu małżonki 🤣 z prośbą o uratowanie jej butów. Zeszłej jesieni po kilkukrotnym przemoczeniu na deszczu na czubku buta "w miejscu gdzie kończyło się mokre a zaczynało się suche" pojawiły się czarne przebarwienia. Widać w załączonych zdjęciach jak to wygląda.

1. Była próba wyczyszczenia skóry Renomatem. 🙃 Nic to nie dało, 😬 może odrobinę pasty zeszło ale przebarwienia pozostały bez zmian.
2. Próbować jakimś może mydłem do skór? Może jakieś inne pomysły jak to ugryźć? Dodam, że te przebarwienia są jakby delikatnie wypukłe - czuć je pod palcami.

Będziemy wdzięczny za wszelkie pomysły i wypowiedzi, zapraszamy do dyskusji.

20201017_203325.jpg

20201017_203334.jpg

20201017_203340.jpg

20201017_203352.jpg

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś się wypowie na ten temat? 😄 Jakiekolwiek komentarze, wpisy, cokolwiek będzie pomocne. Bo nie wiemy z żoną co robić z tymi butami. Tak sporo poczytałem różne wypowiedzi na forum i chyba jak nie znajdę pomocy to po prostu tak jak ktoś napisał zrobię porządną gorącą kąpiel tym butom w wodzie z szarym mydłem i wyszoruje szczotką te czarne miejsca i purchle. Ale obawiam się, że to będzie kaplica dla tych butów bo się rozkleją, skóra się napije i będzie dramat. 😬 Ale nie mam innego pomysłu w sumie. Co Wy na to?😀🤣

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, ze przyczyną jest kiepskiej jakości skóra korygowana która nie przyjmuje kosmetyków.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to całkowite 'zdjęcie' wykończenia i rekoloryzacja; ale zabieg jest czaso i kosztochłonny, a satysfakcjonujący efekt końcowy - niepewny, czy wręcz mało prawdopodobny. Gorąca kąpiel w szarym mydle na pewno nie pomoże.

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Jedyną opcją wg mnie jest zmycie wykończenia (szare mydło, gąbka, namydlasz gąbkę i trzesz but, a potem płuczesz gąbkę i wycierasz nią buta póki mydło nie zejdzie i skóra będzie szorstka czyt. wypłuczesz z niej mydło) - wykończenie zejdzie i plamy też. But zostanie namoczony równomiernie, więc równomiernie wyschnie. A potem jakiś renovating cream lub malowanie - będziesz się martwić potem :D Ja bym tak zrobił, skoro i tak jak na razie buty nie nadają się do noszenia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy przypadkiem nie są to ślady po soli? Oczywiście nie z deszczu, raczej z przeszłej zimy. Mocne namoczenie spowodowało wypłynięcie soli i takie ślady.

Ja miałem podobne ślady w zasolonych butach - jasne, czarne, a także purchle.

Można samodzielnie płukać buty (ale jest to dość uciążliwe i można zmyć kolor) albo oddać do fachowca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.