Jump to content

Niewielka pomoc przy Herringach


Kevin
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Niedawno kupiłem sobie Herringi i kolor nie do końca odpowiada tym co było na zdjęciach, co prawda w opisie było że brąz (Tan), ale łudziłem się, że będą takie cieplejsze i będą wpadały w koniakowy kolor. Moje pytanie czy mógłbym do nich kupić jakąś pastę/krem czy inny produkt, który pozwoliłby mi wyciągnąć z nich ten taki ciepły koniakowy odcień?

Czy w ogóle można kłaść na nie inny odcień niż same mają? Wstawiam poglądowe zdjęcia, trochę też przekłamane kolory, ale cóż. I ewentualnie link skąd kupowałem https://www.herringshoes.co.uk/herring/kendal_rubber-soled-brogues

Jeszcze mam drugie pytanie. Czuję że mogłyby być o pól rozmiaru mniejsze niestety, czy rekompensata wkładką to dobry pomysl? Znalazłem póki co takie. Nie wiem czy któraś lepsza korkowa czy skórzana?

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Wkladki-skorzane/6622
https://www.shoepassion.pl/wkladki-do-butow/wkladki-korkowe.html
https://www.shoepassion.pl/wkladki-do-butow/skorzane-wkladki-do-butow.html

20200731_121346.jpg

20200731_121459.jpg

20200731_121518.jpg

20200731_121611.jpg

20200731_121757.jpg

Link to comment
Share on other sites

To lepiej kupić pastę czy krem? Bo jeszcze się zastanawiałem, gdybym kupił tą pastę/krem i okazało by się, że jest w  kolorze jaśniejszym niż buty, czy wyglądałoby to ok czy /źle/komicznie?

Co do skarpety to w zimę tak, ale ja te buty ubieram też w chłodniejsze dni lata i właśnie chciałem taki mało formalny "toporny" ich charakter, że mimo, że podeszwa gumowa gruba, to nie tylko z myślą na zimę, tylko też do innych stylizacji. Jeszcze są te zapiętki, ale zauważyłem, że rzadziej polecane.

Link to comment
Share on other sites

Zapiętki to raczej wtedy, gdy pięta lata (nie trzyma). Cienkie wkładki redukują rozmiar.

Krem stosuje się na miejsca miękkie, pastę na sztywne (chodzi o nadanie połysku) - czyli noski i ew. piętę. Krem ma więcej barwnika. Są również specjalne środki do rekoloryzacji, ale ja bym tutaj działał powoli.

Nie wiem, czy rozjaśnienie koloru jest możliwe, przyciemnienie na pewno tak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To w takim razie spróbuję z tą wkładką, brać 42 czy 43 wkładkę to rozmiaru 42,5, bo widzę, że nie ma w ofercie 42,5. A krem spróbuję jakiś odcień koniaku ciemniejszy, zobaczymy co wyjdzie. Podzielę się zdjęciami jak mi dojdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Wkładkę lepiej wziąć większą i ewentualnie dociąć, niż za małą. Ja w ogóle nie kupuję wkładek, bo zwykle mają podklejoną jakąś piankę, tylko kupuję arkusz garbowanej roślinie skóry o pożądanej grubości (są dostępne do grubości 5 mm) i daję szewcowi żeby wyciął z niej wkładki do konkretnej pary butów. Wtedy wkładki są idealnie dopasowane.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.