Skocz do zawartości

Kalosze


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

(...) A jeśli mogę coś doradzić, to przy soli na ulicach stosuj kaloszki - w myśl zasady 'prevention is better than cure'.

Dziś odbieram paczkę z przesyłką. Ciekawe, czy sprawdzą się równie dobrze, co w teście u mr. V.

http://mr-vintage.blogspot.com/2012/01/ ... -test.html

Dołączona grafika

Edit: literówki, dodałem zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram paczkę z przesyłką. Ciekawe, czy sprawdzą się równie dobrze, co w teście o mr. V.

Można wiedzieć, gdzie kupiłeś te kalosze? I w jaki sposób dobiera się rozmiar? Tzn, jeśli rozmiar butów "bazowych" to np 44 to czy rozmiar 44 kaloszy posiada już w sobie odpowiedni margines, czy też należy samemu uwzględnić i wybrać odpowiednio większy (1-2 rozmiary? Nie mam pojęcia). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram paczkę z przesyłką. Ciekawe, czy sprawdzą się równie dobrze, co w teście o mr. V.

Można wiedzieć, gdzie kupiłeś te kalosze? I w jaki sposób dobiera się rozmiar? Tzn, jeśli rozmiar butów "bazowych" to np 44 to czy rozmiar 44 kaloszy posiada już w sobie odpowiedni margines, czy też należy samemu uwzględnić i wybrać odpowiednio większy (1-2 rozmiary? Nie mam pojęcia). Pozdrawiam

http://prodry.home.pl/

rozmiar xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakością wykonania? Chodzi mi głównie o podeszwę? Ma blogu Macaroni zwrócił uwagę, że łatwo się przeciera.

:shock::shock::shock:

Heh. Mr. Vintage (a nie MT ;) ) ocenił, że "egzemplarz po kilkunastu założeniach ma już dość mocno przetartą warstwę gumy przy obcasie, obawiam się, że do końca sezonu zrobi się tam dziura". Jak tylko będę miał swoje doświadczenia, napiszę. Obecnie pogoda jest idealna nawet na buty zamszowe (mróz, suche chodniki, słońce), także kalosze spokojnie czekają na pluchę, śnieg i sól. :)

Natomiast, kupowałem je z pełną świadomością, że starczą na sezon, może dwa. Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymuję produkt, który ma chronić drogie buty przed dewastacją. Jeśli kalosze się zniszczą, kupię następne. 100 zł raz na rok lub rzadziej w zamian za bezpieczeństwo obuwia, to niewielki wydatek.

Jakość wykonania (poza wytrzymałością podeszwy, o której pisałem wcześniej) jest do przyjęcia/dobra. Rozciągliwość świetna (kupiłem rozmiar L, który pasuje dla 41-43,5). Mając rozmiar stopy 43, czyli niemal górna granica, nie mam dyskomfortu przy chodzeniu, czy nakładaniu. Kalosze w sposób zauważalny powiększają stopę. Estetyka, jak widać. Nie to jednak było powodem zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się posty przeniesione z wątku Sapphira, więc to nie tylko wina kolegi, przez którego powstał off-top, ale też moderatora, który powinien był przenieść posty do istniejącego wątku zamiast zakładać nowy. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.