Skocz do zawartości

Gdzie kupić długi płaszcz męski?


Saruman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero się zalogowałem więc proszę o wyrozumiałość.:)

Od lat szukam i znaleźć nie mogę płaszczy dla siebie.

Chciał bym w przyszłości uzupełnić garderobę o trzy długie płaszcze męskie - najlepiej do pół łydki.

1.Klasyczny wojskowy trench. (Styl pierwszowojenny.)

Np. http://fashionlovingstylist.files.wordp ... at_ww1.jpg

2.Dustercoat, ew. Ulster lub coś oficerskiego ze skóry.

3.coś klasycznego, może z futrzanym, wyłożonym kołnierzem na zimę - zakładane na garnitur, bardziej eleganckie.

Chciał bym aby jeden nadawał się do noszenia też w ciepłe dni w nocy, no i jeden jesienno/deszczowy. Nad materiałem nie zastanawiałem się.

Jestem też maniakiem kamizelek, i w ogóle lubię ubiory historyczne. Problem jednak jest z znalezieniem gotowców, ale też miejsc w których można zamówić. Zastanawiam, się czy jest sens kupować w internecie... (Z usa można dość tanio znaleźć naprawdę fajne rzeczy.) Jest też paru producentów ubrań historycznych - ale trudno ocenić jakość ich wyrobów. Np. http://​www.gentlemansemporium.com/

W Polsce w ogóle nie udało mi się nigdzie znaleźć męskich płaszczy do pół łydki;/

Nie koniecznie szukam płaszczy na miarę (choć mam już 2 garnitury i buty od szewca:)) - nie udało mi się znaleźć NIC, poza paroma starymi niemieckimi płaszczami z IIWŚ. Tak, jak by mężczyźni przestali chodzić w długich płaszczach. Zresztą spotkałem się z wielokrotnym wyśmiewaniem tego typu ubrań na forach internetowych, tam gdzie ktoś pytał o nie.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Może nie potrzebnie dałem opcję maksimum, z drugiej strony może się źle wyraziłem.

Tak jak pisałem, nie znalazłem obecnie nic dłuższego niż do pół uda, może kolana.

I choć najbardziej interesują mnie rzeczy, takie jakie były "w dniach swojej sławy":P to interesują mnie też opcje kompromisowe. Co do tego płaszcza zimowego, widziałem coś takiego na mieście, oraz w jakimś filmie - niestety nie znalazłem zdjęcia.

Najbardziej zależy mi na trenczu. Dustery w USA są popularne, nawet nie drogie, ale przesyłka jest nie proporcjonalne kosztowna i niepewna. A i nie wiadomo jak realnie będzie produkt wyglądał.

Czyli w sklepach raczej nic do pół-łydki nie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.