Jump to content

Zbyt tęgi but


sinis
 Share

Recommended Posts

Kłaniam się,

Kupiłem buty który na długość i szerokość są dobre. Problem pojawia się przy zginaniu gdzie nadmiar skóry uciska mi stopę od góry przy palcach. Na ile wkładki są w stanie wyeliminować problem źle dobranego typu buta? Miał  ktoś z was turbo skrajny przypadek który wręcz krzyczał, że te buty nie są dla ciebie, a po odpowiednim wyłożeniu wkładki jest ok?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio kupiłem dwa rozmiary tego samego obuwia. Większy - noga prawie pływa, mniejszy - noga dość mocno opięta, ale nic nie uciska.

Zdecydowałem się wyrwać wkładkę z mniejszego rozmiaru (była przyklejona). Okazało się, że po włożeniu cieńszej wkładki wszystko jest ok.

Spróbuj cieńszą wkładkę. Można jeszcze rozchodzić albo użyć shoestrecher'a (chociaż przy grubej skórze efekt będzie nikły).

Link to comment
Share on other sites

U mnie sprawa wygląda tak, że stopa niedostatecznie wypełnia but. W długości i szerokości jest dobrze, ale problem jest w miejscu gdzie but się zgina. W dobrych butach ta strona niemal przylega mi do stopy i nic się nie dzieje, a w tych jest trochę luzu stąd nazywam to nadmiarem skóry który mnie bolesnie uciska przy zginaniu. Nigdy nie używałem wkładek dlatego pomyślałem, że jak spróbuje i wypcham przód buta to zniweluje luz między wierzchem stopy, a sufitem buta i będzie juz w porządku. 

BTW.  Chodzi o berwicki. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Awopiotr napisał:

Miałem taki przypadek i po włożeniu wkładki stopa lepiej wypełniła przestrzeń, objętość buta, ale jednocześnie zaczął mnie uwierać w palce. 

Zrób test, wytnij z grubej tektury wkładki i zbadaj jaki będzie efekt końcowy. 

Chodziłeś później w tych butach, czy operacja totalnie nieudana? Spróbuję dzisiaj tego patentu i dam znać co udało się osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Niby się cieszę, że jest taka perspektywa, ale z drugiej strony płakać mi się chce. Wpadły mi któregoś razu prawie nieużywane yanko na 915F za śmieszne pieniądze, ale pogoniłem przez te opisane problemy. Sytuacja powtórzyła się z berwickami i pomyślałem, żeby coś z tym zrobić. Tak, czy siak dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.