Skocz do zawartości

Pomoc w rozmiarze buta - szeroką stopa


Jakvo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Panowie potrzebuję Waszej pomocy - wiedzy oraz doświadczenia.

Poszukuję czarnych, klasycznych, oxfordow. W sobotę idę na ślub i postanowiłem kupić buty trochę lepsze niż masówka. 

Problem polega na tym, że przestudiowałem kilka postów jednak zupełnie nie znam się na rodzajach kopyt, tęgości (f,g,h) etc które omawiacie w wątkach. Ponieważ wydaje mi się, że właśnie ze względu na wymiary moich stóp to może być największy problem. 

Zmierzyłem stopę metodą podaną tu https://www.sklep.klasycznebuty.pl/tabela-rozmiarow,36.html oraz z pdf shoepassion.

Wymiary mojej stopy to 282 długości 117 szerokości, w obwodzie w najszerszym miejscu - jak w pomiarze szerokosci (przyjmuje że to to samo miejsce co szerokość stopy tj przechodząc przez I do V główki kości sródstopia) mam aż 275 ! - mierzone stojąc na stopie, mam nadzieję, że poprawnie.

Mam co liczyć na tę świetną cenę i fit f od herringa ? Dostępne 9.5 i 10.

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=6013

Czy raczej g z Hull.

http://www.herringshoes.co.uk/herring/hull_oxford/black-polished

Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak odnieść się do rozmiarówki chociażby herringa który wartości podaje w numeracji a nie cm. Jakie powinienem wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wiem, czy to dobry pomysł kupować buty kilka dni przed weselem :) 

Po drugie, mam dość zbliżoną szerokość i długość (280 i 281 mm) stopy i we wszystkich swoich butach mam rozmiar 8. Do butów od Herringa dopiero się przymierzam i będę zamawiał też 8.

Po trzecie, nie kupowałbym na Twoim miejscu lakierowanych butów. Rozważ np. takie:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3447&siteNavEvent=herringToHerringEquivClick

Po czwarte, stopy nie charakteryzują tylko dwa wymiary - szerokość i długość. Nawet, jeżeli ktoś będzie miał takie same wymiary stóp jak Twoje nie oznaczać to będzie, że buty które pasują takiej osobie będą pasowały Tobie.

Po piąte, jak naprawdę chcesz kupić wygodne buty z internetu to zamów co najmniej 4-5 pary, w różnych kopytach i rozmiarach. 

Na marginesie, chyba zbędny jest kolejny taki temat. Pytanie można było zadać w wielu innych odpowiednich do tego wątkach :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno nie najlepszy.

Hm masz rozmiar 8? z tabel wynika że to europejska 42 do 27.5 cm długości, jak to możliwe? Ciekawi mnie jeszcze jaką tęgość wybierasz, jest to zasada czy w zależności od producenta?

Mógłbyś rozwinąć dlaczego nie powinienem kupować lakierowanych butów?

Rozumiem, więc jak się domyślam dużą rolę gra rodzaj kopyta. Czyli nie pozostaje nic innego jak wybrać się do sklepów stacjonarnych. Jeśli chodzi o Warszawę wiem, że jest sklep shoepassion i le premier - loake, na jakie jeszcze marki warto zwrócić uwagę w przedziale cenowym ok 1000 zł? Natomiast jeśli chodzi o trójmiasto znacie jakieś stacjonarne sklepy?

Faktycznie, mogłem napisać w innym, istniejącym temacie - zagalopowałem się, to chyba z tej presji czasu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jakvo napisał:

Pomysł na pewno nie najlepszy.

Hm masz rozmiar 8? z tabel wynika że to europejska 42 do 27.5 cm długości, jak to możliwe? Ciekawi mnie jeszcze jaką tęgość wybierasz, jest to zasada czy w zależności od producenta?

Mógłbyś rozwinąć dlaczego nie powinienem kupować lakierowanych butów?

Rozumiem, więc jak się domyślam dużą rolę gra rodzaj kopyta. Czyli nie pozostaje nic innego jak wybrać się do sklepów stacjonarnych. Jeśli chodzi o Warszawę wiem, że jest sklep shoepassion i le premier - loake, na jakie jeszcze marki warto zwrócić uwagę w przedziale cenowym ok 1000 zł? Natomiast jeśli chodzi o trójmiasto znacie jakieś stacjonarne sklepy?

Faktycznie, mogłem napisać w innym, istniejącym temacie - zagalopowałem się, to chyba z tej presji czasu :) 

 

Nie wiem, jak to możliwe :) Lubię buty dopasowane i np. w Yanko 42,5 czuję się już jak w płetwach. Wybieram z reguły G. Mam stopę umiarkowanie szeroką, ale z bardzo wysokim podbiciem, więc i niektóre F na mnie pasują na szerokość w palcach.

Lakierowane buty są niepraktyczne i to w kwestii estetycznej (pasują tylko do wieczorowych garniturów) i w kwestii użytkowej ("normalną" licówkę nakremujesz, zapastujesz, usuniesz tym samym drobne uszkodzenia, ślady zużycia, otarć etc.; w przypadku uszkodzeń i rys na lakierkach to nie będzie już takie proste, a w wielu przypadkach będzie to nawet niemożliwe; poza tym, czym starsze lakierki tym brzydsze, a zadbana dobra licówka po latach lepiej wygląda niż nowa).

W Warszawie Berwicki i Magnnani są u Tomato Macaroni; jest też salon Loding. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bodzixon napisał:

Nie wiem, jak to możliwe :) Lubię buty dopasowane i np. w Yanko 42,5 czuję się już jak w płetwach. Wybieram z reguły G. Mam stopę umiarkowanie szeroką, ale z bardzo wysokim podbiciem, więc i niektóre F na mnie pasują na szerokość w palcach.

Lakierowane buty są niepraktyczne i to w kwestii estetycznej (pasują tylko do wieczorowych garniturów) i w kwestii użytkowej ("normalną" licówkę nakremujesz, zapastujesz, usuniesz tym samym drobne uszkodzenia, ślady zużycia, otarć etc.; w przypadku uszkodzeń i rys na lakierkach to nie będzie już takie proste, a w wielu przypadkach będzie to nawet niemożliwe; poza tym, czym starsze lakierki tym brzydsze, a zadbana dobra licówka po latach lepiej wygląda niż nowa).

W Warszawie Berwicki i Magnnani są u Tomato Macaroni; jest też salon Loding. 

Jestem w szoku, nie spodziewałbym się, że na taką stopę będzie pasowała 8 :)

Dzięki bodzixon za odpowiedzi :) dzięki Tobie najprawdopodobniej uniknąłem złego zakupu. Wniosek jest taki, że jeśli nie zna się producenta lepszym wyborem będzie sklep stacjonarny.

6 minut temu, Siata napisał:

Mam podobne wymiary stopy  (szeroka z wysokim podbiciem) i wchodzę bez problemu w 8-kę Shoepassion w kopycie klasycznym. Ze sklepów stacjonarych w Trójmieście znam tylko klasycznebuty.pl (https://klasycznebuty.pl/page/kontakt)

Dzięki za odpowiedź Siata, kolejna 8mka :) Właśnie zastanawiam się też nad shoepassion ponieważ mogę ich odwiedzić i dobrać buty.

Może ktoś jeszcze udzieli odpowiedzi co do sklepów stacjonarnych w w.w. miastach z dobrym klasycznym obuwiem, nowy temat chociaż trochę się przysłuży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemka - wątpię. Buty Herring są zapewne robione przez Loake (te tańsze), co oznacza, że trzeba zejść pół numeru z rozmiarówki angielskiej. Mam znacznie mniejszą stopę i noszę 8UK Loake lub 8.5UK w droższych i bardziej prestiżowych markach (w 8 wchodzę, ale się męczę). Niestety, butów wymienianych powyżej marek nie posiadam. Zapewne nie ominie Cię przymiarka i porównywanie kilku rozmiarów.

W kwestii butów lakierowanych - unikaj jak ognia, po pewnym czasie lakier się połamie i będą bardzo brzydko wyglądać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeśli można to i ja się przyłączę do pytania - jakie monki na szeroką stopę (dł. 27.3cm, szerokość 11cm, obwód podbicia 26cm)? Które warto jeszcze wziąć pod uwagę oprócz Shoepassion z tej półki cenowej?

Zamówiłem Yanko kopyto 962 G rozmiar 42, ale niestety trochę ciasne w podbiciu, więc będę musiał zwrócić. Wcześniej kupiłem oxfordy Berwick 3010 G, które w zasadzie również są zbyt opięte w podbiciu.
Nie chciałbym robić zbyt wiele kłopotu sobie i sklepom żeby wielokrotnie zamawiać i odsyłać, więc jeśli ktoś mógłby podzielić się radą, w które kopyta warto celować, to byłbym wdzięczny.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, falkon said:

Jeśli można to i ja się przyłączę do pytania - jakie monki na szeroką stopę (dł. 27.3cm, szerokość 11cm, obwód podbicia 26cm)? Które warto jeszcze wziąć pod uwagę oprócz Shoepassion z tej półki cenowej?

Zamówiłem Yanko kopyto 962 G rozmiar 42, ale niestety trochę ciasne w podbiciu, więc będę musiał zwrócić. Wcześniej kupiłem oxfordy Berwick 3010 G, które w zasadzie również są zbyt opięte w podbiciu.

Majac wysokie podbicie i szeroka stope zakupilem monki Nord Meka, pol numeru ponizej typowego dla mnie 44,5. Monki Berwicka nie bardzo w podbiciu lezaly. Yanko nawet 962 nie mam szans. Albo sprobuj raczej brytyjskich butow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artb napisał:

Majac wysokie podbicie i szeroka stope zakupilem monki Nord Meka

Czy chodzi o model 4878? Z profilu nie wyglądają na wysokie podbicie, ale może to kwestia zdjęcia, które jest pod kątem, lekko z góry. Dzięki za wskazówkę, nie myślałem o tej marce, ale zapytam ich o rozmiary. 
W międzyczasie znalazłem info (na forum i na blogu mr.vintage) o monkach Crownhill, które podobno mają dość wysokie podbicie na kopycie Crawford - u nich pewnie też spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, falkon said:

Czy chodzi o model 4878?

Tak.

W monkach problem moze wystepowac obwodem buta pod dolna klamra, tam sie nic latwo nie rozciaga. Pod gorna klamra jezyk jest luzny, noga wchodzi luzno i ta klamre mozna zapiac / naciagnac gumke z dobrym dopasowaniem do podbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.