Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie z terenu Niemiec


spiryt

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc. Sprawa ma się tak. Znalazłem pewne buty w sklepie za naszą zachodnią granicą.. Chce się zarejstrować  aby zakupić i tu pojawia się problem, Tylko obywatele Niemiec, Szwajcarii lub Austrii mogą tego dokonać. Czy byłaby możliwość pomocy? Szczegóły na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Jak to tylko obywatele? Sprawdzają paszporty czy jak?

Źle się wyraziłem, mieszkańcy. Pewnie wiąże się to z wysyłka.

22 godziny temu, Midlife-Crisis napisał:

Jak się da, to chętnie pomogę na pw :-D

Dzięki. Wysłałem PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym i wysłał maila i zapytał o wysyłkę do Polski. Możliwe, że po prostu nie wpadli na to, że ktoś z zagranicy może się interesować ich ofertą (pewnie strona jest tylko po niemiecku). To chyba trochę niezgodne z prawem UE i swobodnym przepływem towarów -- możesz podnieść ten argument, jeśli dostaniesz odmowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona tylko po niemiecku, no i jako klient można się zarejestrować podając jeden z  tych trzech krajów; dopiero potem podaje się dane szczegółowe. W sumie mógłbym drążyć; ale  rozumiem to, iż nie mają ochoty wysyłać poza te  kraje. Może się uda zrobić to inaczej.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Ja bym i wysłał maila i zapytał o wysyłkę do Polski. Możliwe, że po prostu nie wpadli na to, że ktoś z zagranicy może się interesować ich ofertą (pewnie strona jest tylko po niemiecku). To chyba trochę niezgodne z prawem UE i swobodnym przepływem towarów -- możesz podnieść ten argument, jeśli dostaniesz odmowną odpowiedź.

@spiryt ma rację. To jest wyłącznie magazyn outletowy i jakikolwiek login tylko dla tych krajów. Można z tym do sądu do (Strassburga?). ;-)

Nie znam się na prawie handlu, ale coś z tym prawem do zakupu w EU nie całkiem tak, jak powiadasz, bo na przykład Bytom - Sztuka badziewia ... też nie oferuje wysyłki za granicę.

Edytowane przez Midlife-Crisis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba by przejść całą procedurę krajową... Możliwe, że dla outletów sa jakieś szczególne przepisy (takie jak np. dla tytoniu, alkoholu, leków itd.). Ale już nawet pomijając prawo, trudno mi wyobrazić sobie sprzedawcę, który odmówi takiej prośbie: "Panie sprzedawco, chcę Panu dać zarobić, ale niech mi Pan wyśle do Polski (z UE, czyli bez cła itd.) na mój koszt"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Najpierw trzeba by przejść całą procedurę krajową... Możliwe, że dla outletów sa jakieś szczególne przepisy (takie jak np. dla tytoniu, alkoholu, leków itd.). Ale już nawet pomijając prawo, trudno mi wyobrazić sobie sprzedawcę, który odmówi takiej prośbie: "Panie sprzedawco, chcę Panu dać zarobić, ale niech mi Pan wyśle do Polski (z UE, czyli bez cła itd.) na mój koszt"...

w pierwszej chili tak tez pomyślałem, ale jak już do zalogowania trzeba się "zadeklarować krajowo" to zmieniłem zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.