Jump to content

[KRAKÓW], Vintage shop


Üxküll
 Share

Recommended Posts

Mulholland Drive, to sklep z ubraniami i akcesoriami vintage w Krakowie. Obecnie mieści się nieopodal Rynku Głównego, na Siennej 1, vis-à-vis sklepu z tanimi książkami. Spory wybór marynarek jedno- i dwurzędowych, smokingowych. Przymierzałem także przedwojenną marynarką frakową bespoke z pracowni Linette w Poznaniu z pikowaną podszewką.

Więcej o sklepie w wywiadzie z 2009 r.:

http://streetfashionincracow.blogspot.c ... wskim.html

Profil:

http://pl-pl.facebook.com/mulhollanddrive.vintage

Link to comment
Share on other sites

Większość to jednak rzeczy z drugiej ręki. Powiedziałbym, że to raczej second hand w rozumieniu zachodnim - rzeczy, nawet jeśli z drugiej ręki, są w zdecydowanej większości z kategorii luksusowych i są dobrane pod profil sklepu. To nie szmateks na "polowanie", tylko sklep z ubraniami retro. Przez to też ceny są "sklepowe".

Dodałbym, że sklep jest prowadzony z pomysłem, objawiającym się zarówno w doborze ubrań, jak i wystroju. Dla zainteresowanych jest też spory wybór ciekawych marynarek mundurowych ;)

Żeby jednak nie było niespodzianek - Mulholland Drive, choć dział męski ma zapełniony marynarkami, to miejsce wybitnie fashionable. Nie ma co się spodziewać po obsłudze niesamowitej wiedzy z kategorii dopasowania czy materiałów.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo galowo mundurowe w większości, raczej dla odważnych fashionistas, niż dla miłośników klasycznej elegancji. Ciężko powiedzieć jak z nowymi marynarkami, wszystkie które tam widziałem to marynarki retro. Może są wśród nich nieużywane, tak czy siak nie zdarzają się raczej żadne w stanie poniżej bardzo dobrego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupiłem w Mulholland Drive marynarkę z granatowego aksamitu. Mocne "peak lapels", być może za mocne, ale taka już konwencja.

Niestety, choć w sklepie można znaleźć interesujące rzeczy, to jeżeli chodzi o marynarki, bywa z tym ciężko. Wydaje mi się, że osoby odpowiedzialne za dobór kolekcji[/] nie przebierają zbytnio w materiałach. Znaczna część - a raczej zdecydowana większość - ciemnych marynarek to materiały z rodzaju teryleny (elany?) i pokrewnych. Nieznośne w dotyku.

Co do metody, wydaje się ona oczywista: selekcja w second hand > pralnia > MH > klient. Wszystko ok, nie każdy lubi chodzić po SH i niektórzy zapłacą za to, że ktoś ich wyręczy i poda w miły sposób. Tylko że w SH można znaleźć prawdziwe perły najlepszych marek świata (czego sam doświadczyłem, znajdując tam YSL, Barbour, Aquascutum, Burberry, RL, i wiele innych), w fantastycznym stylu. Takie rzeczy moim zdaniem powinny znajdować się w MH. Dotąd ni widu, ni słychu

Gdy upatrzyłem już coś interesującego, zwykle gigantyczne rozmiary.

Niemniej warto zaglądnąć. Widziałem np. interesujące krawaty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.