Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Vintage shop


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Mulholland Drive, to sklep z ubraniami i akcesoriami vintage w Krakowie. Obecnie mieści się nieopodal Rynku Głównego, na Siennej 1, vis-à-vis sklepu z tanimi książkami. Spory wybór marynarek jedno- i dwurzędowych, smokingowych. Przymierzałem także przedwojenną marynarką frakową bespoke z pracowni Linette w Poznaniu z pikowaną podszewką.

Więcej o sklepie w wywiadzie z 2009 r.:

http://streetfashionincracow.blogspot.c ... wskim.html

Profil:

http://pl-pl.facebook.com/mulhollanddrive.vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość to jednak rzeczy z drugiej ręki. Powiedziałbym, że to raczej second hand w rozumieniu zachodnim - rzeczy, nawet jeśli z drugiej ręki, są w zdecydowanej większości z kategorii luksusowych i są dobrane pod profil sklepu. To nie szmateks na "polowanie", tylko sklep z ubraniami retro. Przez to też ceny są "sklepowe".

Dodałbym, że sklep jest prowadzony z pomysłem, objawiającym się zarówno w doborze ubrań, jak i wystroju. Dla zainteresowanych jest też spory wybór ciekawych marynarek mundurowych ;)

Żeby jednak nie było niespodzianek - Mulholland Drive, choć dział męski ma zapełniony marynarkami, to miejsce wybitnie fashionable. Nie ma co się spodziewać po obsłudze niesamowitej wiedzy z kategorii dopasowania czy materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo galowo mundurowe w większości, raczej dla odważnych fashionistas, niż dla miłośników klasycznej elegancji. Ciężko powiedzieć jak z nowymi marynarkami, wszystkie które tam widziałem to marynarki retro. Może są wśród nich nieużywane, tak czy siak nie zdarzają się raczej żadne w stanie poniżej bardzo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem w Mulholland Drive marynarkę z granatowego aksamitu. Mocne "peak lapels", być może za mocne, ale taka już konwencja.

Niestety, choć w sklepie można znaleźć interesujące rzeczy, to jeżeli chodzi o marynarki, bywa z tym ciężko. Wydaje mi się, że osoby odpowiedzialne za dobór kolekcji[/] nie przebierają zbytnio w materiałach. Znaczna część - a raczej zdecydowana większość - ciemnych marynarek to materiały z rodzaju teryleny (elany?) i pokrewnych. Nieznośne w dotyku.

Co do metody, wydaje się ona oczywista: selekcja w second hand > pralnia > MH > klient. Wszystko ok, nie każdy lubi chodzić po SH i niektórzy zapłacą za to, że ktoś ich wyręczy i poda w miły sposób. Tylko że w SH można znaleźć prawdziwe perły najlepszych marek świata (czego sam doświadczyłem, znajdując tam YSL, Barbour, Aquascutum, Burberry, RL, i wiele innych), w fantastycznym stylu. Takie rzeczy moim zdaniem powinny znajdować się w MH. Dotąd ni widu, ni słychu

Gdy upatrzyłem już coś interesującego, zwykle gigantyczne rozmiary.

Niemniej warto zaglądnąć. Widziałem np. interesujące krawaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.