Jump to content

Zegarki Zeppelin


Recommended Posts

Ciekaw jestem, co sądzicie o zegarkach marki Zeppelin. Ja jestem posiadaczem (szczęśliwym) dwóch egzemplarzy. ZE 7640-4 z białą tarczą i ZE 7578-3 z granatową tarczą. Pierwszy z nich posiadam od ponad roku. Jakość wykonania jest naprawdę świetna. Są to oczywiście zegarki kwarcowe, każdy z nich oscyluje w okolicach 1000 zł. Wyróżniają się na tle konkurencji jeśli chodzi o stylistykę. Lansowane są jako zegarki lotnicze. Oczywistym jest, że nawiązują co lotniskowców tej samej nazwy, znanych głównie z czasów I wojny światowej. Moja opinia jest bardzo dobra, natomiast głównie interesuje mnie opinia użytkowników, którym przyszło korzystać z tych zegarków nieco dłużej. Ew. czy macie lepsze pomysły na zegarki o podobnej stylistyce w tej kwocie :)

 

58b9993fb93a1_ZE7640-4.thumb.jpg.34772b2e9023234eeb9eade6a58235d9.jpg

 

zeppelin.thumb.jpg.cf0a28e98546b9eef08ae59f7edfbb57.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nawiązują do sterowców, a nie lotniskowców ;) Z wyglądu mi się podobają, zwłaszcza te z białymi tarczami. Kwarcowego bym nie kupił, bo wolę zegarek z duszą. Cena mechanicznych Zeppelinów jak dla mnie zbyt wysoka, bo to już około 5000 zł.

EDIT: a jednak nie są takie drogie te mechaniki. Za te 5K to tylko 100 Jahre, inne do 2000 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam pytanie (w zasadzie dotyczy nie tylko Zeppelin'a ale nie chciałem nowego wątku zakładać). Kupiłem zegarek i wskazówka sekundowa stopera nie daje się ustawić dokładnie na pozycji 12. Mogę ją kalibrować ale da się ustawić albo lekko przed albo za 12 (przesunięcie jest mniej więcej o 0,5 s). Oczywiście mogę go zwrócić. Niemniej chciałem go zostawić bo mi się podoba, ale np. oddać do naprawy gwarancyjnej albo wymienić na inny egz. ale sklep twierdzi, że takie "wady", nie podlegają reklamacji oraz nie są objęte serwisem gwarancyjnym bo to "taki urok zegarka" i producent nie daje na to gwarancji (podobno, jak twierdzi ów sklep, tak jest nawet w zegarkach z o wiele wyższej półki jak omegi czy inne rolexy). Czy faktycznie tak jest? Oczywiście mogę go oddać do zegarmistrza celem wyregulowania ale czy rzeczywiście nie obejmuje tego gwarancja i producenci tego nie gwarantują? I drugie pytanie czy do serwisu gwarancyjnego w takim wypadku tylko przez sklep trzeba oddać czy można szukać gdzieś lokalnie u siebie i też przyjmą?

IMG_5850.thumb.JPG.b1fa3c47dd49bd4f44dd143c5c8ecaef.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ładny zegarek. Tez bym go zostawił. Producent podaje pewnie tolerancję odchyłki wskazówki i nic z tym nie zrobisz w ramach rękojmi i niby to jest ok, ale gdybys go chciał potem odsprzedać to zawsze się zwraca na to uwagę żeby chrono idealnie zerowali, więc będzie Ci trudniej sprzedać No i będziesz musiał zejść z ceny. Mnie by to irytowało i poszedłbym do zegarmistrza i zapytał o możliwość regulacji. Z tego, co się orientuję to kosmetyka, ale lepiej się upewnić. Pewnie bym kombinował ze zwrotem i kupnem innego egzemplarza.
Zaraz penwnie [mention]eye_lip [/mention] rozwieje wątpliwości.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.