Skocz do zawartości

Zegarki Zeppelin


figo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, co sądzicie o zegarkach marki Zeppelin. Ja jestem posiadaczem (szczęśliwym) dwóch egzemplarzy. ZE 7640-4 z białą tarczą i ZE 7578-3 z granatową tarczą. Pierwszy z nich posiadam od ponad roku. Jakość wykonania jest naprawdę świetna. Są to oczywiście zegarki kwarcowe, każdy z nich oscyluje w okolicach 1000 zł. Wyróżniają się na tle konkurencji jeśli chodzi o stylistykę. Lansowane są jako zegarki lotnicze. Oczywistym jest, że nawiązują co lotniskowców tej samej nazwy, znanych głównie z czasów I wojny światowej. Moja opinia jest bardzo dobra, natomiast głównie interesuje mnie opinia użytkowników, którym przyszło korzystać z tych zegarków nieco dłużej. Ew. czy macie lepsze pomysły na zegarki o podobnej stylistyce w tej kwocie :)

 

58b9993fb93a1_ZE7640-4.thumb.jpg.34772b2e9023234eeb9eade6a58235d9.jpg

 

zeppelin.thumb.jpg.cf0a28e98546b9eef08ae59f7edfbb57.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązują do sterowców, a nie lotniskowców ;) Z wyglądu mi się podobają, zwłaszcza te z białymi tarczami. Kwarcowego bym nie kupił, bo wolę zegarek z duszą. Cena mechanicznych Zeppelinów jak dla mnie zbyt wysoka, bo to już około 5000 zł.

EDIT: a jednak nie są takie drogie te mechaniki. Za te 5K to tylko 100 Jahre, inne do 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Mam pytanie (w zasadzie dotyczy nie tylko Zeppelin'a ale nie chciałem nowego wątku zakładać). Kupiłem zegarek i wskazówka sekundowa stopera nie daje się ustawić dokładnie na pozycji 12. Mogę ją kalibrować ale da się ustawić albo lekko przed albo za 12 (przesunięcie jest mniej więcej o 0,5 s). Oczywiście mogę go zwrócić. Niemniej chciałem go zostawić bo mi się podoba, ale np. oddać do naprawy gwarancyjnej albo wymienić na inny egz. ale sklep twierdzi, że takie "wady", nie podlegają reklamacji oraz nie są objęte serwisem gwarancyjnym bo to "taki urok zegarka" i producent nie daje na to gwarancji (podobno, jak twierdzi ów sklep, tak jest nawet w zegarkach z o wiele wyższej półki jak omegi czy inne rolexy). Czy faktycznie tak jest? Oczywiście mogę go oddać do zegarmistrza celem wyregulowania ale czy rzeczywiście nie obejmuje tego gwarancja i producenci tego nie gwarantują? I drugie pytanie czy do serwisu gwarancyjnego w takim wypadku tylko przez sklep trzeba oddać czy można szukać gdzieś lokalnie u siebie i też przyjmą?

IMG_5850.thumb.JPG.b1fa3c47dd49bd4f44dd143c5c8ecaef.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek. Tez bym go zostawił. Producent podaje pewnie tolerancję odchyłki wskazówki i nic z tym nie zrobisz w ramach rękojmi i niby to jest ok, ale gdybys go chciał potem odsprzedać to zawsze się zwraca na to uwagę żeby chrono idealnie zerowali, więc będzie Ci trudniej sprzedać No i będziesz musiał zejść z ceny. Mnie by to irytowało i poszedłbym do zegarmistrza i zapytał o możliwość regulacji. Z tego, co się orientuję to kosmetyka, ale lepiej się upewnić. Pewnie bym kombinował ze zwrotem i kupnem innego egzemplarza.
Zaraz penwnie [mention]eye_lip [/mention] rozwieje wątpliwości.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.