Skocz do zawartości

[Warszawa] Kamizelka, Józef Rumowski


TDab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 3 tygodnie temu wybrałem się do Pana Józefa celem zamówienia uszycia kamizelki. Zebrana miara, jak dla laika, bardzo profesjonalnie - nie tylko centymetrem ale także dosyć starym urządzeniem do zbierania kątów padania poszczególnych części ciała.

Dziś pierwsza przymiarka:

- wyszła utrata 5 kg - niestety kamizelka trochę "wisi" na mnie, od razu krawiec to zaobserwował i wprowadził zmiany w projekcie

- wcięcie dekoltu - tak jak chciałem, na odpowiednim poziomie

- kratka - dobrze się zbiega, tego się obawiałem ale bezpodstawnie.

- przód był zbyt nisko - pan Józef złapał kilka centymetrów materiału i tu najpoważniejsza zmiana; wina moja - poprzednio miałem spodnie z obniżonym stanem i nie zwróciłem na to uwagi, że nie chcę zbyt długiej kamizelki

 

Poniżej kilka zdjęć, niestety jakość taka sobie - dosyć ciemno i mało miejsca, ale coś chyba widać.

Za ok. 3 tygodnie druga i ostatnia przymiarka - dam oczywiście znać jak wyszło.

 

PS. Pan Józef ma min 88 lat (http://www.wola.waw.pl/data/other/ankieta_-_nagroda_dobrej_woli.pdf, mimo to ja bym mu dał nie więcej niż 70 lat. Świeży umysł i dziarskość - można pozazdrościć. 

 

Vwy515.jpgL3fYAf.jpgFRPZqc.jpg

post-8637-0-92089100-1466959499_thumb.jp

post-8637-0-08713500-1466959517_thumb.jp

post-8637-0-13166800-1466959534_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne się zapowiada. Jest szara czy beżowa?

 

A ja głupi myślałem, że tak się tylko zawinęło :mrgreen:

 

And the winner is.... :D Chociaż ma być odrobinę wklęśnięta we wskazanym miejscu.

Kamizelka jest... raczej w kolorze oliwkowym, jeśli tu wszystko pójdzie ok, to drugą ze spodniami zrobię już szarą kratę księcia Walii z fioletowym paskiem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj udało mi się odebrać kamizelkę. Jest taka jak chciałem - odrobinę luźna, dobrze  leży na długości i szerokości. Jak na pierwszy produkt szyty na miarę - jestem zadowolony z efektu.

Jak tylko będę miał lepsze zdjęcia (nie robione przeze mnie, podrzucę).

post-8637-0-51242300-1466666707_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś kamizelka w odsłonie na chrzciny - całkiem dobrze się sprawiła. Tak jak pisałem wcześniej, jest tylko lekko taliowana i mogłaby lepiej przylegać do ciała, ale nie narzekam jak na pierwsze bespoke.

Do Pana Józefa na pewno wrócę - mam fajny, szary materiał w kratę Księcia Walii i podrzucę go na kamizelkę + spodnie.

 

PS. Buty zakupione na wyprzedaży Cheaney - bardzo wygodne :).

 

 

 

 

post-8637-0-50121900-1466959399_thumb.jp

post-8637-0-70131000-1466959406_thumb.jp

post-8637-0-82840600-1466959411_thumb.jp

post-8637-0-00588100-1466959417_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
Teraz, michau napisał:


Jaki koszt igły za spodnie?

No i zapomniałem wrzucić zdjęcia...

Koszt wtedy - 350 zł za spodnie i 350 zł za kamizelkę.

Wiem że teraz za kamizelkę koszt wynosi 400 zł. O spodnie nie pytałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.