Jump to content

Krawat w kolorze garnituru


muchaczos
 Share

Recommended Posts

Witam
Ostatnio miałem na sobie krawat i garnitur dokładnie w tym samym kolorze - ciemnogranatowym. Była to rocznica masakry Katyńskiej, dlatego szukałem krawata jak najciemniejszego, Dopiero potem zacząłem się zastanawiać czy garnitur i krawat w tym samym kolorze nie jest pomyłką. W internecie nic na ten temat nie pisali, ale jakie jest Wasze zdanie?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jest identyczny w odcieniu i fakturze, to wygląda jakby był kupiony razem z garniturem i instrukcją obsługi w pakiecie. Jeżeli jest podobny, to najczęściej wygląda źle, a w najlepszym wypadku nudno. Jeżeli oba elementy garderoby są w tym samym kolorze, ale np. jeden we wzór, lub widać różnicę i wygląda ona na celową, to może to wyglądać bardzo dobrze. Czyli: garnitur navy i krawat navy to nie jest błąd, można to zrobić świetnie, można nieciekawie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

granat w grenadynie może występować w wielu odcieniach i w co najmniej 4 różnych splotach - tak jak napisał @lubo69 jednoznaczna odpowiedź nie istnieje - poza tym odcieni granatu, faktur tkaniny również są dziesiątki, setki, tysiące

Link to comment
Share on other sites

Ja calkiem często nosze granatowe garnitury i granatowe krawaty - z grenadyny i jedwabne we wzorki. Lubie takie spokojne kombinacje, ale, aby uniknac monotonii i "kolejarskiego" looku, nosze koszule w paski, kratke, mieszam poszetka. Nadal jest dosc spokojnie, ale nie ma monotonii (przynajmniej w moim odczuciu :)).

Link to comment
Share on other sites

Żeby być faktycznie w tym samym kolorze krawat musiałby być zrobiony z wełny. Jedwab już daje subtelną różnicę.

Poza tym na pogrzeby zaleca się czarny krawat i do niego szary/granatowy/grafitowy/czarny garnitur, więc nie panikowałbym.

 

Do tego krawat i garnitur w tym samym kolorze to może być niezły sposób na pacyfikację stylistycznie wariackiej koszuli.

 

BTW - kiedyś Szarmant we wpisie ślubnym rekomendował muchę wykonaną z tego samego materiału co garnitur. Moim zdaniem jest to rozwiązanie przeciętne.

Link to comment
Share on other sites

Ale są też wełny z połyskiem, o tych z dodatkiem jedwabiu nie wspominając. Samemu mam czasem wątpliwości i faktycznie wzorzysta (krata/paski) koszula nieźle maskuje ewentualne zbieżności. Do gładkiej białej albo błękitnej raczej bym odradzał. 

 

A z innej beczki - ja jakoś szarego garnituru na pogrzebie nie widzę. Chyba że mówimy o bardzo ciemnej szarości wpadającej w grafit. 

Link to comment
Share on other sites

Ja łączę często garnitur w żabie oczko z grenadyną fina w bardzo zbliżonym odcieniu granatu. Moim zdaniem wygląda to dobrze (bo delikatnie trójwymiarowa grenadyna bardzo dobrze uzupełnia podobnej wielkości dwuwymiarowe oczka, przez co krawat wygląda trochę jak wersja 3D garnituru), choć może faktycznie nudno.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.