Skocz do zawartości

Krawat w kolorze garnituru


muchaczos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio miałem na sobie krawat i garnitur dokładnie w tym samym kolorze - ciemnogranatowym. Była to rocznica masakry Katyńskiej, dlatego szukałem krawata jak najciemniejszego, Dopiero potem zacząłem się zastanawiać czy garnitur i krawat w tym samym kolorze nie jest pomyłką. W internecie nic na ten temat nie pisali, ale jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest identyczny w odcieniu i fakturze, to wygląda jakby był kupiony razem z garniturem i instrukcją obsługi w pakiecie. Jeżeli jest podobny, to najczęściej wygląda źle, a w najlepszym wypadku nudno. Jeżeli oba elementy garderoby są w tym samym kolorze, ale np. jeden we wzór, lub widać różnicę i wygląda ona na celową, to może to wyglądać bardzo dobrze. Czyli: garnitur navy i krawat navy to nie jest błąd, można to zrobić świetnie, można nieciekawie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja calkiem często nosze granatowe garnitury i granatowe krawaty - z grenadyny i jedwabne we wzorki. Lubie takie spokojne kombinacje, ale, aby uniknac monotonii i "kolejarskiego" looku, nosze koszule w paski, kratke, mieszam poszetka. Nadal jest dosc spokojnie, ale nie ma monotonii (przynajmniej w moim odczuciu :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być faktycznie w tym samym kolorze krawat musiałby być zrobiony z wełny. Jedwab już daje subtelną różnicę.

Poza tym na pogrzeby zaleca się czarny krawat i do niego szary/granatowy/grafitowy/czarny garnitur, więc nie panikowałbym.

 

Do tego krawat i garnitur w tym samym kolorze to może być niezły sposób na pacyfikację stylistycznie wariackiej koszuli.

 

BTW - kiedyś Szarmant we wpisie ślubnym rekomendował muchę wykonaną z tego samego materiału co garnitur. Moim zdaniem jest to rozwiązanie przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też wełny z połyskiem, o tych z dodatkiem jedwabiu nie wspominając. Samemu mam czasem wątpliwości i faktycznie wzorzysta (krata/paski) koszula nieźle maskuje ewentualne zbieżności. Do gładkiej białej albo błękitnej raczej bym odradzał. 

 

A z innej beczki - ja jakoś szarego garnituru na pogrzebie nie widzę. Chyba że mówimy o bardzo ciemnej szarości wpadającej w grafit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łączę często garnitur w żabie oczko z grenadyną fina w bardzo zbliżonym odcieniu granatu. Moim zdaniem wygląda to dobrze (bo delikatnie trójwymiarowa grenadyna bardzo dobrze uzupełnia podobnej wielkości dwuwymiarowe oczka, przez co krawat wygląda trochę jak wersja 3D garnituru), choć może faktycznie nudno.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.