Jump to content

Delikatne czyszczenie garnituru


PiotrSM
 Share

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Przejdę od razu do rzeczy: ostatnio kupiłem czarny garnitur w szarą kratę. Był nowy i ani razu w nim nie chodziłem. Zostawiłem go w firmie na wieszaku na 3 dni, kilka pomieszczeń dalej był remont i wybijano jakąś ścianę. Więc trochę pyłu przedostało się do mojego pokoju i na górną część mojego garnituru. Niezbyt fajna sytuacja ale potrzebuję dobrą pralnię, która mi będzie w stanie go trochę odświerzyć. Bo ten osad z pyłu niestety widać. Nie chcę oddawać do jakiejś sieciówki-pralni bo to dość drogi garnitur, ale tez zależy mi na firmie, która zrobi to jak najbardziej delikatnie bo garnitur jest totalnie nowy, a wiadomo, że je najlepiej prać jak najrzadziej. Wiem, że były już takie, podobne posty, ale dawno i szukam czegoś z teraz i konkretnie w opisanym celu.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja w podobnej sytuacji odkurzyłem wiszącą marynarkę odkurzaczem. Nie pamiętam już której szczotki użyłem, ale efekty były zadowalające. Dopiero po takim odkurzaniu zaniósłbym EWENTUALNIE do pralni.

U mnie jest nawet takie ustawienie mocy w odkurzaczu "do firan" czy tam "do zasłon". Jeśli Twoje szczotki Twoim zdaniem nie są dostatecznie delikatne, może obwiń delikatnym i przewiewnym materiałem.

Zaznaczam, że piszę na podstawie własnych doświadczeń, nie jestem ekspertem i nie znam się na sposobach czyszczenia stosowanych w pralniach, ale wydaje mi się, że oni piorą wodnie lub chemicznie. Odkurzanie wydaje mi się lepszym pomysłem na pozbycie się pyłu z garnituru.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Też odkurzyłem odkurzaczem, ale mimo wszystko chyba ten kurz dalej gdzieś tam trochę jest. Jak ktoś ma zdjęcie jak wygląda taka odpowiednia do tego celu szczotka do odkurzacza to poproszę. Bo użyłem takiej średnio nadającej się i robiłem to bardzo delikatnie więc szukam czegoś lepszego

 

Chodzi o pralnie oczywiście w Warszawie

Link to comment
Share on other sites

Udaj się do pierwszej lepsżej pralni i poproś o oczyszczenie sprężonym powietrzem. Każda sieciówka ma na wyposażeniu "pistolet", który jest pomocny przy usuwaniu pewnych zabrudzeń powierzchniowych. Powinno pomóc. Ważne abyś powiedział co i jak chcesz oczyścić.

 

Udałem się już dawno do pierwszej lepszej pralni i pani mi powiedziała, że jedyne co mogą mi zaoferować to pranie w pralce. Nie pisałbym tego bez sprawdzenia w pralni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.