Skocz do zawartości

Gdzie odpoczywamy...


Paul

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy z nas pracuje ,czy prowadzi firme czy sie jeszcze uczy, kiedys jednak wybiera sie na urlop.

Chciałbym poznac Wasze ulubione miejsca w których odpoczywacie czy bawicie sie /w zaleznosci od tego kto co lubi :D /,byc moze niektórzy z nas jeszcze nie odwiedzili niektórych zakatków swiata,wiec wasze opinie byc moze pomoga dokonac im wyboru.

Sam jako ze w Polsce praktycznie jestem przelotem,bardzo chetnie odpoczywam na urlopie w Kazimierzu Dolnym na Wisla.

Najczesciej biore tydzien urlopu i spedzam tam Sylwestra.Moge polecic hotel Dwa Ksiezyce,duze piekne pokoje,blisko do deptaka nad Wisla,i niezapomniany barman w restauracji.Rowniez Hotel Villa Bohema ,tez ma swoje uroki..Rowniez oprocz Kazimierza,Zakopane....rewelacja,kuchnia,pokoje,super basen,malo osob,dyskretnie..Hotel Crocus..tam najczesciej odpoczywam latem,i oczywiscie niezapomniana Swiniarnia..na Krupowkach.

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1. Okolice Bazylei nad Renem, to mój mały raj i prywatna ostoja spokoju. Do najbliższego sąsiada/drogi >10km, cisza, natura.

Opcja 2. Żeglowanie na jachcie

Wakacje wyjazdowe na chwilę obecną nie interesują mnie niemal całkowicie, moja praca związana jest z licznymi podróżami w chwilach odpoczynku chcę zapomnieć o walizkach, upływie czasu i współczesnym zabieganym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwierzęciem miejskim (jak szczur czy gołąb :D) i dlatego lubię pojechać gdzieś pozwiedzać. Rok temu z rodzicami zrobiliśmy tour Sztokholm - Helsinki - Petersburg.

Oprócz tego z kolegami z liceum staramy się co roku w jakiś wrześniowy weekend pojechać gdzieś w góry. Z reguły jeździliśmy w Masyw Śnieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce najchętniej odpoczywam nad granicznym Bugiem, nad morzem to Chałupy, Rowy, Dębki ale jedynie poza sezonem oraz zeglujac po mazurskich jeziorach. Z zagranicznych wypadów najbardziej podobało mi się na Mauritiusie, w Wietnamie oraz w Szwecji.

Miejsca które omijam szerokim lukiem to Krakow, Zakopane, Szklarska Poreba, kraje arabskie, największe stolice i Indie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie kraje arabskie fascynują, planuję za rok podróż do Libanu, Izraela i Jordanii. Poza tym bardzo lubię Turcję, Egipt, chociaż ten ostatni trochę mniej. Ludzie tam są wspaniali (jedynie w Egipcie właśnie bywa z tym różnie), kultura zupełnie inna. choć przypominająca w wielu elementach kulturę staropolską. Bardzo odpowiada mi tez arabska kuchnia.

Z krajów mało uczęszczanych polecam Czarnogórę - w zasadzie każdemu. Malowniczo położone mariny dla pływających jachtami, luksusowe hotele, kasyna i piękne plaże na wybrzeżu, a także świetne szlaki wędrówkowe i gościnni ludzie w całym kraju dla zwolenników budżetowych wakacji poza miastami. Kraj na wskroś słowiański - podstawą dyskusji z autochtonami jest butelka rakii, w Czarnogórze mimo protestów Unii Europejskiej oficjalną walutą jest euro. Spędziłem tam na szlaku trzy tygodnie i zamierzam tam wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.