Skocz do zawartości

[Bygdgoszcz-Toruń] Pracownia Derred


meridian

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może wie któryś z Panów coś na temat firmy Derred, która ma swoją główną pracownię w Bydgoszczy, a także oddział w Toruniu? 

 

derred.pl

 

Odwiedziłem niedawno oddział toruński. Ubrania z wieszaka nie były najlepszej jakości. Pani, z którą miałem przyjemność rozmawiać na wieść, że rozważam uszycie garnituru miarowego, zaprowadziła mnie do piwnicy, gdzie mieści się pracownia i zaczęła traktować z nieco większym zaangażowaniem inaczej. 

 

Ubrania w pracowni będące na wykończeniu prezentowały się nieźle. Można wybierać spośród kilku tysięcy próbek naturalnych tkanin zagranicznych firm, których kilka nazw zabrzmiało znajomo in plus. Można oczywiście szyć na włosiance, natomiast nie podejmują się szycia z powierzonych tkanin. Krawiec niestety był nieobecny, natomiast pani ekspedientka oczywiście zapewniała, że mogę mieć wszystko, czego dusza zapragnie. 

 

Jeśli chodzi o ceny, zdają się kształtować na całkiem rozsądnym poziomie, choć jak się obawiam będą rosły proporcjonalnie do tego, "czego dusza zapragnie".

 

Chciałem spytać się, czy ktoś miał bezpośrednio lub pośrednio do czynienia z tą pracownią i czy warto jej zaufać? Chciałbym uszyć garnitur ślubny, więc nie mogę pozwolić sobie na partactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem tam do przeróbek dwa garnitury - przeróbki polegały w jednym z nich na skróceniu i zwężeniu rękawów i spodni oraz zmian kosmetycznych w linii pleców, w drugim dorobienie brustaszy, dorobienie imitacji dziurek na guziki przy rękawach i wszyciu dostarczonych przeze guzików -  z efektu tych zmian byłem bardzo zadowolony, wszystko zrobione prawidłowo. Gdybyś trafił na krawca (właściciela), to zapewne przywitałby Ciebie jakimś rodzynkiem w stylu uderzanie guzikami o zęby co przytrafiło się nie tylko mi i trochę zniechęca kogoś z większym doświadczeniem w tych sprawach niż przeciętny klient, który chce uszyć marynarkę (efekt jest odwrotny od zamierzonego). Widziałem garnitury, smokingi na żywo i o ile odszycie jest ok, o tyle cała "stylistyka" i linie nie w moim guście. Osobiście wolałbym kupić garnitur w SS i oddać do ewentualnych przeróbek, niż płacić w tym miejscu za bespoke - możliwe, że takie rozwiązanie na ślub byłoby pod każdym względem lepsze.

 

Dlatego mam mieszane uczucia i chyba więcej namieszam, niż pomogę, bo skorzystałem z usług i byłem bardzo zadowolony, ale nad szyciem miarowym zastanowiłbym się dwa razy lub odwiedził pracownie z dokładnym planem - co, gdzie i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę (ku przestrodze) tego wątku:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1455-bydgoszcz-der-red-koszula-mtm/

 

Komuś, kto potrafi tak straszliwie spartaczyć uszycie zwykłej koszuli (pomijam już wątpliwą urodę, a piszę o samym dopasowaniu) nie powinno się powierzać szycia garnituru, tym bardziej jeżeli ma to być garnitur na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje!

 

Cóż, trochę mnie zmroziło. Być może zatem dobrym pomysłem będzie dorzucić paręset złotych i uszyć coś w Warszawie bądź Krakowie, ponieważ często tam bywam. Wygląda na to, że choćby pan Tadeusz Górka z Krakowa lub Józef Błoński z Warszawy szyją niewiele drożej, a mają w zasadzie samych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.