Skocz do zawartości

rozmiar buta - czy jestem "skazany" na bespoke?


aquili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Forumowiczów jako nowy użytkownik forum. Swą przygodę chciałbym zacząć od pewnej zagwozdki. Mam problem z dopasowaniem butów. Podczas gdy tenisówki czy sztyblety nie stanowią większego problemu, to pojawia się on wraz ze wzrostem formalizmu. Od kiedy pamiętam miałem problem z odpowiednim dopasowaniem butów formalnych- albo były za długie, albo za wąskie. Krótko mówiąc, zawsze miałem problem z tym, że stopa była za szeroka, przy używaniu pojawiały się jej otarcia, odciski itp. Własnoręczne (i własnooczne) mierzenie przy pomocy wydruków z shoepassion powiedziało, że nie dość, że jedną stopę mam dłuższą od drugiej, to jeszcze ta krótsza jest nieco szersza, niż przedstawiona tam norma. Dopiero co skończyłem studia i teraz powiedziałem sobie enough is enough i postanowiłem zadbać o to, by mieć kilka par eleganckich ale i w końcu wygodnych butów, w których w końcu będę spędzał 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu... Wcześniej, jako że nie chciałem obarczać rodziców nadmiernymi wydatkami, używałem głównie butów z niższej półki, m. in. gino rossi itp., i oksfordki czy podobne typy potrafiły sprawić mi niezłe katusze. Jeśli chodzi o wymiary stóp, to (bazując na miarkach shoepassion właśnie), to: prawa stopa: dł 28,7 cm; szer. ok. 11 cm; lewa stopa: dł 27,8 cm, szer. ok 11,5 cm.

I tu pojawia się pytanie:

Czy buty lepszych marek mają modele, które będą na mnie pasowały? I czy możecie polecić salony, w których bez większego problemu można je przymierzyć, albo sklepy internetowe, w których nie ma problemów ze zwrotami? Czy też może jestem poniekąd skazany na buty na miarę? Chciałbym nabyć kilka par, a kilka butów "na miarę" leży niestety poza moim obecnym zasięgiem.  Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z tego co widzę to masz różnicę całego rozmiaru między lewą a prawą stopą. Nie ma na świecie butów, które będą na Ciebie pasowały jako para.

Jedyna opcja to kupowanie dwóch par butów w tęgości G i dobieranie po jednym z każdej pary. Czyli każda para butów będzie Cię kosztowała 2x tyle co normalnie.

Określ na ile Cię stać maksymalnie za jedną parę butów, podziel przez dwa i w tym przedziale cenowym szukaj butów. Jak określisz tą kwotę to idź do wątku ku temu przeznaczonemu i poproś o radę jakie klasyczne buty za ta cenę jesteś w stanie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał do sklepów typu klasycznebuty / shoepassion, opisał swój problem i poprosił o podpowiedź, które buty nadają sie z ledwością na stopę o wymiarach 11,5 x 28,7. Myślę, ze dobre buty trochę sie dopasuja do kształtu poszczególnych stóp.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie jeśliby się odezwać bezpośrednio do firm które produkują dobre buty może uszyliby parę w różnych rozmiarach... Nie raz słyszałem na forum że po zamówieniu ludzie czekają miesiąc na realizację zamówienia. To oznacza że producent nie szyje ich masowo tylko osobno na każde zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się trudne zredukowanie wkładką o cały jeden rozmiar... dobrze wiedzieć.

Ciekaw jestem jaką wkładkę użyć żeby na tyle podnieść stopę by nie latała w bucie, z drugiej strony by but dalej trzymał dobrze podniesioną piętę.

@aquili daj znać jeśli uda Ci się z sukcesem dobrać odpowiednią wkładkę. Chętnie poczytam jakie będą wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.