Jump to content

Podeszwa Dainite i ścieranie nosków


Heathcliff
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem butów z podeszwą Dainitową: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=4018

Mam jednak pewne wątpliwości. Chodzi o to że bardzo ścieram czubki butów. Wydaje się że problem dotyczy tylko butów skórzanych, otóż nie. Te buty mają szew idący bezpośrednio na powierzchni podeszwy, a przynajmniej tak mi się wydaje. Boję się, że szybko uszkodzę szwy na podeszwie. Mam berwicki z gumową podeszwą i szwami również na zewnątrz, musiałem je podzelować bo już od pierwszego wyjścia szwy były poszarpane. 

W tych butach G&B https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-william-botki-sznurowane-brazowy-gb612d002-o12.htmlwidać że przy podeszwie gumowej jest możliwość schowania szwu w rowku.

 

Co myślicie na ten temat? Szczególnie zależy mi na opinii osób które również ścierają czubki i mają buty na podeszwie Dainitowej.

Link to comment
Share on other sites

Miałem trzewiki Markowskiego z podeszwą Dainite. W czwartym sezonie użytkowania podeszwa rozwarstwiła się na czubku, a przyczyną było chyba właśnie przetarcie szwów. Mogłem to jeszcze naprawić, ale cholewki były nieodwracalnie zniszczone przez sól (wtedy jeszcze nie umiałem zabezpieczyć), trzewiki zostały więc jak dotąd jedynymi "dobrymi butami" których się pozbyłem.

Link to comment
Share on other sites

Też szybko zcieram czubki w butach na skórzanej podeszwie. Dlatego mam całkiem sporo na Dainite lub większość zeluję. Szwy w Dainite też są prowadzone w kanale - mniej odzanaczającym się niż w skórzanych, ale jednak. Spojrzałem właśnie na najstarsze z nich - Loake. Szwy są nienaruszone. Te Herringi robi Barker (Barkery też sprawdziłem - OK), więc raczej bym się nie obawiał.

 

EDIT:

zacząłem oglądać wszystkie swoje buty na Dainite i faktycznie - ostatnie - Loake Kempton mają szew jakby nie w kanale, a mocno zaciśnięty, powodując wciśnięcie nici w gumę... i tutaj rzeczywiście szwy są już trochę "chropowate" :/

 

P.S. Z ciekawości: jakie berwicki na gumowej podeszwie zelowałeś? Danitie? o.O

Link to comment
Share on other sites

@Twardy82 Berwick 317, bieżnik był daleko od krawędzi podeszwy że szwy się wycierały. Więc albo powinni trzymać je w rowku albo bieżnik doprowadzić do granicy szwu... mam nadzieję że za rok jak będę polował na czarne 242 to poprawią tą sprawę. A w moich 317 szewc24.pl musiał usunąć bieżnik i nałożyć porządną zelówkę. But przez to wygląda toporniej ale szwy są bezpieczne. Wolałbym unikać zelowania kiedy podeszwa jest z tworzywa sztucznego...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozwolę sobie odkurzyć wątek. Miałem pisać w temacie o butach Berwick, ale to chyba lepsze miejsce.

W ostatnim czasie nabyłem pierwsze buty GYW - Berwick 242. Jako, że mam je od niedawna, miałem je dotychczas na nogach cztery razy (droga na uczelnię i z powrotem, łącznie ok. 13 km). Dziś zdecydowałem się pokazać Wam aktualny stan podeszwy. Chciałbym zapytać, czy normalnym zjawiskiem jest tak szybkie ścieranie się nosków i co ewentualnie zrobić, aby bez obaw używać butów dalej, ponieważ martwi mnie dość szybkie przecieranie się szwów.

IMG_2363.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.