Jump to content

[KRAKÓW], Sklep Bławatny - Tkaniny Ubraniowe


Fingor
 Share

Recommended Posts

Adres: ul. Starowiślna 45

Udało mi się odnaleźć w Krakowie kilku krawców, u których ceny za igłę są w zasięgu każdego z forumowiczów. Mowa tu m.in. o panu Górce, resztę postaram się wymienić chociaż z nazwiska i adresu oraz opisać wrażenia po wizycie w zakładzie. Rzecz jednak w tym, że wszyscy co do jednego szyją wyłącznie z materiałów powierzonych - nie wiem, czy poza Turbasą ostał się w Krakowie choć jeden krawiec oferujący w pracowni tkaniny z próbników. Wyruszyłem więc w poszukiwaniu sklepów z tkaninami. Dopiero dziś udało mi się trafić na adres, który wart jest wymienienia, ale do rzeczy.

Sklep znajduje się w niemałym lokalu na parterze kamienicy przy Starowiślnej, na odcinku między Wisłą,a ul. Dietla. Właściciele opuszczają go jednak w przyszłym miesiącu, przenoszą się na ul. Warmijską 1 (Krowodrza, okolice Akademii Pedagogicznej). Jak sugeruje nazwa, znajdziemy tam prawie wyłącznie tkaniny na ubrania. Nie znam całego asortymentu, z ulotek wynika, że mają spory wybór jedwabi i lnów. Mnie przede wszystkim jednak interesowały wełny garniturowe, i nie zawiodłem się. Sklep zaopatrzony jest naprawdę dobrze, jak na polskie warunki. na oko około 30-35 różnych włoskich wełen, czystych bądź z domieszką jedwabiu lub kaszmiru. Jakość naprawdę dobra, choć nie jestem w stanie podać nazwy tkalni - nie miałem czasu się dopytywać. Ceny o ile dobrze pamiętam 140-240 zł za metr. W sezonie jesienno-zimowym podobno spory jest wybór tweedów, od 120 zł za metr. Pan wspomniał coś również o bawełnach i lnach przeznaczonych na marynarki, ale ponownie - nie miałem czasu się dopytać.

Podsumowując - jest to najlepsze chyba miejsce na kupowanie materiału garniturowego w Krakowie. W innych sklepach udało mi się znaleźć pojedyncze kupony wełen z tkalni z Bielska (na Zwierzynieckiej czeka kupon pięknej szarej bielskiej wełny, w sam raz na garnitur - przy moich 194 cm i mocnej budowie brakłoby ok. 0.3m). Na Starowiślnej także ciężko o większe kupony, jednak na początku maja ma się pojawić nowa dostawa.

Link to comment
Share on other sites

milanex przy focha na kraszewskiego znasz? co do krawca z materiałem - robert badura, ul. garncarska 3/3 chyba. jak się idzie studencką, mija V Liceum po lewej, to po dojściu do końca ulicy na prawo. stoi na ulicy reklama, taki stojaczek /\.

Link to comment
Share on other sites

milanex przy focha na kraszewskiego znasz? co do krawca z materiałem - robert badura, ul. garncarska 3/3 chyba. jak się idzie studencką, mija V Liceum po lewej, to po dojściu do końca ulicy na prawo. stoi na ulicy reklama, taki stojaczek /\.

kset, czy szyłeś już coś u Pana Badury?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 months later...

Sklep Bławatny na dzień dzisiejszy mieści się przy ul. Warmijskiej od strony Pochorążych. Mogę jeszcze z własnego doświadczenia polecić wyżej wymieniony Milanex przy Focha (hurtownia) lub Filipa (sklep detaliczny) oraz Matex przy Wadowickiej 5 (hurtownia, ale sprzedają też w detalu) - współpracuję z nimi od 20 lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.