Skocz do zawartości

Sterkowski- manufaktura czapnicza i kapelusznicza


Adam Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

dryfując w odmętach allegro natrafiłem na wymienioną w temacie firmę. Pomijając kapelutki, oferta wydaje się bardzo interesująca. Moje pytanie do Was, czy korzystał ktoś z usług ww. firmy i podzielił by się opinią, albo ma jakieś bliższe informacje odnośnie jakości produktów. 

Z poważaniem, 

AP

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich kaszkiet (zdjęcie do znalezienia w listopadowym CMDNS). Jakościowo, ani stylistycznie szału nie ma, z drugiej strony oferta rynku też nie jest zbyt szeroka, wiec traktuję go "póki nie znajdę czegoś, co naprawdę mi się spodoba".

Zamówiłem również od nich fedorę i zwróciłem: sztywna, o niepasujących mi proporcjach. W małym odstępie czasu mierzyłem Borsalino i różnica była powalająca, niestety w cenie także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kaszkiet

http://www.sterkowski.pl/flat-ivy-gatsby-caps/128-angielka-lniana-kanwa.html

fedorę

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/225-corleone-fedora-marengo.html

i trillby

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/177-trilby-lniane-morelowe-opasanie.html

Zdecydowanie nie jest to pierwsza liga, ale biorąc pod uwagę cenę trudno oczekiwać cudów.

Kaszkiet sprawuje się doskonale, nie oszczędzałem go (wielokrotnie nosiłem złożonego w torbie), nosiłem go w czasie upałów i doskonale spełnił swoje zadanie (dodam, że jestem łysy). Na początku był sztywny, ale "ułożył się", bardzo przewiewny. Jakość wykonania zdecydowanie nie powala, podobnie jak w przypadku kapeluszy.

Trillby, ponieważ jest lniany, żeby trzymał formę musi być podklejony, a to bardzo ogranicza cyrkulację powietrza i powoduje, że jest sztywny. 

Fedora jest zrobiona z sukna wełnianego więc również jest na jakiejś klejonce, więc również jest sztywna.

 

Dla porównania mam także kapelusz firmy Polkap i różnica jest kolosalna na korzyść Polkapu. 

 

Krótko mówiąc, jeżeli ktoś oczekuje eleganckiego kapelusza, który będzie wyglądał i "zachowywał" się tak jak kapelusze bohaterów serialu Mad men, Sterkowski nie jest dla niego. Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z kapeluszami i nie jeszcze nie wie czego chce, jak będzie się w nich czuł i czy to w ogóle dla niego, a na próbę nie chce wydawać ponad 200pln, Sterkowski, moim zdaniem, to propozycja warta zainteresowania. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu natrafiłem również na allegro na Sterkowskiego i zastanawiałem się czy nie kupić kaszkietu od nich albo innej czapki z kolekcji zimowej.  dzięki za opinie. Z pewnością będę jeszcze odwiedzał ten wątek  8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam od nich ten lniany kaszkiet i na lato mogę spokojnie polecić. Wykonanie faktycznie przeciętne, ale swoją rolę spełnia - chroni przed słońcem i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Zakładałem go latem w zasadzie codziennie i do tej pory trzyma fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.