Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze butów.


wawrzluk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Korzystając z okazji chciałbym się przywitać. Na forum jestem nowy, chciałbym zakupić pierwsze, porządne buty. Szukam formalnych, czarnych, na okazje typu rozmowa o pracę. Fajnie by było, gdybym buty te mógł założyć do mniej oficjalnego stroju, ale to nie warunek. Mój wybór padł na Yanko. Spodobał mi się szczególnie ten model http://patine.pl/yanko-style-201-goodyear-welted.html, ale może lepszym wyborem na pierwsze tego typu buty będzie coś w tym stylu? http://patine.pl/yanko-style-433-goodyear-welted.html Proszę również o pomoc w doborze rozmiaru. Wg tabeli rozmiarowej patine.pl najodpowiedniejszym byłby chyba 9,5/10(UK). Lewa stopa jest 3/4mm krótsza. Może ktoś ma doświadczenie w doborze rozmiaru butów tej marki? Załączam mam nadzieję niezbyt pokraczną karykaturę mojej stopy. Wszelkie myśli, opinie, doświadczenia mile widziane. Dziękuję

post-6349-0-20186600-1421353497_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że kopyto 915 jest bardzo smukłe - buty są bardzo dynamiczne i pięknie wyglądają, ale zepsujesz efekt, jeśli się okaże że na nodze leżą z maksymalnie rozwartą przyszwą.

 

I teraz tak - jeżeli nie masz szerokiej stopy, to je zawiążesz i nawet jeśli od razu przyszwa się nie zejdzie, to stanie się tak z czasem. Skóra na cholewce pracuje i gdzieś na styleforum przeczytałem - choć nie wiem ile w tym prawdy - że im mniej jest szwów, tym bardziej elastyczny but i łatwiej się dopasowuje do stopy. Lotniki więc są dobrym rozwiązaniem.

 

Bezpieczniej jednak byłoby wziąć model 549, w kolorze czarnym oczywiście. Naturalnie tylko wtedy, kiedy możesz poczekać trochę na buty, bo na patine nie mają czarnej wersji dostępnej od ręki.

 

Jeśli chodzi o rodzaj - 90% ludzi powie Ci, żebyś w pierwszej kolejności na wspomniane okoliczności brał wiedenki (oksfordy); np. te: http://patine.pl/yanko-style-433-goodyear-welted.html

 

Ja natomiast osobiście jestem wielkim fanem lotników i estetycznie podobają mi się bardziej od klasycznych oksfordów, więc wolę je. Do tego stopnia, że jak kiedyś zamówiłem właśnie model 433, to w ostatniej chwili zrezygnowałem z nich i podmieniłem właśnie na 201.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem, mierzę obwód od najszerszych, haluksowych kości, pod lekkim skosem? Wychodzi jednak na to, że mam stopę-łopatę, 26cm obwodu na stopie stojącej przy tej długości to chyba bardzo dużo. Jest szansa wcisnąć się w kopyto 961 jak w modelu 541? Patrząc w tę tabelkę powinienem na szerokość celować w 10,5, ale wtedy but będzie za długi. Gubię się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.