Jump to content

Mucha do wykładanego kołnierza i smokingu


siwy24
 Share

Recommended Posts

Witam!
Jestem na etapie zakupu smokingu. Pytanie jest następujące: chciałbym kupić jakiś kołnierzyk standardowy, lub po prostu kołnierzyk wykładany i muchę, oczywiście, wiązaną. Pytanie jest tylko następujące: czy na kołnierzyku dozwolone jest ukazanie "spinacza" łączącego obydwie części, czy będzie to faux-pas?

Link to comment
Share on other sites

O nie mi właśnie chodzi, po prostu używam swoistej nomenklatury - tylko pytanie natury technicznej, może się wygłupię - takie guziki się przeszywa do koszuli plisowanej na spinki, czy da się nabyć na rynku już taką od razu wykonaną, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć? Nie mówię tu o koszuli szytej na zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką Otto Hauptmanna kupioną w Próchniku - bawełna two ply, dobra jakość wykonania, kołnierz klasyczny. W zasadzie ze sklepów stacjonarnych tylko tam takie widziałem, ale jakoś szczególnie się nie rozglądałem. W większości sklepów w ramach formalnej koszuli do smokingu znajdziesz po prostu takie z krytą plisą, co samo w sobie nie jest błędem.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, proponuję uszyć sobie taką koszulę do smokingu, na miarę. Można sobie wybrać rodzaj tkaniny o odpowiednim splocie: twill, poplin, pin point, Oxford. Wybrać kołnierzyk, który najlepiej pasuje do owalu twarzy, mankiety. Gotowa koszula jest przygotowana pod spinki smokingowe , dwie większe do mankietów i cztery mniejsze zamiast guziczków. Szczególną uwagę należy zwrócić na odległość między dziurkami do spinek, ponieważ jest ich cztery a reszta to zwykłe guziczki, których nie powinno być widać. Osobom wysokim i wybierajace spodnie biodrowe, jeden ze zwykłych guzików może "wychodzić" ze spodni nad rozporkiem, co nie wygląda dobrze ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.