Skocz do zawartości

Zmagania z koszulą


Agnieszka_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

 

Z powstawaniem odzieży trochę wspólnego mam, jednak moje umiejętności kończą się na odzieży damskiej. Najważniejszy klient, czyli mój osobisty mężczyzna zapragnął koszuli. W celu spełnienia tej zachcianki życie straciło już kilka metrów tkaniny. Ta ofiara pozwoliła mi zapoznać się z  konstrukcją form tej części garderoby. Przeszliśmy drogę od czegość, co przypominało fartuch rzeźnika do czegoś, co koszulę przypomina.

 

I nastał taki moment, w którym absolutnie nie radzę sobie ze szczegółami. Czy mogę w tym miejscu pokazywać kolejne próby w celu otrzymania stosownej krytyki? Mam na myśli próby nie tylko w postaci gotowych koszul, gdyż do nich jeszcze daleko, ale przede wszystkim próby w postaci wstępnych przymiarek.

 

Pozdrawiam Agnieszka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jeden z kadłubków. Tkanina jest okropna, ale to tylko testy, które lądują po wszystkim w koszu. Wiem, że mój model jest asymetryczny, jednak to będzie moim zmartwieniem dopiero po ogarnięciu ważniejszych spraw. 

 

Teraz moje wątpliwości dotyczą rękawów i ramienia.   Ogólnie mam obawy, że moje oko stara się doprowadzić koszulę męską do damskiej. W damskiej taka długość ramienia i tak nisko osadzony rękaw byłyby niedopuszczalne. Zmarszczki na rękawach byłyby kolejną katastrofą. Dlatego ciężko jest mi ocenić przy pierwszej męskiej próbie ile jeszcze powinnam korygować. Szczególnie, że patrząc na zdjęcia koszul prezentowanych na forum lub na blogach niektórych użytkowników widzę te mankamenty (może w mniejszym stopniu niż poniżej) i czytam, że koszule leżą super. Dlatego liczę na opinię o tym, ile według sprawniejszego męskiego oka skrócić ramię, czy poprawiać szablon rękawa pozbywając się pionowych zmarszczek/załamań. 

 

Na mankiety i kołnierzyki przyjdzie jeszcze czas, dlatego proszę pominąć milczeniem mały podkrój, czy szerokie rękawy bez wykonanych zakładek, mankietów itd.

 

post-5867-0-44074800-1410792226_thumb.jp

post-5867-0-19613500-1410792227_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W sumie ten cytat, z podanej przez qwertasdf strony, "Ramię powinno kończyć się w ostatnim poziomym miejscu mięśnia naramiennego." odpowiada na moje pytanie. Czyli będzie to tak jak napisał Mosze kilka centymetrów wyżej. To sporo, bo już i tak skracałam to ramię znacznie.

 

Co do długości rękawów, dziękuję za wskazówki, przydadzą się jak już będę na takim etapie. W chwili obecnej daleko mi jeszcze do przejmowania się długościami.

 

Co do mierzenia modela, to na podanej stronie zdejmowanie miary jest raczej wskazówką dla kupującego koszule. Aczkolwiek wskazówki też są przydatne. Modela mam zmierzonego raczej dobrze, a za szeroka koszula jest efektem moich eksperymentów z luzami odzieżowymi, tym razem dość sporymi.  Następny szablon przygotuję na bardziej dopasowany model.

 

Muszę przyznać, że chociaż kadłubki wychodzą mi jeszcze bazarowe ;-) to całkiem przyjemna jest praca nad szablonami męskimi, dlatego niebawem wrócę tu z następnym koszulowym potworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.