Skocz do zawartości

[WARSZAWA] ceny - ranking orientacyjny (przedziały)


hakobola

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Chciałbym zorientować się w przedziale cenowym w Warszawie, ogólnie ujmując rynku bespoke - krawców. Aktualnie interesuje mnie zagadnienie szycia samej marynarki, ale zakładam, że dobrze byłoby zrobić takie przedziały (oczywiście zakładając, że klient przychodzi z zewnątrz pierwszy raz, bo zasady działania i uznaniowości rzemieślników są wiadome). Nie mam doświadczenia w temacie, a nie interesują mnie niesprawdzone informacje. Byłbym zobowiązany za pomoc. Wydaje mi się, że taka "wyjściowa" lista/ranking cenowy pomogłyby każdemu szukającemu nowego krawca (najpierw ustala się budżet, potem szuka opinii na forum). Jeśli mój tok rozumowania jest zły, coś pomija etc. proszę o odp. admina i ew. skasowanie tematu. Aktualnie szukam relatywnie taniego krawca dla klienta, ale lada moment będę szukać krawca dla siebie, pod garnitur ślubny - w obu przypadkach taka lista bardzo bymi pomogła, nawet przy zupełnie orientacyjnych cenach.

 

Pozdrawiam serdecznie,

JW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja doskonale o tym wiem, natomiast moznaby chociaz przyjac jakies SZEROKIE przedzialy, zreszta clue jest takie by wiedziec mniej wiecej, do kogo kierowac swoje kroki i pytania. Przykładowo standard: od ceny x do y, standard plus: od ceny z do ż, standard high end: od ceny xxx do zzz. Wtedy de facto konkretów brak, a znacznie ułatwia ludziom zycie... chyba, ze pominac widełki i po prostu zrobic klasyfikacje bez nich. Przynajmniej wiedzialbym gdzie dzwonic i grzecznie pytac o widełki samego krawca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat z całym szacunkiem - wielokrotnie przeglądałem przewodnik miejski i nie dodałbym tematu, gdybym uznał go(przewodnik) za pomocny w tym momencie. A przez awersję krawców do cen jako takich i poszanowania tejże awersji przez użytkowników domyślanie się jest co najmniej trudne. Co więcej dodzwonić się najczęściej do krawców "wziętych" trudno. Odnośnie podlinkowań - widziałem, jednakże nie są to krawcy z przedziału, który mnie interesuje, a Ci z interesującego zapewne nie mają nawet stron internetowych i zostaje poczta pantoflowa (lub właśnie forum, które temu służyć powinno;O) - to troche jak różnica między Kielmanem i Januszkiewiczem a Wielądkiem... proszę albo o pomoc albo autorytarne jej odmówienie i tyle, wtedy zacznę zabawę w wydzwanianie na ślepo i przestanę wierzyć w sens forów internetowych, ale whatever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hakobola

Nie chodzi mi o to, że założyłeś temat. W przewodniku można znaleźć ceny usług u kilku krawców, z których korzystali koledzy oraz dane kontaktowe.

Wkleiłem Ci również dwa linki z cennikami, o których wiem, że są. Według mojej wiedzy wyznaczają one raczej górny pułap.

A z cenami poszczególnych zamówień to bywa tak, że u tego samego krawca w zbliżonym okresie (w ciągu 2-3 miesięcy) dwaj różni forumowicze, niezależnie, otrzymują różne ceny. Co więcej może mieć to jak najbardziej racjonalne uzasadnienie. Stąd też pewna niechęć do dzielenia się tą tajemną wiedzą bo zdarzały się różne niesnaski na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat

 

Po 1-sze dzięki za szybki odzew.

Wracając do sedna - ja wszystko rozumiem, jednakże niesnasek nie toleruje i prowokowac nie zamierzam. Pomoc znalazłem u jednego z użytkowników, który bez problemu podzielił się ze mną wiedzą tajemną w formie widełek za same spodnie i całe garnitury dwuczęściowe. Różnice w cenach dla klientów są zrozumiałe, stąd prośba była o WIDEŁKI. Nie oczekuję cudów ;-) ubolewam jednak, że sprawa tak się ma - jestem przekonany, że brak klarowności skutkuje mniejszym zainteresowaniem u ludzi, którzy muszą liczyć się z budżetem i nie mają "musu" by kupić garnitur czy jakąkolwiek inną część garderoby bespoke.

 

btw. @el-biczel wybacz, że staram się oszczędzać czas i jak najszybciej wracać z informacją do klienta. Ciebie personalnie już o nic na forum nie poproszę, masz moje słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat

 

Po 1-sze dzięki za szybki odzew.

Wracając do sedna - ja wszystko rozumiem, jednakże niesnasek nie toleruje i prowokowac nie zamierzam. Pomoc znalazłem u jednego z użytkowników, który bez problemu podzielił się ze mną wiedzą tajemną w formie widełek za same spodnie i całe garnitury dwuczęściowe. Różnice w cenach dla klientów są zrozumiałe, stąd prośba była o WIDEŁKI. Nie oczekuję cudów ;-) ubolewam jednak, że sprawa tak się ma - jestem przekonany, że brak klarowności skutkuje mniejszym zainteresowaniem u ludzi, którzy muszą liczyć się z budżetem i nie mają "musu" by kupić garnitur czy jakąkolwiek inną część garderoby bespoke.

 

btw. @el-biczel wybacz, że staram się oszczędzać czas i jak najszybciej wracać z informacją do klienta. Ciebie personalnie już o nic na forum nie poproszę, masz moje słowo :)

 

Ja zawsze byłem zwolennikim publicznego podawania cen. Krawcy umiejętnie wykorzystują ludzkie pragnienie poczucia bycia wyróżnionym przez nazwanie ich mianem "stałych klientów", co sprowadza się właściwie wyłącznie do trochę niższej ceny. Oczywiście nikt do końca nie wie czy i jeśli tak, to o ile jest niższa.

 

Napisz konkretnie, jakich krawców rozważasz, to na pewno znajdzie się ktoś, kto szyje u danego krawca i podzieli się aktualnymi stawkami (widełkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

 

Ogółem każdy krawiec powinien mieć przedział cen na swojej stronie internetowej. Wielu jednak, osobiście przy zamówieniu prosi o nie zdradzanie uzyskanej ceny za usługę. Często ceny są bardzo płynne, zmieniają się z kolejnymi zamówieniami, techniką oraz użytymi materiałami.

Jeżeli powie się, że ceny Warszawskich usług wahają się od 3000 do 5000 zł za garnitur to myślę będzie najbardziej wiarygodna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niektorzy krawcy w Warszawie faktycznie podaja kompletnie rozne ceny nawet dla tej samej tkaniny. 

Odwiedzilem wczoraj Macaroni Tomato - nie jest to bespoke, ale nie ma to dla mnie znaczenia. 

Zamowilem garnitur i dostalem dodatkowo koszule na miare gratis.  

Zamknalem sie w kwocie 4 500PLN - i jestem z tego bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.